hydroštel/ventil dotaz?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od Benik »

Zdarec kluci, resil uz nekdo na 3.0 bks ze mi z niceho nic zacal klepat ventil/hydrostel. fakt bordel to byl. po 2hod jsem to nastartoval a nic, všechno o. k. Nyni 3 dny vse naprosto v poradku. nikdy neverim, ze se neco samo opravi a tak se ptam jestli ma nekdo podobnou zkušenost . ze by mohl byt problem napr v oleji (nejaky bordel ap.). mam najeto na oleji cca 8tis. dam. vyplach oleje a novy olej nanotech od millersu 5w40. jinak jezdim 5w50. diky moc

spiker2711
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.05.2014 11:34
Bydliště: Letovice

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od spiker2711 »

Cau no moc neverim tomu ze by to byl Hydrstel pokud odejde tak klepe porad (nacnuta hydra poznas ze motoru po studenem startu dlouho trva nez se sklidni rachotani v hlave,je to dusledek toho ze hydra uz v sobe neudrzi olej a tak trva nez se zase naplni a vymezi ventil.vuli) dále pak muze byt hydro uz prorazene ale v tomto pripade rachta porad neuklidni se to.
Proplachnuti a olej neni na skodu ale jako oprava to neni moc fajn nove hydro je lepsi i kdyz jich tam je dost.
To klepani muze zpusobit i cokoliv jineho.Mam malo informaci abych ti vic pomohl.
Muze by klidne i problem v ulozeni vacky nebo v rozvodu retezu a napinaci kladek taky to casto dela bordel.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od Benik »

Dekuji za odpoved, ale jak rikam od te doby je absolutni klid. Rano naprosto v pohode... zadne rachtani uz nebylo od patku slyset a to jsem najel cca 1000km. Prave jsem si myslel, jestli se tam nemohl dostat nejaky bordel, ktery ho na chvili pricpal. Jezdim velmi kratke vzdalenosti... cca 3km do prace a odpoledne zpet, tak nevim jestli olej se muze po 8tis nejak zmenit (viskozita ap) Menim normalne po 10tis.
Zacnu tim olejem, az budu vypoustet dnes , tak dam hadr a udelam si sitko abych videl jestli tam budou necistoty.
Je divne ze to proste uz vubec nic nedela... Hydra a koniky bych klidne vymenil, ale musim mit alespon trochu jistotu, ze to bylo tim...

David

spiker2711 píše:Cau no moc neverim tomu ze by to byl Hydrstel pokud odejde tak klepe porad (nacnuta hydra poznas ze motoru po studenem startu dlouho trva nez se sklidni rachotani v hlave,je to dusledek toho ze hydra uz v sobe neudrzi olej a tak trva nez se zase naplni a vymezi ventil.vuli) dále pak muze byt hydro uz prorazene ale v tomto pripade rachta porad neuklidni se to.
Proplachnuti a olej neni na skodu ale jako oprava to neni moc fajn nove hydro je lepsi i kdyz jich tam je dost.
To klepani muze zpusobit i cokoliv jineho.Mam malo informaci abych ti vic pomohl.
Muze by klidne i problem v ulozeni vacky nebo v rozvodu retezu a napinaci kladek taky to casto dela bordel.

spiker2711
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.05.2014 11:34
Bydliště: Letovice

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od spiker2711 »

Hele bordel by tam byt zadny nemel od toho tam je olejovy filtr (pokud neni protrzeny)Hlavne ten tedy vymenit uvidis sam jak to dopadne je dobre ze olej menis po deseti ja to taky delam o motorek prede jako kote hlavne pokud jezdis kratke vzdalenosti jak pises tak viskozita se rychle ztraci cim kratsi pocuky,tak tim olej jde vice do haje a ztraci mazaci schopnost.
Muj otec co jezdi denne do prace autem cc 1,5km tak olej odrovanal z 5000km schvalne jsem ho tenkrat daval na test kdyz vyskozitni cidlo hlasilo po 5000 vymenu oleje.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od Benik »

tak hlasim, ze žádný bordel v oleji nebyl. jen byl docela dost řídký... po naliti 5w40.nanotech je motor opravdu mnohem tissi... fakt jsem z toho docela vedle, pac takovy vysledek jsem nečekal... budu sledovat a dam kdyžtak vedet...

spiker2711
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.05.2014 11:34
Bydliště: Letovice

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od spiker2711 »

No tak snad to budes mit OK, jinak vzdycky kdyz das novy olej tak motor krasne ztichne to se me na tom take hrozne libi.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od bauer »

spiker2711: přesně :good:
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od Benik »

ale tento nanotech je fakt super... jinak to jezdi i martin prokop ve fieste wrc. ale vuskozitu 0w30... :-)

petrocha
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 07.01.2014 19:15

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od petrocha »

Chlapi a který olej je podle vás nejlepší pro tichý chod motoru?
R5 128 kw 2004 r.v.

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: hydroštel/ventil dotaz?

Příspěvek od Benik »

o oleji je tady toho napsano velmi mnoho :-)) search...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“