Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

pocma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.03.2014 17:20

Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od pocma »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s dodatečnou montáží zadní kamery, detektoru deště a stmívacího zpětného zrcátka.
Jde mi o to, že jsem našel tyto věci jako možnost instalace při výběru nového vozu, ale protože jsem kupoval skladovku Comfort Line, tak jsem si to tam nemohl dodat.
V ceníku originálního příslušenství http://app.volkswagen.cz/pdf_gen_prislusenstvi/golf.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; jsem ty věci taky nenašel. Jak to teda řešit?

Díky za informace

M.
Naposledy upravil(a) pocma dne 08.03.2014 18:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Dotatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od buress »

http://app.volkswagen.cz/pdf_gen_prislusenstvi/novygolf.pdf

Koukáš do špatného ceníku - ale i tak jsem tam zahlédl jen zpětnou kameru a to za cenu která rozhodně není lidová
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od sirdo »

tak zohnat tie diely musis ako nahradny diel. cize bud kontaktovat niekoho s ETKOU, kto ti vyhlada cisla tychto dielov alebo ziskat VIN Golfu VII, ktory toto vybavenie ma a ist do VW predajne nahradnych dielov nech ti tie kody vycitaju, respektive nacenia. ako buress spomenul origo u VW to nebude ziadna charita, tak skor pozhanat cez tie kody nieco na nete napr. na nemeckom ebay. no a potom uz len kontaktovat niekoho, kto sa montovanim takych veci zaobera (napr. klubak tornado1) a zistit co by instalacia stala. mozno by ti aj on vedel zohnat tie diely, len neviem ci lacnejsie ako ty na tom ebay...

pocma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.03.2014 17:20

Re: Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od pocma »

Tak to je poměrně dobře komplikované. Nemluvě o tom, že záruka se chvěje v základech. Hmm to vypadá, že si budu muset zvyknout ...

Náhodou někdo nezkoušel kamerku třetí strany? Díval jsem se na google.com a existují i různá zrcátka se zabudovaným LCD ... http://e-hifi.cz/1307-ak-043lad-monitor ... i-audi-vw/" onclick="window.open(this.href);return false; máte někdo zkušenosti?

Díky M.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od sirdo »

tak kym si s autom v zaruke, tak by som take veci neriesil. pochybujem, ze VW servis by siel do dorabky a ak aj ano tak financne to bude bolestive...

Uživatelský avatar
Adlib
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.05.2012 10:09

Re: Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od Adlib »

Sada pro dodělání zpětné kamery je nabízena jako originální příslušenství VW. Podmínkou je minimálně rádio Composition Media a vyšší.
Cenu a objednací číslo ti můžu zjistit v pondělí.
Golf VI - Comfortline 1.2 TSI - 63kW -2013
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 77 kW -2014
Golf VII - Comfortline 1.2 TSI - 81 kW - DSG -2016
Golf VII Highline FL 1.4 TSI- 110 kW - DSG -2018

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od sirdo »

Adlip: kod a cenu tej cuvacej kamery uz vie a to mu mozno aj domontuju vo VW, ale dazdovy senzor a stmievaci spatak su len nahradne diely, tak ak mas moznosti zisti cenu a kody tychto dielov a ci by to origo VW servis domontoval do auta, ktore to podla VIN nema v sebe...

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od mechy »

Cena origo kamery 9130kč+práce jde běžně dodělat v autorizovaném servise.Proti 5000kč při zadání do prvovýroby celkem pálka.Samozřejmě požadavek minimálně radio Composition Media .
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

pocma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.03.2014 17:20

Re: Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od pocma »

Adlib: Ceny těch náhradních dílů by mne zajímaly ... samoztmívací zrcátko a senzor deště.

mechy: Funguje potom ta kamera s nějakou hlasovou signalizací, když tam nejsou senzory? Asi ne, že. Nebo v tom je montáž i senzorů?

Díky M.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečná montáž - zadní kamera, detektor deště, stmívací zpětné zrcátko

Příspěvek od sirdo »

ked nemas senzory tak ti bude len ukazovat co je za tebou bez akustickej signalizacie. na signalizaciu potrebujes tie senzory...

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Ne, kamera je kamera. Má tam nakreslený chlívek, který je tím parkovacím místem, resp. obrys vozu s nějakou tolerancí...
Dá se normálně koupit a domontovat, jenom nevím na jaké rádio

TadekM1949
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.02.2015 11:19

Vnitřní zpětné zrcátko

Příspěvek od TadekM1949 »

Zdravím kolegové,
od listopadu jsem spokojeným uživatelem Golfa Comfort Edition 1,2 TSI 6G. Předtím jsem měl Passata a ještě dříve Octavii a v obou vozech bylo samostmívací vnitřní zpětné zrcátko. Byl jsem na to zvyklý a v Golfu mi to chybí. Nevíte, zda se do něj dá namontovat (a hlavně zapojit) takové zpětné zrcátko z Passata nebo Octavie? Díky za rady a informace.

thomason
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.12.2011 22:28

Re: Vnitřní zpětné zrcátko

Příspěvek od thomason »

V Comfort Editionu u Golfa je samozatmavovací zrcátko. Svítí zelená dioda na zrcátku? Je tam i spínač.

edit: tak paket "Světla a výhled" se zatmav. zrcátkem je jenom u Varianta koukám…
GVI 1.2 TSI 77kw (sloužil skvěle…); GVII Variant CE 1.2 TSI 77 kW

TadekM1949
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 17.02.2015 11:19

Re: Vnitřní zpětné zrcátko

Příspěvek od TadekM1949 »

Bohužel je tam jen zpětné zrcátko s manuální clonou, auto jsem kupoval jako předváděčku. Trochu mě to zklamalo, protože jinak výbava je poměrně bohatá. V seznamu sériové výbavy je to přímo napsáno - vnitřní zpětné zrcátko s manuální clonou.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14719
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní zpětné zrcátko

Příspěvek od tornado1 »

lze domontovat a zapojit bez problémů
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“