Composition Media - nefunguje dotykový display

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

ttt4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.02.2015 15:56

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od ttt4 »

Mam rovnaky problem ako viaceri tu diskutujuci. Bol som s autom v servise, kde mi najpr nahrali najnovsi firmware, co ale nepomohlo. Poslal som preto videa, kde je vidiet nefunkcnost radia aj s popisom, ze sa to deje ked je vonku okolo 0 a auto je studene.Pri druhej navsteve servisu mi to zdiagnostikovali a technik mi aj povedal, ze tam su nejake chyby v zaznamoch. Dnes mi technik volal, ze objednali nahradnu zobrazovaciu jednotku, tak snad nedopadnem rovnako ako marcello2, ktoremu to nepomohlo a dokonca je to v niektorych ohladoch horsie. Bohuzial sa toho scenara obavam :( , kazdopadne sa ozvem ako som dopadol.
Polo 6C1 1.2 TSI 81 kW DSG 7 ACT

Uživatelský avatar
theklf
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 05.07.2008 23:56

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od theklf »

Akú verziu ti tam nahrali? 430?
________________________________________________________________
Golf VII R-Line |Über Highline | 1.4 TSI ACT DSG 7 BMT @ 110kW | 150 PS | @ 250 Nm
Obrázek

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od marcello2 »

tiez by ma zaujimali moznosti upgradu softwaru, kazdopadne zajtra ide auto do servisu tak uvidime
co poriesia, aj ked je teraz a aj vcera teplota vonku 4-5 stupnov to funguje celkom uspokojivo
HW mam 039
SW 0142
da sa k tomuto HW dat SW 241, lebo udajne podla VW nie aj ked niektory v inych vlaknach pisu,
ze to ide a ze to zlepsilo odozvu napr. aj na dotykovy display
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

ttt4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.02.2015 15:56

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od ttt4 »

theklf píše:Akú verziu ti tam nahrali? 430?
Ak si spravne pamatam tak technik hovoril o verzii 0135(vravel ze update im prisiel prave den predtym ako som prisiel ja), ale ja mam vw polo 2014 s composit media radiom cize to cislovanie asi nesedi s tym co je v golfe. Dnes ak nezabudnem este pozriem HW verziu.

Tak som sa na to pozrel a HW verzia je: H04
Polo 6C1 1.2 TSI 81 kW DSG 7 ACT

thomason
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.12.2011 22:28

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od thomason »

Tak se také hlásím do klubu nefunfujících displejů na Composition Media. Včera pro jemném setření papírovou utěrkou přestal úplně reagovat na dotyk kdekoliv na displeji. Nepomohlo ani vypnutí, ani nastartování, až dnes ráno už naštěstí funguje…parkuji v garáži - ale stejně teplota ráno kolem 4 °C. No to mám radost, 2 měsíce starý auto…
GVI 1.2 TSI 77kw (sloužil skvěle…); GVII Variant CE 1.2 TSI 77 kW

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od marcello2 »

Takze opätovna navsteva servisu vo stvrtok a piatok a konecne super funkcnost a odozva, takze s timto stavom spokojnost.
Podla technika instalovali novsiu verziu SW, pozeral som a je tam teraz SW 0241.
Predtim tam bol SW 0142, HW 039.
Takze vysvetlenie, po vymene zobrazovacej jednotky za novu, ktora je novsia ako povodna nefungoval korektne a s dostatocnou odozvou povodny SW.
Len dufam ze to takto vydrzi :-)
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Super, ze si spokojny. Ja som objednany do servisu az na buduci tyzden - to uz ale maju byt plusove teploty aj rano, tak neviem ako posudim, ci sa oprava podarila.
VW Golf GTI VII Performance

ttt4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 04.02.2015 15:56

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od ttt4 »

Tak som sa dockal a vcera mi menili zobrazovaciu jednotku a dnes rano bez problemov vsetko fungovalo a reagovalo. Tazko ale povedat na 100% ci je to uplne v poriadku, kedze dnes uz nebola taka zima(rano okolo 1-2 stupnov i ked v noci bolo pod nulou) a problem bol prave ak boli nizke teploty. Zatial to ale vyzera dobre a odporucam kazdemu nechat si to vymenit, ak ma problem so zamrzanim.
Polo 6C1 1.2 TSI 81 kW DSG 7 ACT

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Ja som ešte v servise nebol, ale celý tento týždeň mi displej funguje bez problémov, aj keď ráno bolo -5. Možno to bude kombinácia vlhkosti a teploty, čo spôsobuje problém.
VW Golf GTI VII Performance

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Minulý týždeň premerané spojovacie káble medzi zobrazovacou jednotkou (displejom) a hadrvérom, čo je v kastílu - všetko OK. Súčasťou displeja s tlačítakmi je tiež nejaká riadiaca jednotka, malo to byť po diagnostike na výmenu displeja.
Dnes zase nefunkčný displej aj tlačítka vedľa displeja, telefonát so servisom - podľa pokynu importu je potrebné vymeniť zobrazovaciu jednotku, už ju majú v servise, takže po plánovanej výmene vo štvrtok snáď to bude už OK.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od iwhy »

Mne sa zase včera keď bolo ráno okolo 5 stupňov nad nulou začali spúšťať príkazy sami o seba. Ale skôr sa mi zdá ako keby to boli tie tlačítkové. Napr. prepnutie media vstupu z SD Karty na AUX, prepnutie pesničky viac krát za sebou...spravilo to asi 2-3x a potom kľud. Keď sa mi to podarí natočiť na telefón tak s tým pôjdem do servisu inak sa mi to bude ťažko vysvetlovať. :roll:

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

S tým natáčaním máš pravdu - stačí na telefón. Výrazne to zjednodušuje komunikáciu zákazník - garančný technik aj garančný technik - importér.
Mne keď displej začal blbnúť, tak som si aktivoval potvrdzujúci zvuk pri voľbe na displeji (napr. prepnutie rádia). A keď ten displej nefunguje, tak vtedy samozrejme ani nepípa (zapol som to preto, aby som mal istotu, že klikám na práve aktívnu plochu). Dúfam že po výmene displeja už budem mať pokoj ako ostatní tu na fóre, ktorí s ním mali problém.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od iwhy »

Presne, bez videa sa mi s tým na reklamáciu ani nechce ísť pokiaľ to nie je nejaký všeobecný problém, žeby to hneď menili. Uvidím či sa mi to prejaví, ak nie tak mám na to ešte dve zimy kým je auto v záruke :)

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od lifter »

Tak od včera mám tiež vymenenú zobrazovacie jednotku - zatiaľ funguje bez problémov (test dnes ráno za podmienok, ako to predtým blblo). Snáď to bol posledný problém s autom a už si ho budem len užívať.
VW Golf GTI VII Performance

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: Radio Composition Media nefunguje dotykovy dipsplay

Příspěvek od honzamik »

Já Composition Touch taky nechal měnit.. nejdřív reagovala cca 2 cm od místa stisku a nakonec přestala reagovat úplně. Řešeno výměnou. Budu držet pěsti, aby to byla poslední závada. U mě to byla spíš první a už se mi nechce znovu opakovat, co všechno jsem ještě reklamoval... ;-)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“