rozvody/spotřeba

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

rozvody/spotřeba

Příspěvek od mirda123456 »

Zdravím,
Passata vlastním cca 2roky a tento problém jsem se odhodlal řešit až teď.
Na volnobeh dle Vagu mám otačky 903ot/min, rozvody mají najeto 28t.km dle Vagu byly rozvody na 1.1-0.6, před týdnem jsem rozvody nastavil na 0.0 stabilně. Ale vůbec nic se nezměnilo před nastavenim rozvodu jsem měl na volnoběžné otačky spotřebu 1.1l/h a po nastaveni mi pal. PC píše pořád to stejné. To by mě ani tak nevadilo, ale zajímalo by mě proč některým PC ukazuje např na volnoběh 0,5 a mě 1.1 se všemi vypnutými spotřebičemi.
Ještě jsem zpozoroval že když rafička teploměru je jakoby na nule tak dle PC je spotřeba 1.1 a když se motor ohřeje na 90 stupňů tak PC ukazuje stále 1.1, dle vagu je spotřeba 1.0l/h u teplého motoru.
Před chvili jsem zkoušel přidat a pustit plyn a PC ukazuje po sundáni nohy z plynu na okamžik 0,3l/h a hned potom se zase objeví 1,1l/h
(zkNevíte kde by mohl být problém? oušel jsem kalibraci spotřeby ve Vagu, ale ŘJ tuto funkci nepotporuje.

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od Jenda. »

Na naftu je asi 900 ot. min. ceckem dost. Já mám 840 a v poho. Spotřeba 0,7-0,8

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od d.d.t33 »

ja na zahratym aute 0.6-0.7l a studeny s vyhrevem sedacek a klimou na okna 1.1-1.2

bíza
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 31.03.2011 17:51

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od bíza »

Vyskoušej, jestli nemáš moc napnutej řemen klimy,já před rozvodama 0,4 a po rozvodech,i po seřízení na 0 jsem měl 0,9 , tak jsem ho trošku povolil a je to zase na 0,4-0,5.Ale jak ho povoliš moc tak začne prokluzovat na kompresoru a začne pískat,takže jen minimálně.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od trhac »

bíza píše:Vyskoušej, jestli nemáš moc napnutej řemen klimy,já před rozvodama 0,4 a po rozvodech,i po seřízení na 0 jsem měl 0,9 , tak jsem ho trošku povolil a je to zase na 0,4-0,5.Ale jak ho povoliš moc tak začne prokluzovat na kompresoru a začne pískat,takže jen minimálně.
Tak to sem ještě neslyšel.Ale jestli to máš vyzkoušený tak proč ne

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od trhac »

mirda123456 píše:Zdravím,
Passata vlastním cca 2roky a tento problém jsem se odhodlal řešit až teď.
Na volnobeh dle Vagu mám otačky 903ot/min, rozvody mají najeto 28t.km dle Vagu byly rozvody na 1.1-0.6, před týdnem jsem rozvody nastavil na 0.0 stabilně. Ale vůbec nic se nezměnilo před nastavenim rozvodu jsem měl na volnoběžné otačky spotřebu 1.1l/h a po nastaveni mi pal. PC píše pořád to stejné. To by mě ani tak nevadilo, ale zajímalo by mě proč některým PC ukazuje např na volnoběh 0,5 a mě 1.1 se všemi vypnutými spotřebičemi.
Ještě jsem zpozoroval že když rafička teploměru je jakoby na nule tak dle PC je spotřeba 1.1 a když se motor ohřeje na 90 stupňů tak PC ukazuje stále 1.1, dle vagu je spotřeba 1.0l/h u teplého motoru.
Před chvili jsem zkoušel přidat a pustit plyn a PC ukazuje po sundáni nohy z plynu na okamžik 0,3l/h a hned potom se zase objeví 1,1l/h
(zkNevíte kde by mohl být problém? oušel jsem kalibraci spotřeby ve Vagu, ale ŘJ tuto funkci nepotporuje.
Na mým passatu sem měl taky vysokou spotřebu na volnoběh ale i za jízdy.Pokud máš tlaky ve válcích ok dobrou vačku,čidlo teploty motoru a nafty atd tak se zaměř na vstřiky.

mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od mirda123456 »

Tak závada zjištěna, přeměřuje palubní počítač....nalil jsem 20litru nafty a od pípnutí po pípnutí jsem najel přesně 345km a dle palubáku (samozřejmě před nalitím sjem jsme ho vymazal) je spotřeba 8,2l/100km, ale dle ujetých kilometrů je spotřeba 5,78l/100km a to je s autem jezdili jen krátky vzdálenosti-10km ráno a 10km večer zprátky a celou dobu...takže problém vyřešen.
Už jen stačí zkalibrovat PC.

swin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 29.07.2013 14:07

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od swin »

zdravim mel jsem ten samej problem a ted jedu od manika a ten me to sesteloval na vackovem kole tak ze z 0.9 l/h na 0.6 l/h na volnobeh a spotreba sla dolu celkove at se ti na to nekdo podiva dela to strasne ! kdyz jsem se vracel od manika tak me to ukazovalo 5.8 spotrebu pri tempomatu na 140 ale jel jsem jen 30 kilaku takze by to asi lezlo jeste dolu :)

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od Druss81 »

A ten typek je odkial? Tiez mam na volnobeh 1.2 pri vypnutych spotrebicoch
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

swin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 29.07.2013 14:07

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od swin »

hele kousek od plzne ale to zvladne kazdej kdyz to chces mit dobre tak potrebujes nejakou diagnostiku ale my jsme to delali bez ni a ale to nedoporucuju schavne jeste juknu na kolik jsme to srovnali bez toho . Jinak ja jsem mel pred vymenou vstriku 1.6 na volnobeh ale to jsem vedel ze tam jsou jine vstriky po vymene jsem mel 0.8-0.9 na volnobech a ted po sestelovani je to 0.6 a na dalku se dostanu na spotrebu mezi 5-6l ale je to podle palubaku delali jsme to dnes ale pred tim jsem se podle palubaku vemeste nedostal pod 9l a na dalku pod 7 takze ja jsem spokojenej .... sice prasacky ale spokojenej ted jeste zajedu ke kamosovi at se kouken pres vag na kolik to ukazuje tu sinchro . fakt jsem tomu neveril ale je to tak a vsude me rikali ze se to nedela atd.

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: rozvody/spotřeba

Příspěvek od Druss81 »

Ďakujem . Som blb som si az neskor uvedomil ze to su rozvody;) tie mam na nule ale sem tam skoci 0.6 tak to skusim kusocek upravit. Dikes
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“