ESP - kalibrace

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mirda123456
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 20.09.2012 16:20

ESP - kalibrace

Příspěvek od mirda123456 »

Zdravím,
byl jsme se svým Passatem 1,9TDI AWX 96kw na geometrii, protože po přezutí na zimní kola začalo táhnout na pravou stranu (možná už na letních kolech to dělalo, ale nezkoušel jsme pouštět volant), po seštelováni mi technik sdělil že spolujezdcovo kolo se rozbíhalo, tak to sešteloval jak má být, ted auto jede +/-rovně, ale všímnul sjem si že volant není rovně ale krapet pootočen do prava.
Na internetu jsem zjistil že auta která jsou vybavena ESP (můj Passat má ESP), že by se měla po geometrii udělat kalibrace ESP a tím by se srovnal volant. Na internetu sjem si našel návod http://ecupower.cz/index.php/vag-navody ... -kalibrace" onclick="window.open(this.href);return false; ale když zadávám hodnotu dle odjazu 40168 tak mi Vag napíše že max. hodnota zadáni je cca 38.... Nevíte tedy jaké číslo mám zadat aby mi to šlo?
Dle vagu když pustím volat ukazuje uhel 2,5 a někdy 5 stupnu.
Děkuji za odpověd

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ESP - kalibrace

Příspěvek od M@ty »

Chápu dobře že chceš přesadit volant aby byl v přímém směru rovně? Osobně bych to dotyčnému mechanikovi omlátil o hlavu a požadoval nápravu jelikož první věc co má udělat když si to dává na hever je zaaretovat volant...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: ESP - kalibrace

Příspěvek od yessmen »

Ne on si myslí že udělá základní nastavení ESP a volant se mu srovná :D
Jeď na reklamaci že máš křivě volant to ti musí srovnat oni..
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: ESP - kalibrace

Příspěvek od Dymák »

ještě než to pujdeš reklamovat, tak se koukni, jestli máš volant na značce...(nejspíš ano, ale abys nebyl pak za hlupáka)
klíče ven ze spínačky a šroubovákem zezadu vydloubni airbag.... pokud máš tisícihran na značce, tak zacvakni bag zpět,potom teprv strč klíč do spínačky a vydej se na GEO s reklamací
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: ESP - kalibrace

Příspěvek od vilik »

mirda123456 píše:Zdravím,
byl jsme se svým Passatem 1,9TDI AWX 96kw na geometrii, protože po přezutí na zimní kola začalo táhnout na pravou stranu .....
Vyměň automechanika, protože co udělal je prasárna nejvyššího kalibru. Aby se musel po geometrii přestavovat volant..... Beze slov.
A nechal bych si od něho vysvětlit, jak se může sbíhat jen jedno kolo. :laugh:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: ESP - kalibrace

Příspěvek od CentriFUGA »

Hele kamarád dělá geometrii "po staru" bez nějakých blbostí jako lsou lasery apod. a vždycky supr, funguje to bezva ... a nikdy jsem neviděl přestavovat volant :-D

To bych tpho co ti to dělal nakopal tam kam mu to patří ... a ještě si za to řekl nejmíň 600 ne ? :-D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“