Zvýšení výkonu Touareg R5

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
spiker2711
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.05.2014 11:34
Bydliště: Letovice

Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od spiker2711 »

Ahoj kluci nez se rozepisu o tom co jsem dnes provedl tak chci upozornit ze dobre vim o vsech moznych rizikach a niceni motoru (je to moje auto muj motor) a nikomu tuto upravu nenutim ani to neberte jako navod.


Takze porad u meho Turina rozciloval turbo-efect a hlavne bylo znat ze ta 2.5 a 128Kw je fakt pro pohodovou jizdu, na zavodeni to neni ale to me az tak nevadilo ale kdyz chtel clovek predjet musel jsem si to rozmyslet a tak me v hlave hlodal Chip no a pak jsem jeste objevil slavnou krabicku PowerBox.
A tak jsem procital zkoumal a hledal co to vlastne dela a predela a je to fakt uplne jednoduche v krabici je debilni odpor v hodnote 1kc a nebo kdyz mate tzv programovatelnou tak je tam trimer za 10kc.No a cely zazrak u PD systemu spociva v tom ze tento nesmysl se zapoji mezi konektor cidla od teploty nafty,funguje to tak ze kdyz se da vyssi hodnota (misto cidla odpor 150 ohm) tak ridici jednotce se rekne ze nafta ma teplotu 120 stupnu jednotka si pak mysli ze nafta je diky teplote ridka a tak prodlouzi dobu vstriku.Tak jsem presne toto udelal a ono svete div se fakt to melo neco do sebe od spodni otacek nadherny nastup pri kazdem prerazeni se motor ukazkove chytal hodne se me tento zpusob libil.Najednou Vam pripadne ze Touareg zhubnul o 400kg a je z neho takove hrave auticko.
Ted urcite prijde odsouzeni v podobe toho ze oblbuju jednotku a nicim si tak motor,ale vemte si ze muze opravdu nastat situace kdy palivo opravdu muze mit teplotu 120 stupnu takze doba vstriku a dokonce i tlak na turbu se zmeni, s tim vyrobce musel prece pocitat, musel mapy v jednotce udelat tak aby v kazdych rezimech a podminkach motor mel hladky a bezpecny chod.Ano ale ted me reknete ze to palivo tech 120 stupnu nema,ale ja osobne neverim tomu ze ten narust vstriknuti paliva je tak markantni aby poskodil motor stylem propaleni pistu.Nechci to hajit ale asi to budu chvili pouzivat a uvidim motor mam cely po go tak bud vydrzi a nebo se v tom budu zase hrabat uz zacinam mit taky nemoc z Touareg ozareni

Tak zdar klucani a ne ze me za tento text sezerete :rofl:

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od yessmen »

Když pominu vše co jsi "jakoby setřel" tak největší sranda je v tom, že to přidalo nula nula h***o a je to skoro spíš jen placebo... Rada jediná zajeď si někam na seriozní úpravu.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
martens.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.02.2010 12:26
Bydliště: Plzen sever

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od martens.cz »

Ahoj.. Mám take Turka R5. Uvažuji pro změnu o úpravě jednotky. A v Plzni jsem našel Autochip.eu. Máte někdo zkušenost s touto firmou???
Audi A4 3.0 tdi quattro
Touareg 7P 3.0 tdi 176kw

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od lumpo »

a je to tu zase... proboha, je toho plný forum...

za mě pouze tito 3 kluci...

motorpower.cz
tdifun
Dieselpower...


čest vyjímkám co tomu fakt rozumí - rozhodně autopič podobný nebrat....
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od Peterka72 »

:roll: Přesně tak . Stačí hledat - http://www.vw-club.czwww.vw-club.cz/vie ... 0&t=262326" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od Mára_VR6 »

Ale taky dobře... Každý tady popisujeme, co na autech děláme, řešíme a alespoň pak víme, po kom nekupovat ojetinu
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
martens.cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 20.02.2010 12:26
Bydliště: Plzen sever

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od martens.cz »

A právě proto se ptám.... Chip do auta jsem nikdy neřešil a zde jsem tak nějak očekával lehkou radu ve stylu ´tam nejezdi tam je to na h...o... Na foru jsem hledal ale zřejmě neprošel vše... ale i tak dík..
Audi A4 3.0 tdi quattro
Touareg 7P 3.0 tdi 176kw

spiker2711
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.05.2014 11:34
Bydliště: Letovice

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od spiker2711 »

No celkem me zarazila Mara_VR6 reakce na to pokom kupovat ojetinu, pokud to myslis na moji osobu tak je pro tvoje info kdyz jsem koupil Turka tak jel na 4 valce zral vic oleje nez nafty brzdy brzdili zelezo zelezo silentbloky na prednich a zadnich ramenach vymlaceny na sracku vytrzenej kardan vypalena elektronika na prednich svetlech a dalsi, vsechno jsem dal dohoromady sam vse vymenil, cely motor jsem vytahnul nechal udelat hlavu otestovat vstriky a nechal zrepasovat cely blok je vybrousen a nalisovane nove vlozky bez nikasil vrstvy nova ojnicni loziska a vse pretesneno do auta jsem nacpal 60 000 jen v materialu praci jsem si udelal sam takze kdybych toto auto chtel prodat tak je bez zavad klidne ukazu protokol z STK ktery je mesic stary s klidnym svedomim bych vuz prodal NENI TO ZADNA SUNKA!!!!!!!!!

Tak sory ze si chci s vama pokecat a vyzkouset co lze a nelze!!!!!!!!

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od bauer »

Motorpower má zajímavý článek u sebe na webu:
http://motorpower.cz/index.php?page=jak ... lat-nemelo" onclick="window.open(this.href);return false;
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od Mára_VR6 »

Čtu tady všechny příspěvky a vím jaké auto jsi koupil a jak jsi ho dal dohromady.
O to víc mě zarazilo, co teď vymýšlíš. Nacpal jsi do toho tolik, že desítka za Chip už není tak moc.
Spíš jsem to měl napsat takhle...
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

spiker2711
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 07.05.2014 11:34
Bydliště: Letovice

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od spiker2711 »

OK tak to potom chapu jak rikam byl to pokus stejne do chipu pujdu. Jen jsem se to chtel popsat ze to nejakym zpusobem funguje, pomalu a jiste z toho zacinam byt vylecen protoze to zase tak super neni........
:? Udelal jsem si par Logu a kdyz manzelka jela predemnou tak jsem se nestacil divit co z toho litalo.

Za sebe mohu rici je tofakt na ho..... pokud by to nadele nekoho pohorsovalo prosim o admina o smazani toho prizpevku jako mé fakt lehke chvilky.

Ale kdyz to nezkusis tak nevis. :lol:

petrocha
Člen klubu
Příspěvky: 19
Registrován: 07.01.2014 19:15

Re: Zvýšení výkonu Touareg R5

Příspěvek od petrocha »

Mohu všem vřele doporučit odborníka na čipování motorů,který tomu rozhodně rozumí.
Petr Graulich,Velká Hleďsebe u Mar. Lázní,tel.608 981 707.

Je hodně odborníků ale málo těch,kteří tomu opravdu rozumí a nedělají to pouze pro peníze.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“