Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Petr Golf IV 1.9tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2014 19:59

Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od Petr Golf IV 1.9tdi »

Zdravím,
vlastním VW Golf IV 1.9tdi 66kW, r.v. 99. Bez předchozích problémů při startování jsem jednou sedl do auta, otočil klíčkem a namísto natočení motoru se z něj začalo ozývat velice nepříjemné vrzání či skřípění (jako suché, zadřené ložisko) a přesto, že je baterie nová jsem měl pocit, že nemá sílu motor natočit. Po cca třetím pokusu motor naskočil. Po několika dnech (mezi tím normálně startovalo) se závada opět vyskytla, ale motor jsem už nenastartoval. Sehnal jsem jiný startér, ale vše se opakovalo. Po několika pokusech motor normálně naskočil.
Nevíte prosím někdo co by to mohlo být, když to není startér? Měl jsem to ve VW a tam nad tím kroutili hlavou.
Moc díky. Petr

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od trhac »

Co kostry na motoru,spínačka,nebo jen nějaký vadný relé

Petr Golf IV 1.9tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2014 19:59

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od Petr Golf IV 1.9tdi »

Statér točí, ale hodně, hodně ztěžka a vše doprovází ten příšerný zvuk, který bude pravděpodobně mechanického původu. Je ale zvláštní, že to dělá jen někdy. Když motor naskočí, tak bez problémů a zvuků.

Petr Golf IV 1.9tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2014 19:59

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od Petr Golf IV 1.9tdi »

http://www.uschovna.cz/zasilka/DC6I324BBNCPIJV4-BBG/" onclick="window.open(this.href);return false;

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od trhac »

To sou zajímavý zvuky.Ten startér je na stopro ok??Baterka a ty kostry?Když šlápneš na spojku je tam nějakej rozdíl nebo pořád stejný?

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od amavet »

zadreny klimakompresor ? ci vadna servopumpa ? to je jak kdyby drhlo na remenu . sundej remen a skus startnou az ti to udela . to nema silu otocit motorem
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od CentriFUGA »

A auto jinak jede normálně ? Nezvýšila se spotřeba, všechno jinak funguje ? Jak psal amavet, sundej řemen a uvidíš, jestli to fakt není odtamtud ...

Já bych ještě tipnul KO řemenici na altíku, ta se totiž umí zaseknout tak že se to ani neotočí a lidi auto přitáhnou že se to zadřelo :-)

Petr Golf IV 1.9tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2014 19:59

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od Petr Golf IV 1.9tdi »

Asi máš pravdu. Z oblasti alternátu lítají drobné hliníkové piliny. Opravdu to vypadá na řemenici alternátoru. Rozebereme a uvidíme víc. Díky.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak to by mohla být ta volnoběžka. Nejjednodušší - povol altík, aby byl volnej řemen a mělo by to jít jako po másle (nebude to dobíjet, ale na 3-4 nastartování to vydrží v pohodě, pokud je OK baterka ...)

Pokud budeš měnit řemenici, doporučuju udělat rovnou celou GO altíku, když už to budeš muset sundat ... zákon schválnosti je, že by ti to za 1/2 roku mohlo přestat dobíjet ...

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od amavet »

no , nezazil jsem aby se remenice blokla tak , ze by zakousla i altik . to uz je tim padem altik ko . remenice se max hryzne a nema funkci volnobezky a vydava pazvuky , ale nema vliv na pridirani motoru
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od majkl1 »

Tak řemenice (volnoběžka) se sama o sobě zadřít nemůže. Může se přestat protáčet, ale zadřít ne. Zadření leda na ložiskách alternátoru. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Petr Golf IV 1.9tdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2014 19:59

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od Petr Golf IV 1.9tdi »

Mám poslední info, že je KO alternátor.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od trhac »

Tak snad bude po problému

jindra13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.02.2015 14:48

Re: Nepravidelný problém při startování (nelze nastartovat)

Příspěvek od jindra13 »

ahoj presne tendle problem sem mel pred tydne .. auto chytalo a nechytalo . a jak rikas . No ja sem mel zadrenou kladu ( remenici na kompresoru klimatizace , kera je v soucasti s altikem a servem . Zhod klinak a uvidis ze to chytne :D me to taky tocilo tezce tak sem koupil baterii protoze to presne tak delola jako baterie pase, no a pak to zacalo strasne kvicet. zhodili sme klinak a auto na drc chytlo . Doufam ze ti poradim mej se

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“