Alu kola 5x114,3 na 5x112

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Qweros
Pilot
Pilot
Příspěvky: 709
Registrován: 20.04.2008 21:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alu kola 5x114,3 na 5x112

Příspěvek od Qweros »

petule007 píše:Hoj chlape podložky mam taky je to fajn jen do okamžiku než pujčim auto mladý nebo někomu neznalému......a ten udělá defekt nemam opravnou sadu.....kolo dolu podložka dolu a nemluvě o problému se šroubama na předku.

když jsem kupoval alu bylo potřeba delší šrouby....když ty samé použiji na plech. rezervu tak se nerozjedu....
Vyřešil bych to rezervou se správnou roztečí... Jeden kus disku nějakyho staršího nic nestojí :good:

Já do nedávna taky vozil rezervu 15" ale dopředu jsem dal věčí kotouče a 15" bych nenasadil.. Kdybych měl defekt předního kola tak to znamená sundat zadní, dat rezervu a dopředu dát to zadní.. Určitě by se mi to něchlo dělat třeba v zimě :mrgreen:

Uživatelský avatar
karboon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 04.12.2010 10:45
Bydliště: Cheb

Re: Alu kola 5x114,3 na 5x112

Příspěvek od karboon »

petule007 píše:Hoj chlape podložky mam taky je to fajn jen do okamžiku než pujčim auto mladý nebo někomu neznalému......a ten udělá defekt nemam opravnou sadu.....kolo dolu podložka dolu a nemluvě o problému se šroubama na předku.

když jsem kupoval alu bylo potřeba delší šrouby....když ty samé použiji na plech. rezervu tak se nerozjedu....
Já měl ten samí problém. Od jisté doby s sebou vozím u rezervy krátké šrouby :-D
VW T4 2.5 TDI (ex)
VW GOLF III VR6
VW TOUAREG R5

Uživatelský avatar
vancar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 01.02.2010 17:39

Re: Alu kola 5x114,3 na 5x112

Příspěvek od vancar »

Zdravím řeším teď stejný problém mám kola 5x114,3 a chci je dát na T4 5x112 co jsem našel ve forech tak už jsem byl smířen že převrtám díry v kolech a dám plovoucí šrouby,ale pak jsem narazil na poradnu prodejce těch šroubů kde ve dvou případech právě tuto kombinaci zavrhuje že jsou ty šrouby konstruovány na max 2mm rozdíl.. máte někdo osobní zkušenost jestli se ten šroub vyosí o těch pár desetin víc nebo je to na hulváta že to pak zákonitě nesedí na celé ploše kuželu i když se to tam nandá... ??? mám to na 18ky Voltec Baracuda v chromu tak bych nerad něco doprasil ! prosím jen zkušenosti s tímto konkrétním problémem né polemiky..! Děkuji .-)
EX VW Golf III Variant TDI ALE Chip , podvozek , kola 205/40R17
VW Caravelle Long T4 2.5 TDI 75 kw+chip Stavítko FK Automotive a Kola dražší než auto :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“