Koupě Passatu pro manželku

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od sharik4x4 »

Je to taková záruka,která za nic neručí. :D
Pokud mi ve 180tkm klekne motor , silně pochybuji, že mi ho někdo vymění na záruku. :fool:
Všechny záruky poskytovaný výrobce končí většinou po 100-120tkm a nebo tak 3-4roky.
A pokud záruku neposkytuje přímo výrobce auta, je to takřka k ničemu.
Protože jedině fabrika neřeší výměnu půlku auta v záruce.Všechny ostatní instituce budou mít připravenou větičku, na co se záruka nevztahuje. :good:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od KJirka »

jenže když budeš něco chtít přímo po výrobci, narazíš na administrativní barieru a tvůj dopis se vrátí jak bumerang zpátky k importérovi a ten nic řešit nebude.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od Master »

Tak jiste nelze pocitat se stejnym krytim zaruky, jako u vyrobce. Nicmene pokud si zrovna vyberu v Nemecku auto, ktere nalepku dasweltauto ma, zaruka tam vetsinou je a stejne mi obvykle nebudou chtit moc slevit protoze ji nechci. Pokud by se pak neco stalo, tak se to alespon da s vetsim ci mensim uspechem zkusit :) Pravda osobni zkusenost nemam a celkem by me i zajimalo, jestli uz nekdo pres tuto zaruku neco prakticky reklamoval?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od KJirka »

mě úplně stačí zkušenosti s tou zákonnou dvouletou zárukou, kdy si myslíš, že by to mělo fungovat tak nějak automaticky. Nefunguje !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od ppfox »

sharik4x4 píše:Je to taková záruka,která za nic neručí. :D
myslím žes to vystihl úplně přesně a pouze dodám, že už nic jiného k tvé větě není třeba dodávat :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od sharik4x4 »

Dělám do aut již přes dvacet let a vcelku se nic nezměnilo.Takže na různé záruky,připojištění,certifikáty,garance,atd... jsem si udělal jasný názor,hlavně v ČR. Je to tak trochu klamavá reklama.Většinou je vůbec problém něco reklamovat na novém autě v zákonné lhůtě a po uplynutí této lhůty je to takřka nemožné,zvlášť pokud se jedná o větší opravu či vadu.
Jen pro zajímavost přikládám reklamaci laku na X5 za 2míče z TV.Pánovi situaci vůbec nezávidím.
Podobným způsobem se řeší i ostatní reklamace a vcelku nezáleží na značce auta.Proto přeji všem hodně ůspěchů s Das Welty,Cébii,mobilitou,atd.....

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 382009-lak" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od KJirka »

no to si Šariku nezvolil úplně dobrej příklad, protože tohle světlý barvy na plastech dělají a sjednotit odstín je téměř nemožný. Kolega to má na Subaru taky a viděl jsem to už x krát.
Jsou ovšem jiný věci, kdy ti zůstává rozum stát, co všechno neuznaj.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od ladulel »

Mě třeba ku příkladu ted vyměnily v autorizáku Škoda komplet nové 5 dveře i se sklem v rámci záruky (myslím že je 12let) zcela zdarma kvůli drobným puchýřkům u osvětlení spz...

Uživatelský avatar
Palko
Pilot
Pilot
Příspěvky: 748
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od Palko »

ladulel píše:Mě třeba ku příkladu ted vyměnily v autorizáku Škoda komplet nové 5 dveře i se sklem v rámci záruky (myslím že je 12let) zcela zdarma kvůli drobným puchýřkům u osvětlení spz...
Tak tos pěkně posral kemo, toto sem napsat :cowb: toto místní kaubojs těžce ponesou :budo:
Laser aréna ve Zlíně http://www.zona123.cz

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od sharik4x4 »

Na novým autě za dvě mega mě vcelku nezajíma,jestli to plasty dělají či ne, já chci auto s jednou barvou. Pokud to nejsou schopni zajistit,tak ať to stříkaj jinak,nebo jiným odstínem,jinej materiál plastu. Já bych to reklamoval zrovna tak jako pán.
Do vývoje různých pí...vin nastrkaj miliony, tak maj vyvynout takovou barvu či odstín , který bude na všem stejný.
Je mi jasný že na nějaký fabii to nikdo neřeší,ale na luxusních autech jo.Pochybuji,že na Lexusu nebo Ferari mají 3 odstíny.
Jakákoliv odchylka od normálu na novým autě je vlastně výrobní vada. Akorát je potřeba na výrobce dupat, aby ji odstranil.
Jakmile jim začnem dělat ůstupky za ty jejich "předražený nádhery", časem to dojde tak daleko, že budou prodávat jenom samej předraženej šmejd a mi jim to budem vesele baštit a platit. "Tak to ma byt,tak je to spravne" :good:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od ricom »

proč si to myslíš ?? já to všem přeji těm co se jim něco podobného podaří.. ono jich za prvé tolik není a nebude a za druhé jsou tací, kteří tohoto jejich počinu doteď litují..
viz např. uživatel Kimik, ten by ti mohl povyprávět.
Palko píše:Tak tos pěkně posral kemo, toto sem napsat :cowb: toto místní kaubojs těžce ponesou :budo:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od KJirka »

sharik4x4 píše:Na novým autě za dvě mega mě vcelku nezajíma,jestli to plasty dělají či ne, já chci auto s jednou barvou. Pokud to nejsou schopni zajistit,tak ať to stříkaj jinak,nebo jiným odstínem,jinej materiál plastu. Já bych to reklamoval zrovna tak jako pán.
Do vývoje různých pí...vin nastrkaj miliony, tak maj vyvynout takovou barvu či odstín , který bude na všem stejný.
Je mi jasný že na nějaký fabii to nikdo neřeší,ale na luxusních autech jo.Pochybuji,že na Lexusu nebo Ferari mají 3 odstíny.
Jakákoliv odchylka od normálu na novým autě je vlastně výrobní vada. Akorát je potřeba na výrobce dupat, aby ji odstranil.
Jakmile jim začnem dělat ůstupky za ty jejich "předražený nádhery", časem to dojde tak daleko, že budou prodávat jenom samej předraženej šmejd a mi jim to budem vesele baštit a platit. "Tak to ma byt,tak je to spravne" :good:
No to máš sice pravdu, ale v daným případě bych tý reklamaci předešel tím, že bych si to prostě nekoupil. To, že to má jinej odstín vidí každej už na tom showroomu nebo když mu to předávají. Prostě bych takovou barvu nechtěl. Ten kolega to má na Subaru taky v bílý perleti. Je to samozřejmě špatně a jednoznačně by to taková automobilka jako BMW vůbec neměla pustit. Nicméně, není to žádná skrytá vada, ale naprosto zjevnej nedostatek. Nedá se tvrdit, že to při prodeji nebylo. Stoprocentně bylo. Co mě na tom šokovalo daleko víc, ale byla ta "odborná" karosářská práce při sestavování auta zpět po laku. To je teda lahůdka !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od lukasko144 »

Zachytil som info, ze automobilka sice garantuje nejaky cas na prehrdzavenie karoserie, resp. servis je ochotny komunikovat ohladom hrdzavych casti na karoserii, ale za podmienok, ze sa s danym autom jazdi pravdielne (kazdy rok) na prehliadku do origo servisu ohladom prehrdzavenia, resp. zaciatku hrdzavenia. Neviem, kde je to v podmienkach uvedene, ale je zaujimave, ze tuto info automobliky nedoplnaju k reklamam, ako dlho garantuju zakaznikom nehrdzave karoserie a pod.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od sharik4x4 »

To máš pravdu Jirko ,že pán trochu podcenil předání auta.Já bych to vůbec nekoupil za těchto podmínek.To co následovalo potom a to co tě šokovalo,mě naopak utvrdilo,že nic horšího nemůže člověk udělat,než to dát odborníkům do značk.servisu.
Proto mám největší hrůzu,když si auto nemůžu spravit sám a musím ho dát "odborníkům" na garančku kvůli záruce.
Už jsem vyděl hodně odborné práce na nových autech.Naposledy výměna xenonu v záruce na CC- nalomená mřížka,špatně napasovaný narazník a světlo tam dali tak jak bylo v krabici.Vůbec se neobtěžovali použít seřizovací šrouby.Výsledek-reklamovaný flek na čočce světla se proměnil ve vykaličený celý předek jak po bouračce.
Takže si myslím, že je to vcelku vždy tutovka,že pokud opravují jednu věc,vykaličí při tom další tři věci okolo.
Je to smutný, ale je to tak. :(

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Koupě Passatu pro manželku

Příspěvek od KJirka »

no, pěkný. Tak jsem včera měl v servisu takovej seznam věcí, co chci ještě v záruce odstranit. Celkem blbosti, ale mezi nima bylo i vyndání střepů z paraboly xenonu. Zhruba před rokem mi explodovala výbojka a mechoš to odborně vyměnil bez demontáže světlometu. Kdyby jen přestala svítit, nic bych nenamítal. Proč něco rozebírat, když to jde bez toho. Jenže tam zůstaly ty střepy. Tak teď váhám, jestli to vůbec nechat dělat, když s tím už stejně rok jezdím. Vidím tam snad dva kousky skla, který se tam zaklesly v jednom místě a nikam už necestujou. Tak se na to asi vyseru. Co ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“