Dlouhodobá spotřeba km/l

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
DyDy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 26.05.2011 15:54
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Dlouhodobá spotřeba km/l

Příspěvek od DyDy »

Zdravíčko,

zajímá mě, jaká by měla být spotřeba a jakou máte?

Moje SDI jezdilo do 5l/100km (většinou kolem 4,5l)

Jakou má 1.0 a 1.4? Je v tom veliký rozdíl? A které byste doporučili (třeba je 1.0 strašná lemra a radši 1.4, která žere cca stejně..... nebo 1.0 bohatě stačí a jezdí zadarmo???)
Low&Slow is a livestyle..


e-mail: dydy@soukroma.cz
tel.: (+420)724/225519

Uživatelský avatar
DyDy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 26.05.2011 15:54
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od DyDy »

Tak vám všem děkuji za rady a užitečné postřehy...
Low&Slow is a livestyle..


e-mail: dydy@soukroma.cz
tel.: (+420)724/225519

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od C3 »

:-) sry, jeste jsem nic nepsal,nebot jsme meli u 1,4 55kW spotrebu ca 7,5l ... ale zralo to olej,motor jsme zgeneralkovali (je tam novej, protoze tyhle hlinikovy smejdy se opravovat nedaji), komplet hlava, krouzky ... vsechno se udelalo znovu a ted s tim mlada sice uz jezdi,ale spotrebu zacala pocitat (zapsala si km) u minulyho tankovani ;) kdyz vydrzis nejakej tejden,nez to projezdi,tak ti to sem prdnu,jak je na tom nova 1,4 ve meste ;)

kazdopadne bych uz v zivote znovu hlinikovej motor nekupoval... jak to ma pres 100, je to podle me nevyhodna investice :(
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
DyDy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 26.05.2011 15:54
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od DyDy »

No jo.. asi to nakonec tentokrát bude 1.0.. doufám, že nebudu nasranej.. :D
Low&Slow is a livestyle..


e-mail: dydy@soukroma.cz
tel.: (+420)724/225519

Uživatelský avatar
Roman0001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 01.09.2013 21:40
Bydliště: Severní Čechy

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od Roman0001 »

Dydy,proč nejdeš opět do SDIčka?Myslím,že ten litr nebude dobrá volba.Doufám,že se tu nikdo neurazí,ale výkon fuč a žere to jak Avie :D .
Já se svým SDIčkem jezdím také kolem 4-5 litrů,sice to také není trhač asfaltu ale spotřeba mi to vynahradí.
Myslím,že nejlepší motorizace pro Lupína je asi 1,4 TDI. :good:
VW Lupíčko 1.7 SDI :-D

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od C3 »

asi budu souhlasit... litr jsem nechtel, je to asi taky hlinik :/ a hlavne to zere jeste vic...

do techhle aut se "kvalitni" benzinovy motory asi nedavaly... :( osobne bych dal nevimco, aby me nekdo pred koupi Lupa v benalu dal facku,at se proberu a koupim ho v dieslu, i kdyby za dvojnasobek ;-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
Mistorex
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2009 18:22
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od Mistorex »

spotreba ? 5,5-12.. mesto 7-8.. a jede to jako debil :D
Autoservis, mechanické práce, pneu, klima, autosklo, rychloservis, výměny olejů, ostatní po domluvě . SZ nebo TEL

jankubacka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2013 19:28

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od jankubacka »

Mám Lupo 1.0 AHT (tzn. škodovácký motor, litinový), za 10 měsíců najeto 8 500 km, spotřeba přesně 6,5 (navíc motor není ve 100% kondici, občas cuká, trochu asi dřou brzdy).
50% ve městě (Brno, max. 15 km), 50% dálnice, mimo město skoro nic. Pod 5,5 se dostat skoro nejde, nad 7,5 jsem neměl nikdy. Jednolitry od VW tipuji, že jsou na tom o 0,5 litru lépe, AHT dle TP 6,2, ostatní 1.0 myslím 5,6, navíc jedou lépe a tišeji.

Motor je opravdu líný, na druhou stranu spotřeba zas tak špatná není. Navíc je s podivem, že skoro nejde poznat, jestli jsem plně naložený (4 lidi + plný kufr) nebo ne, ať už na výkonu nebo spotřebě. Ale s jinými auty v práci najezdím přes tisíc km týdně, takže si rád odpočinu v Lupu chill tempem s padesáti koni pod kapotou :)

Obecně bych nedoporučoval, asi bych tuto motorizaci už nekupoval, zejména odpřevodování je podle mě až zbytečně krátké (3500 otáček při 100 km/h, tzn. že už rychleji není dobré jezdit). Ale Lupo jako auto super, ale já bych bral příště radši 1,4 16V, nebo lépe 3L :)

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od McMahon »

S tim plnym kufrem to nepřehaněj :lol: :lol: :lol: Tam daš dvě tašky s nakupem a je hotovo...... :twisted: :twisted: :twisted:

jankubacka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.06.2013 19:28

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od jankubacka »

To je sice pravda :D Ale rekord jsou 2 střední kufry (na výšku), na to naležato krosna a 2 batohy vedle toho. Navíc zadní hlavové opěrky musely být u vytažené u stropu, aby nepřepadával náklad k cestujícím :D A jednou byla navíc kytara tvořící loketní opěrku napříč celou délkou auta.
Akorát se bojím, že jsem asi určitě nedodržel 350 kg povolené zatížení :D

Jinak v techničáku mám hmotnost 1036 kg, není to nějak moc? Nemohli se splést při přepisu?

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od C3 »

tak cca 8,2l to ma ta moje sukuba po Praze ;-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
DyDy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 26.05.2011 15:54
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od DyDy »

Ach jo.. pořád nemůžu najít nic slušnýho :-(

dnes jsem se byl podívat na toto: http://www.sauto.cz/osobni/detail/volks ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
A strašný zklamání, výbava skvělá, takovou jsem ještě u žádnýho Lupa naživo neviděl (anatomy, černý koberce, všechno v elektrice!, klimatronic...), ale evidentně hodně bořený / ledabyle opravený, spojka nebo převodovka před smrtí, spousta zatřené rzi kolem čelního i zadního skla apod.. A to jsem se na něj tak těšil, že to bude perla :cry:

TDi je asi fajn, ale dnes mi teda nepřišlo, že by to kdo ví jak letělo.. jen možná lehoulince líp jak SDI, třepal se ten motor pod kapotou jak drahej pes.. no nevím, Navíc na krátký pojížděčky do práce bych to asi zabil. A má to poloosy v převodovce tak, že to nejde položit až na zem bez řezání do nosníku (což je výhoda 1.0 potažmo 1.4). Navíc benzíny mají olejovou vanu až nad nápravnicí (takže dření bez větších starostí :mrgreen: )

I nad tím 3L jsem trošku uvažoval.. jenže se děsím té údržby, že to bude náročný.. A taky že mi na to nepůjde stavítko z normálního Lupa :blush: (já vím, snažím se skloubit zdánlivě neslučitelné věci :mrgreen: )
Low&Slow is a livestyle..


e-mail: dydy@soukroma.cz
tel.: (+420)724/225519

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od McMahon »

1,4 TDI musi krasně litat, jestli tohle nejelo a třepalo se tak to bude problem v motoru. A jinak na 3L-ko jde taky štelovak ale nevim jestli stejny jako na klasicke lupo:-)

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od strejda Karel »

doporučuju 1.4tdi, člověk má radost z jízdy na okreskách a nezklame ani při svižné dálniční jízdě, projedu čechistánem levým dálničním pruhem. 3L je problematický tvor, kterého může postihnout náhlé úmrtí převodového systému, ale dá se přeoperovat na klasický manuál, čímž odpadne asi 20 kg váhy a především starosti a obavy, při jaké příležitosti to člověka vypeče. na oplátku se odmění lepší reakcí na plyn, i když 1.4tdi z něj stejně nikdy nebude, kort při pohledu na ty uzoučký kola. :D zato se odmění o něco nižší spotřebou. on ten robotronik taky není k zahození, ale tohle auto musí být v akčním rádiu zkušeného mechanika (VAG a 20 let zkušeností podmínkou :D ).

ten stříbrnej dábel nevypadá nejhůř, ale nechtěl bych plátěnou střechu a minimálně pp blatník má jinej odstín barvy. řek bych že stříbrná a černá sekne tomuhle autu nejlíp (náhodou mám obě :D )

Uživatelský avatar
norbie30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2015 14:36
Bydliště: Kosice

Re: Spotřeba (jakou máte?)

Příspěvek od norbie30 »

Trosku by som uzivil toto tema :)
Mam tiez SDi, celkovo je auto v slusnom stave, startuje, ide bez problemov, nedymí atd.
Akurat ako som cital o tych spotrebach, tak mam trosku dilemu.
V meste mi to zere teraz v zime, a casto sa nestihne ani zohriat cca 5,5-6,0L, co si myslím že je celkom dosť, vzhladom na moj styl jazdy,bol by som spokojný s 4,5-5,0L.
Mimo mesta som bol na vylete cca 700km, 2 dospely + nejaka batozina, jazdil som fakt slusne 90-110. Spotreba mi vysla 4,9-5,0L.
Jazdim vyse 10 rokov, takze neverim ze je to zlym stylom. Vymenil som filtre, olej, este sa pozriem na rozvody. Diagnostika neukazala ziadnu chybu, ale chcem prist na to, preco je trosku vyssia spotreba. Bol by som spokojny keby som mimo mesta chodil na cca 4L, a ako som pisal v meste 4,5-5,0L.
Skusim ešte vyčistiť v nádrži sitko pri podavacom čerpadle, a dalej potrebujem radu :)))

Odpovědět

Zpět na „Lupo“