1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

Příspěvek od wlcakk »

Ahojte lidi..
vlastním GOlfa IV 1,6 SR 1998 hachback. V dřívejších dobách (cca 1-2roky zpět) jsem měl problém se svodama výfuku co jdou z motoru. Byly prasklé a tak jsem jě nechal přivařit a vyměnit pružný člen ke svodům. Od té doby se mi zvuk alá traktor ztratil a jen co mi na výfuku teď vadí, je pdoobný zvuk ale údajně se jedná o prasklou přepážku v katru.
Když je motor chladný a sešlápnu plyn, auto si zahučí jak s prasklým výfukem (prasklý není) Toto jsem chtěl nyní řešit (zrovna dva dny zpátky jsem to vzpomínal).. Nyní jsme s přítelkyní chtěli jet na Pustevny a po cestě mi auto při sešlápnutí plynu začalo poskakovat a tah žádný.. Když jsem vylezl ven auto mělo dunivý zvuk (jako by ty svody zase prdly) ale zvuk nebyl tk razantní. Vrátili jsme se domů a po cca 3hodinách jsem jel pryč a auto už necukalo ale zvuk zůstal.

Chci se zeptat, je možné že tedy jedu na tři válce nebo je spíše prdlý svod? Zítra jdu na 100% do servisu tak se chci na to připravit a poradit se s vámi ať mi tam nenakuká nějaké kraviny.

Další otázka je, když je auto zmrzlé, docela mi klepe, teď v zimě to je děs. Na poslední technické mi říkal, že zadní tlumiče jsou už téměř KO. Může to klepání být jen tlumičema nebo se může jednat o nějaké závady se starýma silentblokama či něco podobného..
Mám v plánu zde zakoupit tyto tlumiče i s předním uložením (http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=269391) je potřeba k tomu ještě něco dokupovat?
Bylo by tedy lepší vyměnit i tyto silent bloky? http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=212790

Díky všem za odpověď
Roman
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Koky94
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.01.2014 16:24
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

Příspěvek od Koky94 »

Čau, zkus změřit tlaky na válcích.. něco podobného se mi s autem dělo před rokem na jaře... Jelo na 3 válce.. Na první válci sem měl tlak jen 8-9 barů.. na ostatních 10-11-10,5.. Ztrácela se mi ale dost voda z chladící soustavy, byla křivá hlava.. Takže sem udělal komplet hlavu v Brně + vyměnil pístní kroužky.. A teď pohoda.. Tlaky už v poho a hlavně se neztrácí voda ani olej konečně.. :)

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

Příspěvek od wlcakk »

Díky za info..
Jinak sem byl v servisu, nechal sem měnit tlumiče a uložení (předek i zadek) a přetěsnit výfuk. Pak jsme nechal vyčistit klapku. Po přetěsnění výfuku,a výměně pružných členů na svodech je vše OK.

Akorát po vyčištění klapky, má auto volnoběk přes 1500 otáček. Někdy má i po zahřátí dosti kolísavý zvuk. Např když někde dojíždím na čtverku, vyšlápnu plyn tak auto začne skákat a to i při rychlosti cca 50km/h.
Mechanik dělal i základní nastavení a vždy byl volnoběh vysoký. Koupil jsem zde na foru jinou klapku (druhovýroba) ale ještě ji v autě nemám.

Je možné že je to i něčím jiným? Tak jak psal kolega výše např i ty tlaky na válcích tzn. křivá hlava?

Díky za názory.
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

Příspěvek od wlcakk »

Problém vyřešen.. Špatná klapka..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

wlcakk píše:Problém vyřešen.. Špatná klapka..
Ahoj,
TAK buď rád ,že to je jen klapkou, tohle je bolest všech 1.6SR AKL motorů a taky se s tím potýkám, akorát mě lítaj na volnoběh otáčky trochu mezi 750-800 a je to též líný .. i po výměně klapky, váhy vzduchu, lambda sondy atd, jinak klapku mám origo VDO a nepomohlo.. a pokud čtu dobře, tak jsi asi nedělal diagnostiku motoru , to taky kolikrát lecos napoví a řekne ti :-)
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

Příspěvek od wlcakk »

Klapka je taky origo VDO. volnoběh teď drží na 800ot. původně jen po vyčištění se držely na 1800 což byla morna a moc dobře se v tom nejezdilo.
Jinak diagnostiku nemám ale mechanik předemnou mi ji ukazoval a bez závad..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
Tomas GOLF 1.6SR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 18.11.2011 19:27
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 SR - vydný výfuk(svod) nebo jede na 3 válce

Příspěvek od Tomas GOLF 1.6SR »

Tak mě taky napověděla klapka tím ,že je vadná.. žralo i na zařazený rychlostní stupeň a diagnostika nic neukázala , až jsem vyměnil další členy, spojené se směsí ,tak to ukázalo i klapku nakonec.. a byla vadná od té doby.. i na zařazený rychlostní stupeň nežere ani kapku benzínu ,ale pořád se podotýkám se škubáním motoru a kolísajícími otáčky..
GOLF IV 1.6 74KW benzín +LPG :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“