SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
majerp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.07.2009 16:26

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od majerp »

Zdravím,

mám výše popsaný problém, vtřetí řadě sedák pouze nalevo a v TP 5/7. Tak se chci zeptat zda se už někdo díval pod ten koberec v kufru jestli je tam nějaká příprava na úchyt, a nebo nějaký stručný návod jak ten koberec zvednou. Mně mechanik říkal, že v rámci vyšší výbavy mám smůlu a jen 6 sedaček. Ale to se týkalo jen prostřední řady, myslím. Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od the.max »

Když se podíváš pod koberec, jsou tam prolisy, do kterejch se položí a přišroubujou držáky sedaček. Držáky seženeš na vrakáči. Do koberce vyřízneš otvory a přez ně přišroubuješ ty plastový kryty, taky z vrakáče. Pak si ještě musíš pořešit pás, ale pořítám, že na něj tam taky bude příprava. Možná tam budeš muset doplnit i tu spodní kotvu do podlahy. Já mám 2+2+2, držáky sedaček už mám připravené i s původními pevnostními šrouby, kryty taky, ale zatím jsem neměl chuť a hlavně ani potřebu dávat prostřední sedačku, kterou stejně nemám a samotná kožená prostřední s dvoubodovým pasem se shání blbě.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

majerp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.07.2009 16:26

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od majerp »

Příprava na pásy tam je, spona v podlaze je taky, jen mně nejde zvednout ten koberec, drží tak nějak dost pevně i pod těmi bočními tapecy, v kopberečku je naznačený znak rezervy a krytka na vyloupnutí a zvednutí, jenže můj sharkan je bez rezervy a má jen kompresor a lepení ve spreji. Tak ten koberec tak nějak drží. Jen bych chtěl mít jistotu, že když se do toho vlomím tak tam ty prolisy jsou, měl jsem štetstí paní mně prodala dva kožené sadáky za pět tisíc a po jednom nechtěla. Tak když mám sedákl tak proč ho nevyužít.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od widle »

pošli foto...já teď jednoho sharana rozebírám na kationty.....kdyby jsi něco potřeboval, za málo pustím
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

majerp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.07.2009 16:26

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od majerp »

ok, zítza nafotím a pošlu.

Elkim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.06.2016 16:16

Kolik místa zabírá sedačka 2. řady v Sharranu?

Příspěvek od Elkim »

Ahoj,

předem se omlouvám, pokud zbytečně zakládám nové vlákno, ale mám dosti specif. dotaz. Uvažuju o koupi VW Sharan z důvodu převážení el. vozítka Afikim Breeze C4, který má na šířku 67 cm. Na délku se mi tam nevleze bez vyndání jednoho sedadla a tak přemýšlím, zda by se tam vlezlo v případě, pokud bych např. vyndal prostřední sedadlo druhé řady.

Má někdo možnost to změřit?

Díky moc!

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od BigBang »

Sedačka je široká cca 48 cm. Změřil jsem to od oka, ale 100% má míň než 50 cm ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Brilantis »

Právě jsem koupil Sharana II ve verzi Highline a je jen 6mistny, ale tak ze 2.řada má 3sedačky a vzadu je jen vlevo. Na pravé straně nejsou ani uchytí ani pás. Asi by neměl být problém když se to dodělá abych mohl mít sedačky 2+2+2.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od michall »

Technicky by to jit melo, ale je potreba si to taky nechat zapsat do TP a to uz tak jednoduche byt nemusi.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od kubenec »

To je nejak spesl vybava, protoze Business mel tak jenom 6mist, ale 2+2+2.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od vilik »

michall píše:Technicky by to jit melo, ale je potreba si to taky nechat zapsat do TP a to uz tak jednoduche byt nemusi.
No, řekl bych, že to bude spíše nemožné. Výrobce určitě nepovolí nějaké amatérské přichycení jak úchytů, tak pásů. Možná by byla cesta přes autorizák, ale to vidím na málo reálné. Oni se toho budou bát. Ledaže by existoval legální pracovní postup od výrobce. Ovšem nebude to za hubičku. Stejně tak jako zápis do TP bude pravděpodobně možný jen na základě dobrozdání výrobce (jeho zastoupení) a ten také bude něco stát. Podobně jako zápis jiného rozměru kol.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Brilantis »

Já myslel že bych sehnal pás a kotvy na sedačku a přidělal je tam kde mají být kufr vpravo. Pořád bych pak měl jsem 6 sedaček jen bych je mohl libovolně přehazovat. Takže TP bych nemusel řešit ? Nechci 7 sedadel

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od michall »

Tp bys resit musel, mel by jsi sice 6 sedacek, ale 7 uchytu. Rekl bych, ze aktualni pocet sesli v aute zas neni tak dulezity. Co se tyka uchyceni sesli a pasu, sel bych cestou vilika, tj. Optat se vyrobce/zastoupeni, zda to vubec lze provest legalni cestou.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od vilik »

Brilantis píše:Já myslel že bych sehnal pás a kotvy na sedačku a přidělal je tam kde mají být kufr vpravo. Pořád bych pak měl jsem 6 sedaček jen bych je mohl libovolně přehazovat. Takže TP bych nemusel řešit ? Nechci 7 sedadel
To samozřejmě můžeš udělat. Nevěřím, že na STK ti technik poleze pod koberec, pokud bys ho tam dal. Ale bál bych se nehody. Pojišťováci jsou rypouni kteří udělají maximum, aby nemuseli platit.
Dám jeden příklad. Možná je to standard, ale ale spíš čuchám hledání důvodu vyhnout se plnění. Manželka se stala účastníkem nehody. Ženská si v zimě neoškrábala sklo a jak neviděla, tak buchla do oktávky, za kterou jela manželka s Passatem. Rychlost tak 30 a přesto z toho byl kulečníkový karambol a ta oktávka narazila do našeho Passata. Opravu jsme svěřili servisu a pojišťovna ji servisu uhradila, ale servis pojišťovně dával podklady pro plnění a jedna kolonka byla jestli na autě byly zimní pneumatiky (ze zákona být měly a také byly). Nemohlo to být pojišťovně jedno, když škoda na autě vznikla až v následné kolizi?
Nějaký čas jsem si přivydělával jako pojišťovák. Takže vím, že pojišťovny raději nedráždit.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SEDADLA, N1: počet sedadel 5-ti, 6-ti, 7-mi místná verze, N1

Příspěvek od Marek77 »

Teď řeším u jiného vozu zpětnou přestavbu z N1 na M1. Počet míst nelze změnit, zákon to neumožňuje. Jediný způsob je výměna karoserie. Mne se naštěstí tenhle problém netýká, mám i po přestavbě na N1 zachován původní počet sedadel. Je to spíš informace pro ostatní.

Čili - pokud při přestavbě vozu z M1 na N1 byl snížen počet sedadel, nelze tento zpátky změnit na původní jinak, než výměnou karoserie vozidla. Tohle je jednoznačné znění zákona.
Jestliže chcete vůz kategorie N1 přestavět zpět na M1 a doufáte, že vám při té příležitosti vrátí původní počet sedadel, máte smůlu. Jakmile z důvodu přestavby byl počet sedadel snížen, nelze jej vrátit zpět.

Pojišťovny nejen nedráždit - pojišťovny především nekrmit.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“