Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
solide
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 08.12.2008 15:43
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od solide »

Ahoj chtěl bych poprosit o radu. Jelikož se mi po stisknutí DO kufr na mém Passatu neotevře, chci vyměnit plynové vzpěry. Potřeboval bych ale poradit jak velkou, kolik N mají mít vzpěry výtlačnou sílu, aby byly jako originál a kufr se sám otevíral po stisknutí DO, ale na druhé straně vzpěry nebyly zbytečně silné a neměl jsem problémy při zavírání kufru. Neporadí někdo, kdo má s tím konkrétní zkušenosti, jaký konkrétní typ? Děkuji J

Uživatelský avatar
arapajma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 10.11.2014 16:08
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od arapajma »

solide píše:Ahoj chtěl bych poprosit o radu. Jelikož se mi po stisknutí DO kufr na mém Passatu neotevře, chci vyměnit plynové vzpěry. Potřeboval bych ale poradit jak velkou, kolik N mají mít vzpěry výtlačnou sílu, aby byly jako originál a kufr se sám otevíral po stisknutí DO, ale na druhé straně vzpěry nebyly zbytečně silné a neměl jsem problémy při zavírání kufru. Neporadí někdo, kdo má s tím konkrétní zkušenosti, jaký konkrétní typ? Děkuji J

Ahoj, já je kupoval v elitu ks cca za 500kč a fungují perfektně a neřešil jsem kolik mají N.
VW PASSAT 3C, 2.0 TDI PD 125kw, stříbrná Limousine

Uživatelský avatar
Honza23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 22.02.2012 14:03

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od Honza23 »

Ahoj, tak asi nejlepší by byly originál, ale jak dlouho to vydrží těžko říct , trochu slabina Passatu, že to běhá přes léto a v zimě musíš ručně. Já je kupoval v kelly a na h...asi nějakej polskej šmejd, chvíli to šlo ,ale jak přišla zima tak konec. :negative:
Touareg 5.0TDI V10 INDIVIDUAL@Passat 1.9TDI Comfortline

Bobáš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.09.2014 16:54

otevírání kufru na Passatu

Příspěvek od Bobáš »

Ahojda,možná to není dotaz na toto téma ohledně plynových vzpěr na zadní páté dveře,ale budiž :wink: Mám Passata už docela dlouho na to,abych o něm věděl snad skoro vše,ale dosud mi nikdo nevysvětlil funkci vypínače na dveřích řidiče hned u ovládání víčka na palivovou nádrž :D Buď ten vypínač nefunguje tak jak má a nebo nefunguje vůbec :) A nebo bude fungovat až poté,co se zabuduje dodatečná montáž servomotorku na otevírání kufru?Pravda,tapecírung zadních pátých dveří jsem měl odkrytovaný už několikrát a žádný servomotor na otevírání kufru jsem tam neviděl...

Uživatelský avatar
Honza23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 22.02.2012 14:03

Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od Honza23 »

Bobáš píše:Ahojda,možná to není dotaz na toto téma ohledně plynových vzpěr na zadní páté dveře,ale budiž :wink: Mám Passata už docela dlouho na to,abych o něm věděl snad skoro vše,ale dosud mi nikdo nevysvětlil funkci vypínače na dveřích řidiče hned u ovládání víčka na palivovou nádrž :D Buď ten vypínač nefunguje tak jak má a nebo nefunguje vůbec :) A nebo bude fungovat až poté,co se zabuduje dodatečná montáž servomotorku na otevírání kufru?Pravda,tapecírung zadních pátých dveří jsem měl odkrytovaný už několikrát a žádný servomotor na otevírání kufru jsem tam neviděl...
Ahoj, myslím že mít servomotor nemusíš, třeba na Audině A4 je ten vypínač taky a funguje to jako kdybys to otviral přes DO , kufr se odemkne a plyn. vzpěry to zvednou.
Touareg 5.0TDI V10 INDIVIDUAL@Passat 1.9TDI Comfortline

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od Jirka. »

Je to myslím jen odjištění. Příklad: zastavíš na semaforech, zezadu ti k autu přiběhne tlupa těch jejchž jméno se nesmí vyslovit abych nebyl rasista, vidíš jak ti rvou za kufr ale nejde jim otevřít, protože tlačítko na kufru nefunguje, tak zmáčkneš tlačítko na dveřích řidiče čímž začne fungovat zadní tlačítko, indové otevírají kufr, vybírají ho i s kobercem a utíkají se podělit s ostatními. Ty máš pocit že si pomohl utiskovaným a jdeš si dát na vw-club inzerát že koupíš zvedák a klíč na kola s ostatní výbavou a já mám kšeft a všichni jsou spokojený :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od denis.82 »

Jirka. píše:Je to myslím jen odjištění. Příklad: zastavíš na semaforech, zezadu ti k autu přiběhne tlupa těch jejchž jméno se nesmí vyslovit abych nebyl rasista, vidíš jak ti rvou za kufr ale nejde jim otevřít, protože tlačítko na kufru nefunguje, tak zmáčkneš tlačítko na dveřích řidiče čímž začne fungovat zadní tlačítko, indové otevírají kufr, vybírají ho i s kobercem a utíkají se podělit s ostatními. Ty máš pocit že si pomohl utiskovaným a jdeš si dát na vw-club inzerát že koupíš zvedák a klíč na kola s ostatní výbavou a já mám kšeft a všichni jsou spokojený :laugh:
:rofl: :rofl: :good: :good:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od Jirka. »

Je to vlastně takový převaděč spojitosti...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
S7rny
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 02.09.2008 13:42
Bydliště: Žatec

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od S7rny »

Koloběh života ... :laugh:
současnost: VW PASSAT B8 2.0TDI 110kW :-)
minulost: VW PASSAT 3C 2.0TDI CR :-(
minulost: VW GOLF V 1.9TDI PD :-(

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od ppfox »

tak Jirko. tos neměl...teď jsem si poplival monitor a ještě jsem se málem posr... :laugh: :laugh: :laugh: :good: :good: :potlesk: :potlesk:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od denis.82 »

Jirka. píše:Je to vlastně takový převaděč spojitosti...
....
Přílohy
hqdefault.jpg
hqdefault.jpg (7.69 KiB) Zobrazeno 1168 x
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od ppfox »

a co tam mám já? :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Plynové vzpěry na Passat 3C,kufr, poraďte, prosím

Příspěvek od hkr »

Jirka hláška měsíce tyvole :good: :laugh: :laugh: :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“