1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Sem.tex
Člen klubu
Příspěvky: 208
Registrován: 10.07.2012 19:08
Bydliště: Brněnsko

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Sem.tex »

Dada123 píše:Zdravím,taky se mi občas dusí AKL a chystám se na přetěsnění sání,při výměně těsnění pod víkem ventilů jsem sání musel rozpůlit a slyšel jsem,že je lepší vyměnit ty těsnící kroužky(obr.26).Blbý je,že minulý rok stály kroužky 95kč jeden,nyní stojí jeden 235kč... Sháněl jsem origo Vw.Neumí je někdo sehnat levněji nebo jinde než origo?

taky sem měnil a bral tady na cc-autodíly .. dobrý cenovky a s matrošem sem byl taky spokojen .. toto jsou ty spodní http://www.cc-autodily.cz/search/?keyword=06a133398f" onclick="window.open(this.href);return false;

toto ty kde se půlí sání http://www.cc-autodily.cz/search/?keyword=06a133227d" onclick="window.open(this.href);return false;

klidně bych se nebál toho za 73kč :-) je tam psaný německo ... snad sem pomohl :roll:
VWGIV 74kw highline

Sem.tex
Člen klubu
Příspěvky: 208
Registrován: 10.07.2012 19:08
Bydliště: Brněnsko

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Sem.tex »

a koupil bych aji ty spodní když už , ty se mají taky měnit při demontáži ..

já sem pro jistotu při nastartovaným motoru na to stříkal čistič brzd ,( tam kde je těsnění ..)
VWGIV 74kw highline

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od maku »

cavole píše:když bylo auto studený,tak jsem měl nepravidelný volnoběh,občas chcíplo.VAG psal chybu 537 překročení horní hranice na lambádě.Vyřešil jsem to zakoupením 4ks 06A133227D,4ks 06A133398F a 8ks 035906149A.Přetěsněno sání a vstřikovače,závada vyřešena :-) Cena ve Škodovce 1439 Kč + trocha práce
AKL 1.6 185000km
Dnes rano stejny problem akorat jak jsem dojel z prace tak jsem pichnul VAG a byl cisty bez zavad tak jsem hned objednal vse na pretesneni bo jak mi delali hlavu tak na 100% nechali puvodni tesneni a to pocukavani pri prvnich startech za studena bylo jen nepatrne tak jsem vycistil klapu a udelal zakladni nastavi a byl chvilku klid a ted posledni tyden je problem jak je motor studeny po ranu tak motor jako by chtel vyskocit, tak jsem koupil prvne podtlakovou trubku, ale problem nezmizel ta puvodni uz byla opravovana no nejak vadna. :laugh:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

kralip
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 19.02.2014 20:25

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od kralip »

Chlapi vyřešil někdo to škubání? Já vše přetěsnil překontroloval a už nevím na co mrknout, ja to snad zapalim ;-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od xerxes »

pokud máš dobre pojištěni tak to spal :lol:
Naposledy upravil(a) xerxes dne 13.03.2015 23:12, celkem upraveno 1 x.

roman G IV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 08.11.2012 19:27

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od roman G IV »

Tak tos mě potěšil,protože mám úplně to samý ... Aůůů

Uživatelský avatar
-Koukys-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.05.2009 22:12
Bydliště: Litvínov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od -Koukys- »

Řeším podobný problém s 1.6 74 kW SR (AKL) + LPG. Při studeném startu otáčky klesnou postupně až na 400 ot./min. a auto se klepe jak drahej pes. Občas i zcela zdechne. Když to protočím, tak to jakž takž drží. Naopak po zahřátí ve vteřinových intervalech otáčky houpou 1200 - 1400 ot./min.

Vyměněno:

váha vzduchu (originál)
potrubí mezi váhou a klapkou
nalévací víčko oleje (prasklé v zámku, podezření na falešný vzduch)
škrtící klapka (2 roky stará neoriginální, před týdnem demontovaná a vyčištěná + zákl. nastavení)
svíčky
lambda sonda (originál)

+ před rokem GO motoru (zabroušená hlava, výměna a zabroušení vadných ventilů, přetěsnění sání i hlavy, nové kroužky na válcích, vyčistěná olejová vana)

Nyní VAG píše:

00533 - regulace běhu naprázdno (19-10 - spodní hodnota dorazu - sporadická)
00282 - ovladač škrtící klapky V60 (17-10 - regulační odchylka - sporadická)
00516 - spínač běhu naprázdno F60 (29-00 - zkrat na kostru)
01177 - řídící jednotka motoru (37-10 - defekt - sporadická)
00557 - tlakový spínač servořízení F88 (29-00 - zkrat na kostru)
00537 - lambda-regulace (18-10 - horní hodnota dorazu - sporadická)

Po vymazání se jako první načte samostatně chyba 00533.

Čtyři mechanici si s tím nevěděli rady, pořád jsem něco měnil a kupoval a výsledek nula. Měl jsem to i ve VW, kde provedli kontrolu sání a kontrolu sondy a test ODIS (nevím, jsem laik).

Při otevřeném víku a šlapání na brzdu se ozývá drobné pískání. Nemůže tam být někde faleš?

Nějaká rada?

Zoufale děkuji!!!
I LOVE 3B - Barunka, Bohemka & Bora 8)
VW Bora, r.v.99, 1.6 SR, 74 kW :mrgreen:

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Příspěvek od kufus »

ty první tři chyby souvisí s klapkou, pokud se nemýlím...nejdřív bych vyzkoušel jinou klapku, pokud bys měl možnost od někoho půjčit ;)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od xerxes »

každopádnš nejprve bych řešil to nastaveni klapy

Uživatelský avatar
-Koukys-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.05.2009 22:12
Bydliště: Litvínov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od -Koukys- »

kufus píše:ty první tři chyby souvisí s klapkou, pokud se nemýlím...nejdřív bych vyzkoušel jinou klapku, pokud bys měl možnost od někoho půjčit ;)
Ještě se mi objevila nedávno díra ve výkonu, kdy auto za jízdy na pár vteřin ztratilo reakci na plyn. Při té demontáži a čištění klapky ji mechanik rozebral a "pošteloval tam nějaké lopatky, které se dotýkaly" a od té doby je výkon bez děr. Možná bude ta klapka fakt v prdeli.

Zkusím si někde půjčit, případně koupím novou a dám vědět.

Díky!
I LOVE 3B - Barunka, Bohemka & Bora 8)
VW Bora, r.v.99, 1.6 SR, 74 kW :mrgreen:

Uživatelský avatar
-Koukys-
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 26.05.2009 22:12
Bydliště: Litvínov, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od -Koukys- »

kufus píše:ty první tři chyby souvisí s klapkou, pokud se nemýlím...nejdřív bych vyzkoušel jinou klapku, pokud bys měl možnost od někoho půjčit ;)
Tak jsem vyměnil klapku za novou, originální. Jízdní vlastnosti se malinko zlepšili, ale problém s volnoběhem trvá. Přikládám video, jak kolísají otáčky při zahřátém motoru a jak ten motor zní. Ve VW mi ještě řekli, že dva kabely ke svíčkám jsou jiné než zbylé dva a problém by mohl být tady. Ale chvilkama se auto chová bez problémů.

Po výměně klapky psal VAG regulaci lambády, hodnota horního dorazu. Lambda je originál, stáří půl roku.

kolísání:
https://youtu.be/RCG0sJJnaj0" onclick="window.open(this.href);return false;

chod motoru:
https://youtu.be/6nNyszOtETc" onclick="window.open(this.href);return false;
I LOVE 3B - Barunka, Bohemka & Bora 8)
VW Bora, r.v.99, 1.6 SR, 74 kW :mrgreen:

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Příspěvek od kufus »

To kolísání není nejhorší, taky mě to občas tak dělá, kdoví proč (taky za tepla). A ten volnoběh máš na zahřátý motor docela vysoký. Reset klapky + adaptaci jsi udělal po výměně?
Já měl taky jednou dva a dva různé kabely a jelo to v pohodě.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Graun »

-Koukys- píše:Řeším podobný problém s 1.6 74 kW SR (AKL) + LPG. Při studeném startu otáčky klesnou postupně až na 400 ot./min. a auto se klepe jak drahej pes. Občas i zcela zdechne. Když to protočím, tak to jakž takž drží....

Chtěl bych se zeptat, zda si ten problém vyřešil. Co Ti pomohlo? Mám stejný motor a i Lpg v autě. Taky mi dělali repas hlavy (nové píst.kruhy, gufera kvůli vysoké spotřebě oleje).
Mně taky houpaly otáčky, vyřešila to jiná klapka z vrakáče (starší, ale origo). Nepíšeš, zda si měnil i čidlo teploty vody a při repasy hlavy dali i nové těsnění na sání.

Někdy se stane, že při ranním rozjezdu je to "lenivější" a moc se mu nechce. Pomohlo však vypínat plyn před dojezdem a taky necham chvíli po nastartování běžet na volnoběh než se vyjede.


Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
POLOTOVAR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.09.2009 17:05

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od POLOTOVAR »

Ahoj moje akl dělá stejnej bordel dnes jsem to okoukával a našel jsem vypálenou kostru v zásuvce na cívce koukněte jak to vypadá u vás.., když nechytá s tím konektorem zavrtím a kolikrát chytne hned. Sem tam jde ze zacátku jakoby na tři válce ale když se to protočí chytne se i čtvrtý myslím si že chyba bude v jednom drátku možná jich bude víc :lol: Sic nerad ale musím říct že mě čtvrtá generace velice zklamala co se týká kvality provedení odfláknutý at je to wolfsburg nebo mexiko...,zlatý dvojky!!!! Právě jsem kompletně repasoval motor cca 12000 tedkon dělám komplet spodek téměř 8000 pak tk a říkám vám pokud by mi někdo nabídl výměnu za pěknou dvojku neváhal bych... VWčko se to odrbávání naučilo od korejců.. :negative:
Pokud někomu doma překáží přední světla na boru rozbitý,slepý nebo nekompletní,tak mi napište diky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“