Těsnění dveří

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: těsnění dveří

Příspěvek od karlozs »

Tos měl s tou obměnou počkat ještě půl roku, jinak riskuješ, že dostaneš i škodovácký vergel.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Bofors »

To sis teda pomohl. Z Golfu do Fabie :?:
VW Golf VII 1,4 TSI

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Mikino »

KARLOSZ: nic by som cakanim nevyriesil. Silno pochybujem ze diely ktore su pouzite teraz v tomto pripade vrzgajuci silentblok budu ine o pol roka o rok o dva, tak ako pochybujem ze vw uz dava ine silentbloky ako tie co vrzgaju teraz. Pokial to vw nebude klasifikovat ako zavadu vyskytujucu sa vo vacsine vozidiel, menit to nebudu. Ostava dufat ze v skode implementuju uplne ine ako u vw.

BOFORS: nevidim to az tak tragicky, mne 5.2.2015 skoncila zaruka a nechcel som byt v strese ze sa mi po nej nieco pokazi, tak som zvolil variantu fabia c. Aj preto, ze maju 4 roky al. 60 000km zaruku. Uvidime ...
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: těsnění dveří

Příspěvek od sirdo »

Mikino píše:Za seba wolfsburg... a zavady ? Pozrite si kolko tem som zalozil...tak isto ma sprevadzalo aj vrzganie, objednal som novu fabiu combi, modlim sa k bohu aby ta to nemala kedze tu niekto pisal ze aj seaty to maju.
neviem co ta viedlo k prechodu na Fabiu, ale radsej ako Fabiu kombik by som kupil Rapid Sportback. lepsie auto aj mateialy v interiry. ano vonkajsi dizajn Fabie kombi je perfektny, ale dnu to je tragedia a hlavne samy tvrdy plast a osudene vsetko co sa len dalo...

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Mikino »

Vyberal som vramci financii, sportback by mi vo fullke + kadejake doplnky nevysiel. Je to vec vkusu. Sedel som v nej vozil tak isto, tvrde plasty mi nevadia, nakolko su dost dobre zapracovane s porovnanim predchodzich modelov.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

MaxG
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.01.2015 15:36

Re: těsnění dveří

Příspěvek od MaxG »

S tytmto mam bohate skusenosti. Skusim to zhrnut do niekolkych bodov:

1. pre VW maniaka - mokre tesnenie nie je normalne.
2. to tesnenie ma na sebe odvodnovaci zliabok cez ktory ma pretiec voda a vyteka niekde v casi ako je zamok na karoserii. Cast so semisom musi ostat sucha. Dovod je prosty a uz to tu bolo spomenute. Ked to navlhne, v zime to zamrzne a pri otvoreni dveri sa odtrhne. Takze je to opat vyrobna vada a reklamujte to.

Ja som s tym bol asi 5x. Zadne dvere za vodicom. Najprv sa ma snazili odpbit, ze to moze byt mokre ale ked to mate iba jednych dverach tak asi tazko. Tak som sa ich spytal, ze ci to moze aj primrzat a odtrhnut sa to. Co mi povedia potom, samozrejme zavrel som im huby a uz to aj riesili. Mne to robili na dolnozemskej, hned na zaciatku som im povedal, ze nech vymenia tesnenie. Mudri technici "vedia co robia", treba dostavit dvere, tak samozrejme ked mi auto vratili, tak dvere nesedeli. Boli odskocene od karoserie atd. Ked to aj sedelo, tak tam tieklo stale. Chodil som tam ako na klavir. Napokon objednali tesnenie a vymenili. Je to omnoho lepsie. Tesnenie je suche, dvere sedia a dokonca sa aj dobre zatvaraju :D
VW Golf VII, Highline, 2.0 TDi

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: těsnění dveří

Příspěvek od honzamik »

MaxG: Díky za morální podporu :-) nemyslím si o obě, že jsem VW maniak, spíš mě hodně překvapuje, co řeším a hlavně jak často řeším závady u naprosto nového auta...

Pravda je, jak tu někdo psal, že to těsnění zůstává mokré hlavně na zadních dveřích a na naprosto stejných místech (nahoře vzadu cca 10 cm úsek). Z toho celkem jasně plyne, že to zamrzne a utrhne se to. Já osobně jsem s reklamací utrženého těsnění neuspěl. Z mého pohledu je to ale také výrobní vada (a je mi celkem jedno, jestli nelícují dveře, je špatný materiál, ... co já vím co ještě by to mohlo způsobit) a tím pádem, jakmile budu mít další věci na reklamaci (už pochybuju, že se zase něco neobjeví), tak budu zkrátka opravdu jak debil reklamovat mokré těsnění. Páč je to z jejich strany evidentně lepší, než reklamovat utržené těsnění. Třeba když uspěju, tak mi zpětně uznají reklamaci i na druhé straně, kde to došlo až k tomu utržení...

No nic.. mějte se!

Evas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11.11.2013 20:43

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Evas »

Ahoj,
mám též problém s těsněním dveří. Začalo to asi po roce a půl. Při jakékoli nerovnosti slyším v oblasti středních sloupků strašné vrzání. Stačí, aby se auto trochu zhouplo a vrže a vrže. Takže po Praze stále. Už jsem s tím byla dvakrát v servisu. Pokaždé to něčím promazali (prý se na to záruka nevztahuje, takže poprvé jsem to i platila), ale druhý den to je zas stejné. Už nevím co s tím. Auto je i garážované. Nechápu, jak může skoro nové auto vydávat tak příšerné zvuky. Měl jste někdo podobný problém a něčím to vyřešil? Není to sice vážná závada, ale je to dost otravné. Dík

misodk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 21.09.2012 17:15

Příspěvek od misodk »

na G6 vrzgaju vonkajsie semisove tesnenia. nema vyznam to patlat v servise, robili to aj mne a po par dnoch to bolo este horsie.
ja to mazem mydlom alebou hustou mydlovou vodou riadne pretriet tesnenia. vydrzi to par mesiacov..

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Golf 6, Rabbit 1.2tsi

Uživatelský avatar
Pepcja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.10.2015 19:52

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Pepcja »

Evas píše:Ahoj,
mám též problém s těsněním dveří. Začalo to asi po roce a půl. Při jakékoli nerovnosti slyším v oblasti středních sloupků strašné vrzání. Stačí, aby se auto trochu zhouplo a vrže a vrže. Takže po Praze stále. Už jsem s tím byla dvakrát v servisu. Pokaždé to něčím promazali (prý se na to záruka nevztahuje, takže poprvé jsem to i platila), ale druhý den to je zas stejné. Už nevím co s tím. Auto je i garážované. Nechápu, jak může skoro nové auto vydávat tak příšerné zvuky. Měl jste někdo podobný problém a něčím to vyřešil? Není to sice vážná závada, ale je to dost otravné. Dík
Zdravím.
Konečně jsem narazil na někoho se stejnými potížemi s těsněním :D . Mám najeto 10 000 km, vůz od března. Po cca 5 000 km začalo postupně provrzávat spojení mezi dveřmi a těsněním, vpředu, v horní části! Projevuje se to při přejezdu příčné nerovnosti, při kroucení karoserie, nebo při jízdě po střídavě rozmístěných nerovnostech. Při vypnutém rádiu se to stává nesnesitelné! Byl jsem v servisu. Technik potvrdil, přitáhly dveře, vrže méně, ale přece. Pokud je již ráno teplota kolem nuly, zdá se, že je to opět lepší. Koupil jsem glycerín a pokusím se promazat. Uvidím. Jestli to nevyřeším, prodávám. Koupil jsem VW, abych měl za jízdy klid! Ale teď zklamání. Měl Octavii II. a bez problémů!
Kdyby našel někdo příčinu nebo řešení, budu mu zavázán do konce života. :D
Díky za tipy.
Sportsvan, 1,2 TSI.
Pepcja
Golf VII Sportsvan
1,2 TSI, 81 kW, Comfortline

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: těsnění dveří

Příspěvek od vasekp »

S vrzáním mám taky problém, konkrétně ale s LED páskem ve dveřích spolujezdce. Rezonuje při určitých otáčkách a při přejezdu nerovností.
Chystám se to řešit při výměně oleje. Není to nic hrozného, ale nepříjemný to je :)
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

hcrevize
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 15.06.2013 21:24

Re: těsnění dveří

Příspěvek od hcrevize »

Vrzání těsnění okolo dveří, už to tady někdo psal.
Namazat ten filc, sametku -těsnění mýdlem, neb mýdlovou vodou.
Já to zkusil a nyní mám klid.
Tak uvidíme jak dlouho to vydrží. :wink:
GVII 1,4TSI 90kW Higline

honzamik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.07.2014 11:14

Re: těsnění dveří

Příspěvek od honzamik »

Tak mám s těsněním další "problém". Vepředu je vše OK. Vzadu jsou ta semišová těsnění úplně nacucaná vodou - teď, když je venku nad nulou a hodně vlhko. Jakmile přijde mráz, tak ta voda v tom zase zamrzne a budu opět trhat dveře při otevírání. To těsnění je tak nacucané, že už se mi sráží voda vevnitř na dveřích nad oknem.

Nepřijde mi to normální.. dělá vám to taky? Nepřijde mi to normální hlavně proto, že se to děje pouze vzadu a vepředu jsou těsnění úplně suchá. Jinak samozřejmě mažu proti zamrzání, ale to je k ničemu... poměr voda/glycerin je tak 100:1, takže jako by nic...

Mahojakotyc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 11.09.2013 21:09

Re: těsnění dveří

Příspěvek od Mahojakotyc »

Mám to podobný, jakmile se tam dostane voda a zamrzne, tak dveře nejdou otevřít. Soudruzi udělali někde chybu. Glycerin jsem zkoušel bez efektu - nacucne se to dovnitř. Už jsem rezignoval, při mrazu obouchám dvěře pěstí do kola a většinou to funguje...
VW Golf VII 1,2 TSI DSG
VW Golf Variant VII 1,4 TSI - služebák

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Těsnění dveří

Příspěvek od juro111 »

Ahojte, včera sa mi stalo, že mi trocha primrzli zadné dvere a všimol som si, ako viacerí z vás, že semiš na zadných dverách je mokrý a preto primrzol. Mokrá je oblasť široká cca 10 cm v oblasti nad tým čiernym stĺpikom rozdelujúcim pohyblivú a nepohyblivú časť okna. V tejto oblasti je tesnenie akoby spájané z dvoch kusov. V mojom prípade na ľavej strane som si všimol, že vonkajšia a vnútorná časť semišu, medzi ktorými je žliabok na odtok vody, sú spojené nejakým kusok gumy, ktorý by tam podľa mňa byť nemusel, pretože môže brániť odtoku vody. Tým sa asi stane, že voda ktorá nemôže odtiecť žliabkom, tak pretečie až na vnútorný semiš a primrzne. Skúsil som to odfotiť, snáď je to zrozumitelné.
A teraz otázka, máte to takto aj vy? Musí tam ten kus gumy byť? U mňa na pravej strane je tento kus gumy pretrhnutý, takže voda by mohla odtekať lepšie, ale paradoxne je tam ten semiš viac mokrý.
Přílohy
IMG_20161215_1034302.jpg

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“