Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od stasaj »

Mám VW Passat Variant, 1.9 TDI 96 kW, rok 03
měl jsem problém, že se mi během jízdy rozsvítili kontrolky ABS a ESP (současně) a už nezhasli. Po nějaké době se k tomu přidala kontrolka žhavení, která začala blikat a napsalo mi to "Motor do dílny". Když žhavení neblikalo, tak brzdová světla fungovala, ale jak začalo blikat žhavení, tak už mi nesvítily brzdový světla...

Zde na foru i na jiných stránkách jsem zjistil, že je v háji snímač brzdových světel, proto jsem nechal vyměnit a ujel jsem cca 200 km bez svícení kontrolek ABS a ESP a bez blikající kontrolky žhavení, tak jsem si myslel, že je vše opraveno...

Když jsem ale dnes opět vyjel, tak se mi z ničeho nic zase rozsvítily současně kontrolky ABS a ESP a cca po 30 km začalo blikat i to žhavení a zase to psalo "Motor do dílny"....tak jsem zastavil a zjistil, že mi zase nesvítí brzdový světla....vypnul jsem motor a znovu nastartoval....žhavení blikalo pořád a ABS a ESP se rozsvítilo po pár metrech jízdy...

během jízdy mi to blikání žhavení přestalo, ale ABS a ESP svítilo pořád...

čím to může být tentokrát, když snímač brzdových světel je již měněno?? co vše mám a kde prohledat a překontrolovat? díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od majrek001 »

chce to na diagnostiku tato kombinace kontrolek signualizuje více chyb, ale pokud nesvítí světla tak je to opět brzdový spínač..

a ten brzdový spínač si dal origo nebo nějakou cinu?

(Neorigo mě posledně vydržel asi 2 měsíce a pak jsem dal origo a je tam asi 3roky bez chyb - ironie byla, že byl levnější než replika jak už to tak dost často bývá)

může to dělat nějaký abs snímač nebo některý z ostatních snímačů ABS a ESP
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od CentriFUGA »

Mě to u tourana dělal ještě vadný spojkový snímač. U tourana je to spolu s hlavním spojkovým válcem, takže ten stojí asi 1800,- a celej den práce, musely dolů pedály, posilovač brzd a spojky, moc fajn práce ...

U passata by měl být spínač podobný brzovému spínači.

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od stasaj »

a mel by tohle najit VAG?

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od CentriFUGA »

No měl, ale mě to třeba nenašel, furt to psalo vadný spínač brzdových světel i po výměně, pak se zjistilo, že je prasklá pojistka a jak se dala nová, hned zase praskla, tak se šlo po kabelu a skončilo u spojkového, po výměně vše v pohodě, ale VAG to nenašel jako přímo spojkový snímač ...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od majrek001 »

ty spínače jdou proměřit na vagu jestli funguji.. nejlepší je jak se to rozsvítí hned to napíchnout ani to nechcípat, protože sporadický chyby se po pár startech smažou
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od stasaj »

objednam se na VAG a uvidime..zitra davam do servisu a projdou se kabely k cidlu..

stasaj
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 09.05.2012 18:51

Re: Svítí ABS a ESP a později začně blikat žhavení

Příspěvek od stasaj »

takže dnes jsem vyměnil znovu snímač brzdových světel a záhada vyřešena...všechny kontrolky zhasly a žádnou chybu už to nehlásí...první vyměněný snímač byl sice použitý, ale i tak mi nejde do hlavy, že pár dní vydržel a pak taky odešel...nicméně jsem dnes dal úplně nový a vše šlape, jak má...doufám, že na mě po pár dnech zase nevyskočí stejná chyba :-) to už bych fakt nevěděl, kde je chyba..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“