Tlakovy ventil na mechy

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
merzi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 26.07.2014 14:20

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od merzi »

Děkuji, ale když auto chci spustit tak ten ventil přece musí upustit, ale jak? co ho ovládá?

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od maxim156 »

Upouštěcí ventil je na spodní straně měchu z vnitřní strany...je řízen elektronicky.
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Benik »

ses si na 100% jisty, ze ten ventil neni i zaroven upousteci? ja mel ted dva dny problem, ze zadni kola byla nahore a neslo to dolu... zvednul jsem si auto a vyndal vsechny tycky na cidlech na xenony, pac to ridi i mechy a vsechny jsem je promazal zevnitr toho kloubku(musel ven opatrne), pak jsem smaznul chybu, tusim 01400 a porad nic, auto nechtelo dolu vzadu. takže jsem vysroboval zadni ventilky a vypustil mechy. pak jsem je tyckou tenkou propichnul a prvni prupich sel tezce. je citit ten odpor pruzinky co je ve ventilku. pak jsem je oba promazal mazadlem. dal jsem je zpet a pak se auto samo srovnalo a nyni je to bez chyby. predtim se chyba vzdy objevila ihned po nastartovani...

doted jsem si myslel, ze ten ventilek napousti a zaroven uposti... jinak ty kloubky v tech tyckach musi krasne chodit...
uposteni tedy ovlada ta kostka? co je u kompresoru??

Uživatelský avatar
maxim156
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.12.2013 13:58
Bydliště: CZ/Olomoucký kraj/Zábřeh

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od maxim156 »

Teď si tedy nejsem jistý ničím. Kouknu na to a dám vědět. Nicméně mám tušení, že ventilek slouží pouze jako zpětná klapka a když si ho propíchnul, tak ti auto bude po delší době padat.
VW Touareg II 4.2TDi V8 13 Exclusive
Předchozí:
VW Touareg 3.0TDi V6 07 FL
VW Touareg 3.0TDI V6 06 King Kong
VW Touareg 3.0TDI V6 05 INDIVIDUAL
VW Touareg 2.5TDi R5 05

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od PavelSv »

Takže asi takhle ventilek slouží spíš jako tlumič rázů do systému. Odpouštění jde přes ventilek. :)

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Benik »

maxim156 píše:Teď si tedy nejsem jistý ničím. Kouknu na to a dám vědět. Nicméně mám tušení, že ventilek slouží pouze jako zpětná klapka a když si ho propíchnul, tak ti auto bude po delší době padat.
no to bych teda nerekl ze to bude utikat... Ja ho propichl jako ze jsem ho rozchodil. Prvni prupich sel tezce, pak jsem tam striknul Multi od Wurtha(neco jako WD) a pak uz to chodilo krasne... Je tam vevnitr pruzinka. Vse je to mechanicke. Takze mne logicky vychazi z toho, ze je to napousteci i vypousteci ale vypoustet to neslo... ted to chodi jedna basen...

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Benik »

btw... jaky je rozdil. mezi prednim a zadnim? maji jine objednaci cisla... na konci 813b a 814b...??? vi to nekdo?

pa.da
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.06.2009 20:56

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od pa.da »

tak,už ji já mám tyto problémy. Chybový kód 01400 : regulace úrovně je trvale nad horní hranicí. Nevím, jestli stačí protlačit ventilky, jak píše Benik, nebo rovnou nové. Kolem ventilku vzduch neuchází, ale zadek nejde dolů ani při změně režimu a hlásí chybu podvozku. Taky bych uvítal objednácí kódy zadních ventilků, popř. odkaz. Mám V6 2008 cca 120 000km. Díky za info.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Mára_VR6 »

Máš ventilky zaseklý, rovnou je vyměň
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od Benik »

to ze jsem je propichnul byl jen nouzovy rezim, pac jsem. nemel nove... respektive staci di myslim. je jen vyfouknout (mechy}) pres ventilek a dat pak auto level. a kdyz nedas offroad, tak ti to samo nahoru nevyleze... jinak uz mam vymenene oba dva zadni a zatim to chodi jak ma...

tomas77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.02.2010 12:00

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od tomas77 »

Dobrý den, objasním Vám funkci ventilu zpětného tlaku - tento ventil funguje jak pro napouštění měchu tak pro vypouštění a vše je pouze mechanická záležitost , princip je takový- normální pracovní tlak v měchu je více jak 6bar + , tento ventil se ale pří vypouštění vzduchu zastaví na hodnotě 3,5baru , takže když není děravý měch auto nikdy nepadne až dolů ani při poškození vedení ,takže jak už tady bylo napsáno je to něco jako zpětná klapka s určitou nastavenou hodnotou jinou vepředu a vzadu a dneska už je tímto ventilem vybavena většina nových air podvozků

Tomáš Dvořák

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od texo »

Zdravím pánové, ošetřuje se nějak preventivně místo, kde je tlakový ventil našroubovaný do těla tlumiče? Viděl jsem už několikrát, že ty rozdílné materiály (hliník, mosaz) dělají docela paseku, hlavně to, že hliníkové tělo kolem ventilu oxiduje a postupně zarůstá.

Mazat to vazelínou či pravidelně stříkat WDéčkem?

Díky za postřehy...

veny14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 25.06.2015 06:30

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od veny14 »

Zdar panove, mam problem s predni casti, nafoukne se vydrzi tak minutu a pak zas padne dolu, jedna strana tak na pul ale druha uplne. Ta co pada uplne tak na ni uchazi ventil a prijde mi divny kdyz uchazi jen z lehka ze by to delalo takovy bordel. Nevite nekdo co se deje??? Diky

Uživatelský avatar
katany
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 394
Registrován: 03.02.2008 21:01
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od katany »

ahoj, mam ted na servis touarega, predek pada (uchazi pod ventilky), ale jinak funguje jak má, asi by stačilo vyměnit pouze o kroužky, ktere jsou už ztvrdle, zkoušel to někdo ? Jinak jsem ty přední ventilky povolil bez problémů.

zadek byl trvale zasekly nahoře, tam jsem hned objednat 2 nové ventily, zadní měchy mám venku, ventilky jsem povolil v pohodě až venku na autě mi to nešlo (přístup na prd)

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Tlakovy ventil na mechy

Příspěvek od breh »

Pokud se podaří vyšroubovat ventilek zdravý bez poškození pak nový O-kroužek je stejny jak na ventilku samotném i samosvorné matici těsníci přívodní hadičku a rozměr je 8mm vnitřní průměr a 1.5 mm tloušťka stěny.Tedy na 1 ventilek 2 ks O-kroužku.Kvalita stačí NBR70.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“