MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Memphis-m6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.03.2011 22:16

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Memphis-m6 »

Slavoš píše:Tak auto jsem měl poslední dobou taky trochu hlasitější,pak manželka jela s dětma na kontolu k doktorovi a špatně to začlo řadit.Pak jsem vyrazil do práce a konec,zarachotilo a chcíplo.Předpoklad byl setrvák,ale skutečnost horší, zlomená klikovka.Po sehnání druhé a sestavování motoru zjištěn prasklý blok motoru u šroubu,takže výměna motoru.Nechci strašit,ale nech si to pořádně prohlídnout.
Ahoj vím,že je to už dlouho,co se ti to stalo,ale mám asi podobný problém.Mě teda šlo řadit pořád pěkně.Motor hlučnější byl a včera v něm při akceleraci na 4ku do kopce zarachotilo a při vyšlápnutí spojky chcípl.Jak se ti ten motor projevoval před tím,než odešel?A na co si mam dát pozor při pokusu o opravu?Bez sundání vany nijak poznat nejde,že je přelomená klika?
Předem díky za odpověd.
Sharan 1,motor 1Z 66 kw

Drag-001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 11:18
Bydliště: Břežany u Znojma sharan 2002 1.9 PD AUY

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Drag-001 »

Zdravím potřebuji poradit můj sharan je po výměně spojky komplet i setrvák a po nastartování mi začal nepravidelně střílet do sání je to VW sharan 2002 1.9 PD AUY mutor při tom škubne jak kdyby vynechal v tom tak dvakrát střelí do sání a pokračuje v chode arg ventil je funkční když přivřu tu mechanickou klapkou na turbu tak to přestane mechanici jsou zoufalí a já taky .Je divné že diesel střílí do sání to jsem ještě neviděl prosím o radu děkuji BOB

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od vilik »

A jseš si stoprocentně jist, že se jen měnila spojka a setrvák? Totiž tyhle dvě věci se střílením do sání opravdu nesouvisí. Spíše bych to viděl na posunutý rozvody. Pokud je to tak, je div, že se to ještě nepotkalo. :?
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od hiero »

to bolo prve co aj mna napadlo ako pisal vilik rozvody....asi sa sturali aj vtom....

Drag-001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 11:18
Bydliště: Břežany u Znojma sharan 2002 1.9 PD AUY

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Drag-001 »

Mno, že prej jim to při vjíždění na dílnu chcíplo ve vratech, tak si myslím, že jim to skočilo na vačce, protože to střílí nepravidelně - asi to bude skočený o zub na vačce, je to souhra náhod, ale možný to je.
Je to muj nazor, ale chci znát i nazor někoho jinýho


Modedit: přečti si občas co napíšeš ....

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od hiero »

tak to skontroluj bud priamo pripravkami alebo diagnostikou vag motor, merane hodnoty, skupina 4 pole 4 ma byt co najviac pri nule....

Drag-001
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 11.05.2013 11:18
Bydliště: Břežany u Znojma sharan 2002 1.9 PD AUY

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Drag-001 »

zdarec chlapy je to jasný tak se to projevilo sundáním hlavy ohlý ventil a prodrené dva hydroštely nechápu motor netočím olej jen ten co tam patri a taková odměna nemáte nekdo repas hlavu třeba výměnou dik Bob

alidos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 02.11.2013 11:46

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od alidos »

Vstřik,jede na 3...

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od lubos1947 »

Drag-001 píše:zdarec chlapy je to jasný tak se to projevilo sundáním hlavy ohlý ventil a prodrené dva hydroštely nechápu motor netočím olej jen ten co tam patri a taková odměna nemáte nekdo repas hlavu třeba výměnou dik Bob
Jesli se Ti to potkalo tak budeš mít jěště pravděpodobně ohlou ojnici
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
FRENKY_BN
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 26.05.2009 23:22
Bydliště: BN - SK

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od FRENKY_BN »

Ahojte mal som podobny problem strielalo do sania SEAT Alhambra 85kw AUY , mierne chytena vacka , po vymene vacky a zdvihatiek sa to stisilo. Ale mam este jeden problem ktory bol aj predtym pri urcitych otackach cca 2000-2600 nieco rezonuje taky blby zvuk zda sa mi ze ide od spolujazdcovej strany ako by to bol silentblok motora vrchny ale na neutrale to nerobi. Mechanik mi povedal ze asi tam niekto vymenil dvojhmotu za jednohmotu a to sposobuje tu rezonaciu. Nezda sa mi to islo by to od prevodovky ale toto ide od spolujazdca. Vie niekto poradit ?

Sharan_man
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.02.2017 09:51

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od Sharan_man »

Ahoj, nedávno jsem koupil Sharana motor AFN 81kW r. 99. Motor má najeto 300tis. Je asi 15 tis. po rozvodech. Asi po týdnu se začal z motoru linout rachotivý, mechanický zvuk, je to z prostoru kolem vstřik. čerpadla.

Známý řekl, že by to mohlo dělat čerpadlo, jaké s tím máte zkušenosti? Jinak jezdí normálně, chod pravidelný, startuje blbě akorát v mrazech..

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od marcelralis »

Mám něco podobného. Při nastartování mi přeskočil rozvoďák o 1 zub na kole čerpadla a auto mělo malý výkon, ale domů cca 30 km jsme dojeli. Udělaly se rozvody (kladky, řemen) a auto jelo cca 30 kiláků normálně (občas to jakoby netáhlo, ale za chvíli se to vždycky sebralo, motor jel plynule). Najednou v motoru začlo cukat, při nižších otáčkách i bliká kontrolka mazání (přes 1500 ot/min. zhasne). Motor jde jakoby na 3 válce (?), ale při překročení cca 3000 ot/min jede normálně a nic neobvyklýho není slyšet. Jak se ale trochu zpomalí, zase to cuká jak prase, z motoru se ozývají nějaké rány, trochu to i šedě hulí a při menších točkách zase bliká ta kontrolka mazání. Přiznám se, že tam bylo málo oleje, musel jsem skoro litr dolít, ale nezničilo se něco tou jízdou se špatně načasovaným vstřikem, jak bylo pootočený to kolo podávacího čerpadla? Motor je AFN 1,9TDi r.v.1998. Auto mám 7 let a vždycky dobře sloužilo, ale poslední dobou se to nějak furt se..! Vloni u moře jsem myslel, že už domů nedojedeme, odešel ventil vratnýho okruhu dodávky paliva, zároveň to bájný relé 109 a ještě k tomu se utrhlo to rameno se silentblokem pod motorem. Ale abych neodbočoval, nevíte někdo proč bliká to mazání zároveň s tím cukáním za jízdy? Mohlo by to být také něco s těmi hrnky na ventilech?

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od lubos1947 »

Jseš si jistej že Ti přeskočil rozvodák na kole čerpadla- pouze na něm???
Bral bych kdyby přeskočil na klice nebo na ventilech tam je daleko větší odpor než na čerpadle. V tomto případě jestli se trochu nepotkal.
Když jsi dolíval olej ten litr tak po nalití byla hladina na horní nebo na spodní rysce?
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
marcelralis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 18.12.2009 18:00
Bydliště: Liberecko

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od marcelralis »

S tím rozvoďákem jsem si jistej, vše jsem přeměřil i na tom původním řemenu a fakt to skočilo jen o zub na čerpadle a ještě k tomu proti otáčení.
Navíc jsem s tím pak po výměně normálně jel a vše fungovalo.
Kdyby se to potkalo pod hlavou, to by byl pěknej rachot, jednou se mi to stalo u závodního superbiku při přetočení motoru a to lítal i olej z výfuku přes díru v pístu a utžený ventily. :-D
Když jsem dolil olej, byl až po horní rysku :-)
Před chvílí jsem to měl napojený na VAGu a jediná chyba je tam v řídící jednotce motoru a to "hodnota předvstřiku mimo rozsah" nebo tak něco. To by mohlo vysvětlovat ten trhavý chod motoru do 3000 ot/min. Tak až budu mít čas, mrknu na to a poladím.
Ale nejde mi do hlavy to blikání kontrolky stavu oleje. :-(
Ještě mi poradil jeden borec, co dělá diesely, ať mrknu na rozvodový kolo, co je na vačce, prý je jen na kuželu, takže s ním jde otáčet a poměřit ho s polohou vačkovýho hřídele na měrkách, ale to se musí sundat víko hlavy, no uvidím.

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ZVUKY: klepanie motora po nastartovani

Příspěvek od hiero »

pokial mas afn motor ten nema kontrolu vysky hladiny. to blikanie sposobuje nizky tlak oleja....premeraj tlak popripade rovno zhod vanu a prekontroluj ci nie je upchate sacie sito. nizky tlak =rachot. za dalsie tie rozvody skontroluj tak ako sa ma neviem co si myslel ze si to skontroloval podla stareho remena. znacka na zotrvacniku musi byt v strede okienka na prevodovke tasko sa hlada ja odstrojim vsetko okolo akumulatora aby som tam videl vtedy musis vediet dat pravitko do vacky a zaaretovat cerpadlo ked nie tak zhodit remen a vsetko nastavit tak ako treba takze zotrvacnik tak ako som pisal koleso vacky zrazit z vacky aby sa dalo na vacke otacat vacku pravitkom zaaretovat cerpadlo zaaretovat nasadit remen vybrat aretacny kolik cerpadla a remen nasponovat. koleso vacky pomocou pripravku dotiahnut motor aspom 2 krat oretocit a zase skontrolovat polohu znaciek to je zitrvacnik pravitko vacky kolik cerpadla. motor zohriat a v zakl nastaveniach cez tdi graf skontrolovat pociatok vstreku popripade doladit. este na napada ako ti to blbne te to moze byt sposobene zmenou casovania lebo sa hybe kolecko na kluke...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“