vyhrivane celni okno

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

dansys píše:Zdravím. Vidím, že je tady spusta zkušeností a tak vás prosím o radu. Vše na mém passatu je orig až na přední slko (bylo měněné), které je zapojené jak dole 2x, tak nahoře u zrcátka kostra. Při stisknutí vyhřívání čelního skla je slyšet relé které sepne, ale slko nehřeje. Je ještě někde nějaká pojistka která by mohla být ruplá? Nemohu nikde najít kde by mohla být. Díky předem za rady.
Na baterii.. Přímo na +.

dansys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.08.2008 15:35
Bydliště: Chomutov

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od dansys »

Cyp_the_trestacz píše:
dansys píše:Zdravím. Vidím, že je tady spusta zkušeností a tak vás prosím o radu. Vše na mém passatu je orig až na přední slko (bylo měněné), které je zapojené jak dole 2x, tak nahoře u zrcátka kostra. Při stisknutí vyhřívání čelního skla je slyšet relé které sepne, ale slko nehřeje. Je ještě někde nějaká pojistka která by mohla být ruplá? Nemohu nikde najít kde by mohla být. Díky předem za rady.
Na baterii.. Přímo na +.
Tak bohužel, je tam černá krabička ale zakrývá pouze další + kabely a nikde ani známka toho, že by se tam dala pojistka dát. Nemáte prosím někdo foto té pojistky na + u baterie. Díky.

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Pod tímhle krytem, když to otevřeš jsou dvě matky. Ty propojuje tenkej plíšek - to je ta pojistka.
Přílohy
sicherungshalter.jpg

dansys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.08.2008 15:35
Bydliště: Chomutov

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od dansys »

Cyp_the_trestacz píše:Pod tímhle krytem, když to otevřeš jsou dvě matky. Ty propojuje tenkej plíšek - to je ta pojistka.
Tak tuhle krabičku jsem měl na mysli, díky moc, kouknu na to. Takže jedna bude na 12V a druhá, pokud není porušená pojistka, také, že?

dansys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.08.2008 15:35
Bydliště: Chomutov

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od dansys »

Cyp_the_trestacz píše:Pod tímhle krytem, když to otevřeš jsou dvě matky. Ty propojuje tenkej plíšek - to je ta pojistka.
Tak plíšek je v pořádku a už nevím čím by to mohlo být. Až bude tepleji začnu proměřovat. Díky moc za rady.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od shikaree »

Pánové, mám také vyhřívané čelní sklo, nedávno mi ho zapojili, tak jsem ho teď zkoušel, ale nemám z toho nejlepší pocity, možná jsem od toho čekal víc. Funkce: auto bylo celou noc venku, ráno jsem přišel k autu, bylo -12°C a sklo pěkně promrzlý. Nebyla námraza nějak extra silná, šlo přes ni trochu vidět. Nastartuju a zapnu vyhřívání. Po cca 3min se toho moc nestalo. V rozích šly vidět trošku trojúhelníčky ( místo kde již nejsou drátky ) od zadýchání, ale to bylo vše. Takže okno dá se říct že funguje, ale odmrazování jsem teda čekal podstatně lepší. Uvažuju jestli je to použitelné na námrazu nebo jen na odmlžování.
Jak Vám to funguje proti námraze?

dansys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 15.08.2008 15:35
Bydliště: Chomutov

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od dansys »

Už jsem měl tři auta s vyhříváním čelního skla a vždy to fungovalo tak, že po pár cca 5 min, jsem odloupával celé kusy ledu co se odehřály od skla. Proti zamlžení to taky fungovalo bezvadně a při -12 bych ještě chvilku počkal, přeci jen je to hodně promrzlé.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od shikaree »

dansys: díky za info. Včera jsem to úspěšně vyzkoušel. Auto bylo posypané sněhem. Nastartuju, zapnu vyhřívání a jdu ometat. Z čelního skla to moc nešlo, bylo to k němu přimrzlé, tak jsem obešel celé auto a sedl si dovnitř, po cca 5min jsem vylezl a z čelního skla všechno pěkně ometl, šlo to jak po másle a na skle nezbyla žádná námraza:-)

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Trafika »

Čelní - zelené / vyhřívané / senzor - ORIGINÁL
Objednací kód: AS 3U0845011G
EmptyImage AS 3U0845011G


Vaše cena bez DPH 4 794 Kč
Vaše cena s DPH 5 801 Kč
Záruka [v měsících]: 24
Tak čelní sklo na supa je již za cca 6000Kč,takže to lze ina připojištění skel do 10 000kč ne? :drinks:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Mirek.Sluka »

Panove mam dotaz...chci si nechat ted sklo vymenit a dat tam vyhrivany. Typek v servisu rekl ze nejde dat okno a pak k nemu dodelat elektriku co tu je navod.. Kde je pravda? To musim opravdu nejdriv pripravit elektriku a pak dat new sklo?
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od M@ty »

Míro to je blbost. Společné ukostření obou polovin vyhřívání je pod vnitřní lampičkou u zrcátka a pak je v obou spodních rozích okna kabel s konektorem na konci. Toť vše. Zbytek je kabeláž k relé a ovl. tlačítku. Mám vyhřívané čelní okno. Přijeď se přesvědčit. Možná tě odradí že se přes něj "blbě" kouká a vadí tam ty dráty výhřevu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Mirek.Sluka »

M@ty píše:Míro to je blbost. Společné ukostření obou polovin vyhřívání je pod vnitřní lampičkou u zrcátka a pak je v obou spodních rozích okna kabel s konektorem na konci. Toť vše. Zbytek je kabeláž k relé a ovl. tlačítku. Mám vyhřívané čelní okno. Přijeď se přesvědčit. Možná tě odradí že se přes něj "blbě" kouká a vadí tam ty dráty výhřevu.
Maty ja si taky myslel ze je blbost ze se neda dodělat kabelaz když uz je okno na miste :-) Uz jsem ridil s vyhr. oknem je to o zvyku :) Takze si ho tam necham dat a pak uz jen nakoupit matros a nechat u nekoho zapojit :) Když uz to plati pojistovna tak at tam mam vyhrev :) Diky za pomoc ;-)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Mirek.Sluka »

aha tak z nej vylezlo ze se mu do toho nechce ptz tam ta elektrika není pripravena na to.... S téma servismanama je domluva jak svine teda....
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od M@ty »

Takže problém není v okně ale v tom že se někomu nechce zapojit kabeláž...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Mirek.Sluka
Člen klubu
Příspěvky: 368
Registrován: 24.01.2013 23:55
Bydliště: Ostrov u KV

Re: vyhrivane celni okno

Příspěvek od Mirek.Sluka »

No ani ne zapojit ale ze tam jeste neni ta kabelaz... :)
VW Passat 1.9tdi 96kW 2002 kombajn...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“