B5-hřeben řízení

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

B5-hřeben řízení

Příspěvek od miky1 »

Zdravím tak mi teče olej z hřebenu řízení na levej straně,dal sem novou manžetu ale ta to bohužel dlouho neudržela a už to teče zas,četl jsem tu někde že jedině výměna hřebenu,ale ta cena novýho mě docela děsí,to to opravdu nejde opravit? vždyt tam musí bejt pryč jen nějaký těsnění ne?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od FandaTDI »

Ačkoliv to je třeba v Etce vyobrazený rozdělaný, tak jsem taky nepochodil se sháněním po nějaký repasi nebo něčem podobnym ... prej to nikde nedělaj, protože to pracuje s relativně vysokym tlakem (ale pro jistotu jsem si starou tyč řízení nechal ;-) ), nejschůdnější je zkusit inzerci, popřípadě nějakej slušnej vrakáč - tam by měla bejt k sehnání ve slušnym stavu do pěti tisíc ... já měl tenkrát štěstí, že mi jí známej sehnal za tři litry a pěknou, ale už s nim bohužel nejsem v kontaktu ... pro ilustraci jsem se ptal otce kámošky, co dělá v servisu a řikal, že to měnil na octě a nový origo kolem dvacítky, takže i s prací tak 25 8O

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od Petr100 »

mám to samý-známej servisák říkal že prý výměným způsobem-repas- cena cca 6000,-.Tak taky šetřím.

Petr100
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 03.02.2008 20:27
Bydliště: Dolní Roveň

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od Petr100 »

Tak jsem sháněl podrobnou cenu a mechanik řekl cca 13 000,- plus 6000,- vratná záloha výměným způsobem autoprima.

Uživatelský avatar
dr.mudrc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 07.07.2010 15:44
Bydliště: zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od dr.mudrc »

No ja ho ted taky musim menit a v servisu mi rekli 15000 ale na netu jsem je nasel i za 6500 tak shanim a zkousim co jde. protoze nekradu.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od FandaTDI »

kdyžtak tu jedno hřebenové řízení mam (z B5 varoš rv. 2000), sice už nějakou dobu nepoužívaný, ale zatim pořád na autě vč. náplně, za tu trojku ho pustim, ale posílat se mi to fakt nechce, ideál osobní předání ... (a/nebo pro kutily/zájemce o ten výměnnej repas, např. s netěsností jinde, můžu řekněme za litr - třeba i s poštovnym, tohle bych i poslal, ale je ještě delší dobu nepoužívaný a venku/bez oleje - nechat to svoje původní tekoucí na levý straně)

mariolk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.04.2014 08:28

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od mariolk »

Zdravím všechny nadšence vozidel Passat. Nechci zakládat nové téma, tak to vložím sem. Potřeboval bych potvrdit mojí doměnku. Na passatu B5.5 1,8T 20V r.v. my jde velmi zlehka řízení. Volant se vůbec nevrací a ani tuto tendenci nemá. Zkusil jsem povolit i utáhnout matku na hřebenu, ale volant pouze postupně tuhne bez jakéhokoli náznaku ochoty vracet se zpět. Při vyšších rychlostech je to doslova o hubu. Auto je jak na ledu. Pro informaci. Vyměnil jsem na předku všechny čepy a také brzdy což, ale na stav věci nemá vliv, jelikož to dělalo i před výměnou. Je tedy vadné hřebenové řízení nebo jiná část např. čerpadlo?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od FandaTDI »

A co geo? Jestli se nevrací, začal bych geometrií, pak event. řešit další možnosti, ale "přeposilovanej" posilovač by naopak měl vracet snáz ...

mariolk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.04.2014 08:28

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od mariolk »

Geometrie to určitě není, protože se dělala už dvakrát a to u dvou různých machaniků. Jednou jsem ji dělal po výměně tlumičů a jednou po výměně ramen. Gumy se sjíždí rovnoměrně. Musí to být něco jiného. Dělá to od začátku co jsem auto koupil. Mám ho cca 1 rok a nalítal nějakých 30 000 km. To už by se na gumách projevilo.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od majkl1 »

To vypadá na chybu torzního členu uvnitř převodky řízení. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

mariolk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.04.2014 08:28

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od mariolk »

Moc tomu nerozumím, ale předpokládám že je potřeba vyměnit celé řídící ústrojí.

Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od MVM »

Radši dej nové!Z vrakáče si moc nepomůžeš...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=234244" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od MVM »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=240384" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

mariolk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 17.04.2014 08:28

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od mariolk »

Tak už sháním jiný hřeben. Teď ještě začal zlobit levý třmen zadní brzdy a v zadu na pravé starně neco bouchá při přejezdu nerovností. No tlumiče a horní uložení je již na cestě tak uvidím. Má cenu rozebírat třmen zadní brzdy, když se zasekává na ručce? Lanko to určitě není, to chodí volně.Nebo raději koupit nový?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5-hřeben řízení

Příspěvek od majkl1 »

Záleží na tom, zda chceš dražší jistotu nebo se to pokusit opravit. Mě to nikdy dlouhodobě nevydrželo, tak jsem šel do nových. Zůstává to většinou viset v pouzdru osičky, kde je hliník narušen solí a marastem. Repas TRW seženeš kolem 2100 (musíš vyměnit za starý díl), nové TRW cca 2500,-
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“