Elektrika

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
rajna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.02.2015 10:21

Elektrika

Příspěvek od rajna »

Zdravím, není tu někdo z okolí Turnova kdo by dokázal poradit s elektrikou u turka? Dneska jsem umyl auto a i přední kapotu a to sem neměl dělat někam asi zatekla voda a jak jsem pak otočil klíčkem tak na mě zablikali kontrolky i maxidot zacvakali relátka a aspon svítilo vnitřní osvětlení a ted už to je uplně mrtvé ani světla nejdou vubec nic. celé odpoledne jsem tam foukal horkovzdušnou pistolí a ani tuk,jsem z toho docela zoufalej,prosím o pomoc o radu, Děkuji.

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: Elektrika

Příspěvek od ojik »

Nezateklo do pojistkove skrine vedle nadobky na brzdovku?Ojik

rajna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.02.2015 10:21

Re: Elektrika

Příspěvek od rajna »

Měl jsem to rozdelané a žádné mokro tam nebylo a pak jsem tam foukal pro jistotu i tou pistlí a pak si ještě říkám jestli třeba opravdu nebyla třeba slabá baterie ale nikde jsem se tady nedočetl jak se třeba projeví málo proudu ? Tak fakt nevím ? postupně přestávalo všechno fungovat tak snad neodešla nějaká hlavní jednotka.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Elektrika

Příspěvek od breh »

Vybita baterie se projevuje tak jak to popisuješ.
Jestli jsi měl u myti delši dobu puštěne radio,odemknuté zámky a baterie je stara tak zkrátka umřela.Dobij to nabiječkou (kontakty na nabiječku jsou pod kapotou pod levym krytem motoru u te pojiskové skříně). Jestli to pak bude zas ok tak budeš muset pouvažovat nad novou baterkou.

rajna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.02.2015 10:21

Re: Elektrika

Příspěvek od rajna »

No rádio jsem puštěné neměl ale dveře byly dokořán a přední kapota taky a řekl bych tak určitě dveře 3 hodiny a kapota cca dobrých 5 to se muže vybíjet baterie i při tom? Auto mám cca pul roku a předchozí majitel říkal že dával baterii novou, jé kdyby to byla jen baterka to by byla paráda a jak rád bych ji koupil novou. A jak mi právě pak cvakali ty relátka a blikala přístrojovka myslím jako ty kontrolky co se rozsvítí když otočíš klíčkem to tak jsem vytahl aspon ty nejhlavnější pojistky aby se něco nevyčoudilo a pak jsem je dal zpět a těd se to bojím dát na nabiječku abych něco nepodělal.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Elektrika

Příspěvek od breh »

Neni nic jednodušího než teď v tom stavu jaky máš proměřit baterku na těch kontaktech co jsem psal a pokud bude mít vyrazně pod 12V tak je vyšťavena.

rajna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.02.2015 10:21

Re: Elektrika

Příspěvek od rajna »

Tak mi to nedalo a ještě jsem skočil do garáže pro měřák a má 4,28 tak jsem ji vydudlal asi uplně na dno a nebo už odešla tak myslíš že to mám normálně připojit a zkusit co to udělá? Fakt se bojím ale jinak moc děkuji za radu v tu chvíli jsem byl uplně mimo že mě ani právě měřák nenapadl děkuji.

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Elektrika

Příspěvek od breh »

Postupně povracej vytažené pojistky zpět,pokud je něco ve zkratu tak shoři pojiska.Pak na to dej nabiječku,když nebude nic smrdět dobijej.Neni nic horšího pro baterku než todle total vybiti,docela rychle se nevratně ničí.
Podle nabijecího proudu a doby nabijeni si vypočti jestli sedí kapacita baterie,pokud to bude vyrazně míň, je po ni.
Stejně bych kouknul pod sedadlo jak moc pravdivé bylo tvrzeni prodavajího o baterce.

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Elektrika

Příspěvek od Jurasch »

Jestli je bezudrzbova tak je mrtvá ... Upřímně mě jedna baterie 110mAh Varta Silver vydržel ani ne rok a dost podobným způsobem jsem ji odrovnal (šla sice dobít, ale držela proud cca 3hod)

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Elektrika

Příspěvek od Mára_VR6 »

Procházka - Stěpánovice u Radvánovic
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

pokud ma 4 volty, tak je zcela urcite ko... vadny článek, to ani nezkousej nabíjet...

rajna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 15.02.2015 10:21

Re: Elektrika

Příspěvek od rajna »

Chci Vám poděkovat za rady tak opravdu to byla baterie jak jsem to myl a měl jsem všechno otevřené tak pak neotočila motorem a jak cvakali všechny možný relátka tak ji asi uplně dorazily jinak dnes je to cca 4 den a má pořád nějakých 12,5v a točí v pohodě tak to asi bude ok jen je mi divný že si třeba nějaká jednotka neumí vypnout třeba ty zámky po nějaké době aby to furt nebralo proud jak tady psal breh.Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“