Zámek pátých dveří

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
o.o.o.Poddy.o.o.o
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.02.2015 12:52

Zámek pátých dveří

Příspěvek od o.o.o.Poddy.o.o.o »

Zdravím vás všechny,

jsem tu úplně nový, ale doufám, že téma zařadim do správné kategorie :D

Mám Golfa IV (r. v. 1997) a mám takový problém se zámkem pátých dveří (kufru). Již delší dobu se mi stávalo, že když sem otevřel kufr a chtěl ho pak zavřít, dveře se nezamkly a kufr byl jenom přivřený, takže by se při jízdě otevřel. Prostě se kufr nedal zavřít a já to musel zkoušet tolikrát, dokud se mi to nepovedlo. Později se mi už stávalo, že sem musel kufr zavírat třeba 15 minut v kuse a teprve po té době se mi při jednom z mnoha pokusů povedlo kufr zavřít. Od té doby ho raději ani neotvírám, abych pak neměl problém s tím ho zavřít. Je tedy jasné, že potřebuju vyměnit zámek kufru kompletně.

Jsem ale tak trochu amatér a nevím, co s tím. Mám kamaráda, který mi ho vymění. Já si ho jen potřebuju koupit. To je ale pro mě taky problém :D Moc se v tom nevyznám a bojím se, abych koupil správný. Mám asi štěstí, že zámek není elektrifikovaný, je to tedy klasická klika.

Můžete mi někdo prosím poradit, který zámek to je? Chtěl bych si koupit nový, protože použitý nemá cenu a bál bych se, že zase odejde. Můžete mi tedy rosím poslat třeba odkazy na ten správný zámek? Hledal jsem ho již na internetu, ale chápete jistě, že pro někoho, kdo se v tom moc nevyzná, je to moc velké riziko nějaký koupit a rád bych si nechal poradit od zkušených golfařů :D

Díky moc předem. Zdravím

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od majrek001 »

kup si origo zámek stojí kolem 800,- zajdi do nejbližšího VW a ten už to auto přežije
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

o.o.o.Poddy.o.o.o
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.02.2015 12:52

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od o.o.o.Poddy.o.o.o »

A když bych ho koupil přes internet, nebude o dost levnější? Nedáte sem někdo odkaz na něj? Díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od majrek001 »

tak trošku bude, ale počítej s tím, že to bude "origo" na hatchbacka http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2005.html" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
R0bin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 17.12.2012 17:42
Bydliště: okolí VSETÍNa

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od R0bin »

Prosím o radu se zámkem pátých dveří ( myslím ten zámek , kam se strká klíč :) ) Rozebrat šel hodně dobře ( nějak se mi rozsypal sám ) . Teď bych prosil o radu jak to složit . Abych zámek ( ta část , do které se strká klíč ) dostal ven z "obalu" musím vložit klíč? Nehodil by mi prosím někdo odkaz/obrázek , jak to příjde poskládat ? ( explosivní nákres , nebo jak se to jmenuje ) Díky :)

edit: tak už jsem to nějak zpatlal dohromady a zbyly mi pouze 2 součástky :)
Golf IV 1.4 / 2000/

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od gars7 »

zdravim,mam problem s oteviranim 5 dveři.jsou tam tři konektory(svorkovnice)zkoušel jsem jestli jde proud 12v.do dvou jde ale třeti nic,je to dvou polovay konektor(modry a zeleny drat).vede na bily servomoterek.otazka je ma tam byt taky proud?diky

golf 4,hatch back

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od majrek001 »

Je tam jen impulz pri odemceni zamceni a tim pohne motorek tim zobackem a pak bud jde a nebo nejde pohnout klikou.. a kontroloval jsi kabelaz v prave pruchodce jestli neni zlamana?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od gars7 »

hnědy drat byl nalomeny,tak jsem ho proviz.spojil.mohla by to dělat třipolova svorkovnice na zamku vyka?na svorkovnici byly uhnite všechny kontakty,jak samec tak i samice(určitě s ostřikovače, vali to tam přes malou plastovou čepičku).svorkovnici jsem koupil za 72kč,ale musim zapojit na dratky piny.mam otazku na zamku vyka jsou ty tři piny na mikrospinač,jak ho mužu prozkoušet?přes baterii a dva draty,a měl by cvaknout?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od majrek001 »

ne ta s tím nemá nic společného.. (odpoj táhlo od servomotorku a zkus zamknout odemknout jestli se pohne.. jde to i změřit, ale lepší je třeba autozkoušečka nebo žárovka, že to blikne


ten mikrospínač tuším spíná zem takže na jednom bude stála zem a spíná to na ty dva kontakty (jeden je na světýlko v kufru a druhý do budíku)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od gars7 »

tahlo tim se mysli,tyčinka na bilem servomotorku?na mechanizmu kliky je tam zobaček(jakoby pulkruh)ten,když je vyskočeny tak z venku zavřu dveře,ale už je neotevřu.musim otevřit zevnitř a zobaček zacvaknout do toho mechanismu. potom jde zavřit i otevřit,ale central nejede.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Zámek pátých dveří

Příspěvek od gars7 »

zřejmě bude v haji ten bily servomotorek,ale nějak nejde odšroubovat.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“