chiptuning a tiguan

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od Tiguanman »

Tak jsem to byl dnes kreknout....zvláštní pocit, chlap připojí počítač necelých deset minut to okecává pak vysolíš prachy a hotovo...nic nevidíš, necítíš a musíš věřit, že tě nepodvedli.
Říká vám někomu něco abc tuning z Brna Vlárská 22
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od jets »

Tiguanman píše:Tak jsem to byl dnes kreknout....zvláštní pocit, chlap připojí počítač necelých deset minut to okecává pak vysolíš prachy a hotovo...nic nevidíš, necítíš a musíš věřit, že tě nepodvedli.
Říká vám někomu něco abc tuning z Brna Vlárská 22
no, bohužel ano, tato firma je celkem dost známá, bohužel ne moc v dobrém. zadej si na net ABC Tuning a počti si....
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od Tiguanman »

Bohužel jsem neměl možnost se dopředu informovat byla to spontánní reakce, když jsem byl s manželkou v nákupním centru a narazil na ně, no udělali mi to okamžitě a na počkání.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od jets »

to oni tak dělají... vřele doporučuju zajet někam na brzdu a nechat si přeměřit výkon
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od folcvágen »

Škoda peněz za brzdu, ta neodhalí špatně udělaný zvýšení výkonu, které může zničit motor, pokud vůbec nějaké zvýšení udělali. Buď si to nech někde rovnou předělat, nebo dát nazpátek!

V roce 2005 mě dealer Hjundaj na mém od nich novém koupeném Tucsonu doporučil ABC tuning a akorát začali starosti na půl roku, auto jelo po jejich rádoby upravě stejně, na brzdu prdim, zrychlení z 80 na 130 na 4st bylo stejné, po měsíci s tím konečně něco udělali a jelo to pěkně akorát to padalo do nouzáku, pak odešli 2 vstřiky dvouhmota. Než se to vyřešilo tak turbo. Dealer dal v záruce všechny vstřiky nové, opravil spojku nové turbo a domluvili jsme se že o tom pomlčim. měl jsem štěstí, že to takhle dopadlo....

Nebudu psát kde jsem já nechal upravovat moje VW motory, bo se všichni úpravci akorát pomlouvají, ale je to člověk, který mě upravil Mitsu Outlander s VW motorem 103kw a najel jsem 180tis bez problémů, předtím Octávku, naposled Tigiho.
Dnes mám na to jiný názor, motory už nejsou pře ale podimenzované a nešel bych do toho, krom vyjímek,
Kdy třeba motor VW 81kw je stejný jako 103kw a liší se pouze řj a úprava na 103 vyjde daleko levněji než si připlatit za silnější verzi u dealera, ale už bych u tohoto případu si to víc nezvyšoval.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od jets »

souhlasím, ale ta brzda je první krok pro to aby měl něco v ruce a mohl s tím něco dělat
tady jsou nějaké diskuze http://podvodnefirmy.cz/abc-chip-tuning/" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.tuning-forum.org/viewtopic.php?t=106314" onclick="window.open(this.href);return false; http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... +afera+pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
a aby to nebylo jen - jedna paní povídala - mám i osobní zkušenost.
někdy v r. 2002 - 2003 mě na ulici oslovil borec a zlomil mě na čip Toleda 1,9 TDI. Nic jsem o tom nevěděl, byly to takové pionýrské doby, nicméně jsem se nechal ukecat. Čip tehdy dělali v nějakém bytě, vzali jednotku a několik hodin s ní byli pryč, už jsem byl nervozní jako prase, nakonec ale všechno dobře dopadlo a kromě toho že Toledo při sešlápnutí plynu na doraz za sebou udělalo kouřovou clonu za kterou by se nemusel stydět ani armádní vrtulník s klamnými cíli, byl výkon úžasný.
Za několik měsíců ejhle - přišlo mi předvolání od policie a byl jsem na výslechu, protože p. Juráček nelegálně používal značku ABW Tuning, prezentoval se jako ABW Tuning. Řekl jsem všechno co chtěli vědět a tím to pro mě skončilo.
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od folcvágen »

Ten protokol z brzdy mu bude akorát na potíž a další investici.
Možná s tím nic neudělali jen spolehájí na placebo efekt (bo tvrdí že se chip musí zajíždět a pojede to jak z praku později :laugh: ) Půjde za nima a oni mu to na podruhé jako nachipují, půjde znovu na brzdu za kterou zaplatí a bude mít dejme tomu tam nějakej výkon, ale to že to je špatně udělaný se zjistí až to klekne.
O navrácení bankovek nemůže být ani řeč, to mají dobře napsané. A i kdyby s tím nic neudělali tak na brzdě naměří větší výkon co má už z fabriky normálně a oni mu řeknou to je ono!

V tuto chvíli nejlevnější a nejrychlejší řešení je si to buď nechat nekde odborně vrátit do série, nebo nechat upravit.

U Zdeňka Jandy co také upravuje, ale jen koncerny byl jeden rus s Q7 kterýmu to zkur.... a prej dostalo to tlustý prase z ABC už do držky, ale evidentně jim to nese takový bankoffky, že podvádějí a ničí motory dál!
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od jets »

já od nich znám jen Juráčka a ten byl vychrtlý, jaký je teď nevím.
s tím zajetím - že se čip projeví později - je pravda. Takové kecy cpou lidem do hlavy.... Nechápu jak je možné že pořád ještě fungujou, v době kdy informace jsou normálně dostupné na netu....
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od Wdk »

mně byl nabídnut čip 81kw - 125kw, ne u ABC, těm bych se vyhnul :) Znáte někdo Profituning Praha? Do čipu jsem nešel, je to už nějaká doba, ale pořád jsem na vážkách - motor je prý stejný jako 103kw, proto těch 125kw, ale prodejce zase straší turbem, že je slabší. A já jako laik jsem v pytli :)

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od folcvágen »

Ne. 81 a 103 mají krom řj vše stejné ale 125 už má spoustu věcí jinejch.
Dnes to vidím tak, že když na origu 103kw odchází kde co tak je to totální blbost něco upravovat, vyjma té 81 na 103 ale u origo 81 mám zase jistotu, že ten motor vydrží víc když z něj není dolován výkon jak na raketoplán. Sám osobně si myslím, že čipařům zvoní hrana, za chvíli nebude co čipovat...
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od jets »

já mám tiguana čipnutého od motorpowera a su spokojený, je profík
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Wdk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 16.09.2012 19:49

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od Wdk »

njn, lean management sílí. Až budu mít zbytné peníze, tak to čipnu, ale uvidíme, na kolik. Zatím mi auto drží, bez větších závad (až na senzor deště, po výměně čelního skla nereaguje, i když už nevidím přes vodu na skle), tak si říkám, že když to dám moc silné, co odejde na motoru... Ale 81 kw není moc na předjíždění :)

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od folcvágen »

Pokud uděláš z 81 103 tak jen odejde dřív to co těm se 103. Motory jsou stejné.
Dnes už bych se toho bál, životnost musí být logicky zkrácena neboť ani v serii to moc nevydrží :cry:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od nogis »

sice už vloni, ale když to tu teď řešíte :lol:
4x4, CBAB 103kW/320Nm, turbo z CBBB, soft TDIfun, 153kW/400Nm
manželka už je konečně spokojená... :good:
Přílohy
DSC_0050.JPG
VW Golf VI variant, CFHC 146kW/415Nm TDIfun

VW Passat B8 variant R-line, CUAA 224kW/514Nm

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: chiptuning a tiguan

Příspěvek od svanco »

nogis píše:sice už vloni, ale když to tu teď řešíte :lol:
4x4, CBAB 103kW/320Nm, turbo z CBBB, soft TDIfun, 153kW/400Nm
manželka už je konečně spokojená... :good:
Taky se tam chystám už 2 roky čipoval v roce 2013 taky Tiguana 81 KW Škoda , že to není tvůj měl bych pár otázek . Bratranci dělala Alteu v 0 km dnes má 120tis bez problému vše ok a to celou dobu jezdí s vozíkem
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“