motor 1.9tdi pd nestartuje

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od babajara »

favo klidovej odběr určitě vyzkoušej i tu baterku na zátěžáku. Jak je na tom hodnota toho předvstřiku? Ty hodnoty vstřiků je potřeba porovnat na studeném motoru ihned po startu a pak na řádně prohřátém. Rozdíly budou ale záleží jaký. Těmy tlaky rozhodně nic nepokazíš. pokud budeš mít v tomhle jasno, zbývá zhlídnout vačku a při tom napružit kontakty na konektorech ke vstřikům. Hodně se dozvíš i na foru dieselpoweru.
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od babajara »

EGR bych neřešil maximálně vyčistit. pokud se turbo přefukuje určitě bude EGR zavírat. ještě někdy dokáže udělat pestvo i zdechací klapka.
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od favoV6 »

dneska mela baterka uz jen 12,1 V. nase dobijecka ukazuje zatezovy test,ale pomoci carek takze to je takovy jen orientacni. hodnotu predvstriku sem zvysoval,ale nevim,kde se sleduje v jakem poli a jaka je spravna. Jinak ty vstriky prave nemaji nejak extremne horsi hodnoty zastudena proti teplimu. samozrejme kdyz je to uplne zahraty na 90 jsou temer nulovy na vsech valcich. vacka vypada pekne jen ma na 2 valcich takove nepatrne skrabance,ale prodrena neni. kontakty sem zkousel napruzit,ale kontak to melo krasny neslo to odpojit natoz aby se to tam hybalo. Nejvic me sere,ze sleduju jetsli nepribiva olej a jednou se mi zda ze Ok a jednou ej merka uplne cela mokra jakoby auto stalo uplne nakrivo. ale po nafte ta merka nesmrdi

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od babajara »

favoV6 píše:dneska mela baterka uz jen 12,1 V. nase dobijecka ukazuje zatezovy test,ale pomoci carek takze to je takovy jen orientacni. hodnotu predvstriku sem zvysoval,ale nevim,kde se sleduje v jakem poli a jaka je spravna. Jinak ty vstriky prave nemaji nejak extremne horsi hodnoty zastudena proti teplimu. samozrejme kdyz je to uplne zahraty na 90 jsou temer nulovy na vsech valcich. vacka vypada pekne jen ma na 2 valcich takove nepatrne skrabance,ale prodrena neni. kontakty sem zkousel napruzit,ale kontak to melo krasny neslo to odpojit natoz aby se to tam hybalo. Nejvic me sere,ze sleduju jetsli nepribiva olej a jednou se mi zda ze Ok a jednou ej merka uplne cela mokra jakoby auto stalo uplne nakrivo. ale po nafte ta merka nesmrdi
Takže synchronizace (předvstřik u PD) Viz první strana,je základ, ale klidně čti dál.:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=47910
nesmysl na na nabíječce vynechej a zkontroluj klidovej odběr z baterie v autě. případně opravdu zkus řádnej zátěžovej.
Pokud se kodnoty mezi vstřikovaným množstvím motaj kolem nuly a není velhej rozdíl oproti studenýmu 2,XX a víc není důvod se zabývat gumkama na vstřicích. A pokud se jedná o přibývání na měrce to by si pokud sleduješ pak sakra poznal. pd má variantu nafta vs. olej tak i tak, ale ne každej den jinak. Jinak můj závěr pokud bude převstřik v normě, nebo se ti zadaří přiblížit 0+- řeš tu baterku a dolaď žhavení nejde jen o to nastartovat, ale studený motor po startu i dožhavuje a má to vliv na jeho chod i to co letí z vejfuku. Víc už jsem nevyzkoušel ani nevyčet :good:
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od favoV6 »

rozvody jsou nastavene do minusu skacou minus 0,8-1,2 ale endavno to skocilo az na minus 1,4 coz nechapu,ale serizovat ja urcite sam nebudu je to piplacka ja sem na takove veci nemehlo. ono ty korekce jsou podle kazdeho jinak vazne nekdo dela zavery,ze ma -0,4 a je to spatne a nekdo ma 1,2 a resi uplne neco jine nez vstriky kazdopadne zatim max hodnota zastudena byla na jednom valci plus 0,9. trosku si myslim,ze by pomohlo udelat ultrazvuk trysek,ale nemam to kam dat tady v BOSCH servisu chteji tusim 2500? a nekdo by mi to musel vymontovat plus pak gumicky neni to zrovna levny skoro byhc rekl,ze by se pak vyplatilo sehnat neorigo trysky nove,ale neznam origo cislo. Tu baterku koupim behem mesice jen resim co nejlevnejsi se slevou mi vychazi za 1500 coz je moc na to,ze jsem zamestnanec autodilu,takze zhanim levnejsi 74ah 680A

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od Dymák »

sorry za dotaz, ale po tvojich příspěvcích v jiných sekcích, se radši zeptám: Leješ do toho naftu od pumpy? Neber to zle, ale abysme se někam dostali, tak je potřeba mít jasno :wink:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od babajara »

všechny hodnoty co jsi popsal v příspěvcích je vše v normě. zbývá verdikt nad autobaterií, pak už jen nějakej zakopaej pes v tandemu, poslední co mě napadá jednoduchýho je výměna paliváku, kde by mohlo bejt něco vysráženýho co znemožní průchod nafty zastudena a za tepla no problem, na vyloučený parafiny je teplo :D jedině něco špatnýho natankovanýho, nebo i varianta olej v naftě. zkontroluj palivovou soustavu
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od babajara »

Dymák píše:sorry za dotaz, ale po tvojich příspěvcích v jiných sekcích, se radši zeptám: Leješ do toho naftu od pumpy? Neber to zle, ale abysme se někam dostali, tak je potřeba mít jasno :wink:
dobrý než jsem doblábolil tak jsi pojal stejnej směr :drinks:
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od favoV6 »

bioslozek tam mam tak malo,ze to ucpany neni,ale palivac budu brzo menit,ale problem v nem asi nebude to bych byl dost happy. ja chtel menit aj ten ventil na nem resil sem prave jestli tam muzu dat vpohode ten co je pro passat a octavii,protoze jedine polo,cordoba a fabia ma jinej filtr paliva i ten ventil a pritom prumer je uplne stejny. jinak ted mam naftu pouze benzina a prilivam tam trosku benzinu,kterej mam zadara:D,ale to mate 5 litru na nadrz to je nic ekonaftu sem lil naposled v kvetnu. poprosim zakaznika co ma elektroservis(opravy altiku a starteru) aby mi udelal zatezak a kdyztak koupim baterku teda,ale u konkurence:D kdyby nebyla firma svina da mi tu baterku za litr

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od favoV6 »

jeste ze zeptam znova neni tady nejaky klubak ze Zlinska co hodne rozumi PDcku? chtel sem to dat pryc,ale necham si to a chci to mit v kupe

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od favoV6 »

hajooo nikdo nic? zjistil sme,ze mi asi neco vybijelo cleou dobu baterku a odrovnalo ji to. nicmene stejne to startuje porad divne porad stejny teploty od 2-8 nad nulou a rano nastartuje pekne odpoledne naprd vyleti vzdycky dym. strida se to tak porad nevim si s tim rady. jo a ta synchronizace neni v minusu jak sveci radi dat,ale v plusu takze 1,1-1,4 v plusucoz asi moc dobry neni asi si to necham nastavit na -0,5

favoV6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 29.01.2011 12:45

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od favoV6 »

tak sem prenestavil rozvody,ale zvedla se spotreba na volnobeh takze su nasrany,ale zkusim jak to bude chytat

Uživatelský avatar
kupec18
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 04.12.2009 22:05

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od kupec18 »

Cau tak se přídávam s řekl bych stejným problémem.

Studený motor chytne na první otačku,
dokud není na 80-90C tak z 90% taky chytne.
Pokud se pořádně prohřeje, delší jizda např 50km v kuse, se musí startovat cca 10 vteřin než to chytne,,, někdy ani to ne,, takže vypnout počkat cca 15-25min a pak nastartuje.

Začlo to dělat asi 4 mesice zpět. Ted byl 2 měsíce klid, Včera jsem zas nestartoval.

Baterka nová, originál škoda, starter puvodní ale točí se luxusně.

Rozvody nastavene na 0.

Došli jste k něčemu?

george40
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 08.07.2013 12:04

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od george40 »

Bohužel, běžný uživatel auta k ničemu kloudnému ( kromě již zmiňovaných rad) ani dojít nemůže.... Celé to má prvopočátek u dederóna, protože ten v software pro řídící jednotku naprogramoval startovací mapu tak, že starší auto musí mít zákonitě problém s teplým startem. U těchto motorů nastává problém při teplotě motoru nad 70°C a nedosažení startovacích otáček nad 190 ot/min . Takže při teplotě vyšší než oněch 70°C a menších otáčkách (míň než 190 ot/min) při startování - software ŘJ nezvyšuje dávku paliva (t.j. - nepouští sytič.) .
Jak se lze tohoto problému vyvarovat ? - jednoduše...
1. Dosáhnout při startování teplého motoru otáček vyšších než 190 ot/min (...nový startér a baterku...)
2. Odpojit při startu teplého motoru čidlo teploty motoru pro ŘJ (jsou tam dvě - jedno pro budíky, druhé pro ŘJ) - někdo to řeší vypínačem někde pod palubkou a pod. - vypínačem rozpojí obvod čidla teploty a ŘJ dosadí nouzovou hodnotu -40°C a pustí "sytič" na plno, a po nastartování ho opět ručně sepne)
3. Úpravou SW mapy v ŘJ motoru ( nejlépe udělat rovnou chiptuning motoru a požádat o úpravu i této mapy).
VW Passat variant B5.5 1.9l AVB(2002) 74kW/240Nm*self-made chip - 102kW/340Nm* ---EGR OFF---

emartin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 04.07.2008 10:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.9tdi pd nestartuje

Příspěvek od emartin »

mě zlobí starty taky, u mě mě napadá spíš souvislot s načatým setrváke, jelikož se občas nemůžu rozjet do kopca, rozvibruje se setrvák, uvidíme po výměně

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“