repas převodovky

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Dawe.k
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.03.2011 09:08
Bydliště: Mimoň

repas převodovky

Příspěvek od Dawe.k »

Čus nedával jste někdo převodovku na repas? kolik se pohybuje cena repasu a převodovky z vrakáče?

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: repas převodovky

Příspěvek od baxxter222 »

napis klubakovy lubomt on robi servis prevodovie.vyzna sa.ak ho nenajdes na CZ-fore tak mu napis na SK-forum
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

vencav9
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.05.2011 10:12

Re: repas převodovky

Příspěvek od vencav9 »

Sixta v Mladé Boleslavi. Mám osobní zkušenost a převodovka funguje.
VW Passat 2.0 TDI BMP Variant 2006 Highline

Uživatelský avatar
vetal
Člen klubu
Příspěvky: 44
Registrován: 09.11.2011 21:11
Bydliště: Praha

Re: repas převodovky

Příspěvek od vetal »

Daval jsem převodovku HNV z meho pašika 1.9TDI 2006 na repas do Jarova ménili ložiska, stalo 25 000 :( , za tyden v převodovce objevil se léhky kovovy rachot,(zmačknu spojku ticho,když začinam uvolnovat tak u prostřed zarachoti, když uplne uvolnim spojku zase tícho) příjel na reklamace, řeklí že déla to setrvacnik 8O ,stalo dalšich 23000.Nic se ne zmenilo.Příjel zas na Jarov,tak reklamovat odmitlí a řeklí že spusobuje ten rachot ozubeni... abych ja nedelal s tim starosti. :evil: Jel jsem na jiny servis tam řeklí že rachoti setrvak,(že na vw sevis delají takovi prasarni,že davají tam starý dil,nebo vůbec ne mení a jenom poupraví a inkasují za novy :x ) tak přemluvilí mně na jednohmotu VALEO setrvak +spojka 17000. Tyden bylo Ok,a pak začalo hrozně rachotit po uvolneni spojky,zmačknu přestane.Za další dva měsíce objevil se divný kovovy rachot i za klídne jizdy(jakoby bylo něco uvolněno,třeba defirencial nebo spojka) vždy to děla v 1200 az 1900 otaček,třeba v koloně,nebo z mirného kopce,nebo v rovině,do kopce Ok.(Občas na kratku chvíle to stichne,a pak zase :evil: )Vratíl se na ten servis.řeklí že děla to převodovka - ložiska na 5 kvalt nikoli spojka ani setrvak. Tak jsem z toho uplne vyřízený a zoúfalý. Vytahli ze mně spoustu penéz a ted¨ mavou rukama. Nevím co s tim dál.Zatim jezdím ale je to hrozně :cry: Nevím jestli kupovat převodovku nebo to déla spojka (vím že VALEO je nejhorší ze spojek) ????????
Budu velice vděčný za Váší rady a nazory :(
Passat 3C 2.0TDI DSG 125KW 2008, Passat B8 2.0 TDI DSG 110KW 2015

Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: repas převodovky

Příspěvek od big.boby »

Ahoj, jak jsi postoupil.

Mě něco podobného tkay dělá, ale jenom převážně 4° a 5°. není to nic hlasitého,a le vím o tom...najezdil jsem na tom cca 30 000km. ptal jsem se mechanika co on na to a on řekl, že vw přvodovky jsou některé hlučnější...
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: repas převodovky

Příspěvek od sharik4x4 »

Repas převodovky je v ceně 25tKč nesmysl.Běžná cena starší převodovka je za 5q 4-6tKč ,za 6q je cena 6-8tKč.Takže se to nevyplatí spravovat.Jednoduší je to vyměnit a jezdit.Už jsem to měnil několikrát a je to práce na cca na 5h.Jinak do značkovýho servisu bych nezajel ani na kafe,protože i to ta maj drahý.Spojka komplet se dá sehnat za 10tKč nová,tak proč kupovat to samý za dvojnásobek.

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: repas převodovky

Příspěvek od martex »

souhlas . nemá cenu něco repasovat....jak píše sharik , dát jinou....už to mám taky za sebou... ( 1.9 pd 5-ti kvalt tj bejvalá HNV současná JCX ) vydržej prd a pro sichr mám ještě jednu v garáži...( kdo by chtěl tak mu nechám JCX za 1500,- na díly - vůle na ložisku hnacího hřídele jinak naprosto funkční)
ps. ve většině případech se to dá nahradit za škodovácký špajzky...
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

brumla008
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 01.02.2008 15:45
Bydliště: Kladno-Libušín (Bečov u K.V)

Re: repas převodovky

Příspěvek od brumla008 »

První spojku a setrvák jsem měnil ve 340.000 Vydržel by mnohem dýl , hodně jsem jí pomohl že jsem tahal přetížené vozíky.Vadili mi ty vybrace přece jen to nemá tolik najeto takže jsem sehnalm origo sadu za 13.200 a práce za 2000,- auto je tichý nevybruje a funguje.
A co se týká převodovky měnil jsem preventivně olej už 2X a kolikrát vy :-D ....
Dnes mám najeto 360.000

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: repas převodovky

Příspěvek od ricom »

osobně bych nejel na Jarov a nejen tam ani na kafe.. jako jestli je někdo takovej blázen, že si po záruce nechá něco v autorizáku opravit tak jeho boj..

Uživatelský avatar
big.boby
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.04.2010 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: repas převodovky

Příspěvek od big.boby »

big.boby píše:Ahoj, jak jsi postoupil.

Mě něco podobného taky dělá, ale jenom převážně 4° a 5°. není to nic hlasitého,a le vím o tom...najezdil jsem na tom cca 30 000km. ptal jsem se mechanika co on na to a on řekl, že vw přvodovky jsou některé hlučnější...

Co jsem vysledoval, tak při teplotách pod 5°C není nic slyšet. Takře přes zimu klid a jak leze sluníčko,tak se ty zvuky objevují.
Passat 3C 1,9 TDi, 77 kW, BLS r.v. 2007

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: repas převodovky

Příspěvek od KJirka »

no to je přeci jasný, olej je při nižších teplotách hustší a taky zatlumí případný vůle, zamezí hluku. Když bys tam dal olej s vyšší viskozitou stane se totéž a možná to bude fungovat i v létě.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

krexxik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2015 07:13

Re: repas převodovky

Příspěvek od krexxik »

Zdarec. Nevite kde sehnat uplne novou převodovku HNV nebo tu JCX?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: repas převodovky

Příspěvek od KJirka »

na podobný dotazy je tu BAZAR
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

krexxik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 01.10.2015 07:13

Re: repas převodovky

Příspěvek od krexxik »

Kluci tady psali, ze se da vklidu sehnat nova, tak na co bazar?

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: repas převodovky

Příspěvek od napster »

Nijdo nepsal,ze nova,ale jeta. Nicmene i nova lze koupit. Zajdi do VW. Tam ti ji prodaji. Mozna a stejna bude i u skodovky.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“