Pasat B5 zamykání

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Brokke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.01.2010 09:55

Pasat B5 zamykání

Příspěvek od Brokke »

Ahoj,prosím pomoc!Přestal mi zamykat a odemykat,kabeláž pod kobercem je ok,lisované spoje proletované a přeizolované,konektory ke komfortce i na sloupku prostříkané a vyčištěné.Zvláštní je,že to přestane fungovat
ale když odpojím na komfortce ten modrý23 pin konektor a znova ho zapojím,tak to zase začne chodit.Kontroloval jsem i na tišťáku komfortky jestli není nějaký studeňák ale je ok.Když dám na diagnostice adresu 46komf.system tak hned v zákl.obrazovce vypíše německy že všechny nebo jen některé dveře že neodpovídají a potom v paměti závad napíše vždycky CAN-BUS komfort v nouzovém běhu a další závady jak kdy,ale většinou ř.j.zadních obou a spolujezdce žádná komunikace,někdy i řidiče,zamykací jednotky špatné vybavení.V měřených hodnotách sk.12 pole1 píše v nepravidelném intervalu bus je ok/bus není ok.
Jestliže zhruba dvě hodiny nezamknu nebo neodemknu,přestane zase centrál fungovat a zase po rozpojení a spojení konektoru na komfortce bez dalšího zásahu zase funguje.Tak prosím raďte,budu vděčný za každý nápad.A ještě nakonec-neví někdo jak zapnout v komfortce vyhřívání zrcátek,jsou nakonfigurovaná ale vypnutá asi je potřeba login pro komfortku a já ho nevím.Předem dík za rady.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Pasat B5 zamykání

Příspěvek od majkl1 »

Pravděpodobně oxidace uvnitř kabelů s CAN vedením od dveří. Jelikož ti blbnou všechny dveře, tipoval bych to na místo, kde jsou tyto čtyři stejné "dvoulinky" od každých dveří (tuším hnědo-oranžové nebo červeno-oranžové) spojeny do jedné společné "dvoulinky". Mezi tímto místem a konektorem u komfortky bude uvnitř kabeláž shnilá. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Brokke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.01.2010 09:55

Re: Pasat B5 zamykání

Příspěvek od Brokke »

To už jsem proletoval a proměřil ale pořád se to chová stejně.Ještě jsem přišel nato že když nejde otevřít dálkou a odemknu u řidiče klíčem,tak když otevřu vnitřní klikou zadní dveře otevřou se i ostatní.Tak už mi to hlava nebere.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Pasat B5 zamykání

Příspěvek od majkl1 »

A napájení a ukostření komfortky a jednotlivých dveří jsi proměřoval?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Brokke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.01.2010 09:55

Re: Pasat B5 zamykání

Příspěvek od Brokke »

Všechno proměřil,všechno ok ale žilo si to vlastním životem stejně.Takže po ruském vzoru-když nepomůže malé kladivo vezmeme větší-jsem CAN vedení komfortu kompletně vystříhal a natahl nové,od té doby chodí jak hodinky.
Myslím si,že někde ve vedení byl přech.odpor,možná přelomený drát a přes vlhko to jakž takž vedebjednou jo,podruhé ne.Takže vyřešeno ale přesto díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“