GTI 2.0 TSi - spotřeba

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od bedrich666 »

Uz jsem se ptal Liftera v jinem vlakne (a dekuju mu za odpoved :) ), ale zeptam se i v topicu tomu urcenem :)

Jakou to ma spotrebu, kdyz clovek jede "pilu" na dalnici? Mame taky Octavii III Combi 2.0 TDI a s tou kdyz jedu Praha - Brno s rychlostnim prumerem lehce pres 150 km/h (palubak ukazuje za tech ujetych 200 km prumernou pres 150 km/h), tak to zere kolem 7,5 l/100 km. Je jasny, ze diesel zere mene, ale u Golfa GTI to nemam jak osobne zjistit, protoze mi to auto na vikend nepujci (coz zase BMW bez problemu pujci). Proste bych chtel vedet kolik ten rozdil muze byt - jestli 2 nebo 4 litry :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od swenak »

Zásadní problém je představa o "jezdím pilu". Např. dle mého není dálniční pila 150km/h, ale třeba 250km/h a více.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od bedrich666 »

Dekuju za "fundovanou" odpoved :lol:

Myslim, ze jsem tu tu "pilu" popsal dostatecne (a taky ty uvozovky), porad je to jizdni styl, ktery nevyznava vice nez 90% ceskych ridicu :lol: A je tam, ze prumerna rychlost za tech 200 km je pres 150 km/h, z cehoz (pro nekoho mozna prekvapive) vyplyva, ze musis jet o "neco" rychleji skorou celou dobu, aby ses na ni dostal (zdrzi te kamiony, ruzna omezeni etc.) :D

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od swenak »

Fundovanost mé reakce je úměrná fundovanosti otázky;) Právě z důvodů, které si doplnil. Bez rychlostního profilu, vzdáleností dostaneš stovky výsledků s velkou tolerancí a z toho nic nepoznáš.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od bedrich666 »

Otazka byla jasna v obou pripadech, odpovedi jsem se ovsem nedockal, no co se da delat :lol:

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od swenak »

Tak možná to jen nechápu já a doplní to někdo :-) Jen dle mého je rozdíl, když pojedu 30km rychlostí 250km/h a 170km rychlostí 100km, než, když pojedu 70km rychlostí 180km/h a 130km rychlostí 120km (v různých otáčkách má motor jinou účinnost, je jinak nastaven). Zastav na té trase na 5minut a zase rozdíl. Je to jen příklad, nevím, jestli dostanu ve výsledku 150km/h :-) Prostě se dle mého toto strašně těžko srovnává, nemluvě o tom, že mohla trasa být primárně "dolu kopečkem" a v opačném směru by to bylo jinak. Porovnávat nějaké dlouhodobé spotřeby dejme tomu, stejně tak aktuální spotřebu při nějaké rychlosti cca na stejném profilu silnice, ale to, co jsi se ptal, je dle mého opravdu neuchopitelné. Jeden bude mít 8, další 12 a oba ty základní parametry splní, tedy cca 200km trasa s průměrem 150km/h po dálnici. To je jako když napíšu, že jsem jel 450km, průměr 147km/h, cca 30% dálnice a zeptám se, jak jsou na tom jiní :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od photoart »

co na tom nechapes?????
tempomat cca. 160-165km/h, usek 200km, priemer 150km/h. bez zastavenia.
spotreba?

...netreba hladat stale pi.oviny vo vetach.
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od bedrich666 »

swenak píše:Tak možná to jen nechápu já a doplní to někdo :-) Jen dle mého je rozdíl, když pojedu 30km rychlostí 250km/h a 170km rychlostí 100km, než, když pojedu 70km rychlostí 180km/h a 130km rychlostí 120km (v různých otáčkách má motor jinou účinnost, je jinak nastaven). Zastav na té trase na 5minut a zase rozdíl. Je to jen příklad, nevím, jestli dostanu ve výsledku 150km/h :-) Prostě se dle mého toto strašně těžko srovnává, nemluvě o tom, že mohla trasa být primárně "dolu kopečkem" a v opačném směru by to bylo jinak. Porovnávat nějaké dlouhodobé spotřeby dejme tomu, stejně tak aktuální spotřebu při nějaké rychlosti cca na stejném profilu silnice, ale to, co jsi se ptal, je dle mého opravdu neuchopitelné. Jeden bude mít 8, další 12 a oba ty základní parametry splní, tedy cca 200km trasa s průměrem 150km/h po dálnici. To je jako když napíšu, že jsem jel 450km, průměr 147km/h, cca 30% dálnice a zeptám se, jak jsou na tom jiní :-)
Psal jsem o trase Praha - Brno, kterou zna opravdu kazdy a vetsina ridicu ji jezdi bez nejakych zastavek :D Lifter mi v jinem vlakne popsal, jak dosahl prumerne rychlosti 150 km/h a jaka byla spotreba. Ano, profil trati jiste nebyl uplne stejny, ale aspon nejakou vypovidajici hodnotu to (nejen) pro me ma. Na konci jsem schvalne v nadsazce napsal, zda je rozdil 2 nebo 4 litry, protoze neznam chovani nynejsich turbobenzinu, velkou atmosferu znam, ale tyhle motory proste ne.
photoart píše:
swenak píše:Tak možná to jen nechápu já a doplní to někdo :-) Jen dle mého je rozdíl, když pojedu 30km rychlostí 250km/h a 170km rychlostí 100km, než, když pojedu 70km rychlostí 180km/h a 130km rychlostí 120km (v různých otáčkách má motor jinou účinnost, je jinak nastaven). Zastav na té trase na 5minut a zase rozdíl. Je to jen příklad, nevím, jestli dostanu ve výsledku 150km/h :-) Prostě se dle mého toto strašně těžko srovnává, nemluvě o tom, že mohla trasa být primárně "dolu kopečkem" a v opačném směru by to bylo jinak. Porovnávat nějaké dlouhodobé spotřeby dejme tomu, stejně tak aktuální spotřebu při nějaké rychlosti cca na stejném profilu silnice, ale to, co jsi se ptal, je dle mého opravdu neuchopitelné. Jeden bude mít 8, další 12 a oba ty základní parametry splní, tedy cca 200km trasa s průměrem 150km/h po dálnici. To je jako když napíšu, že jsem jel 450km, průměr 147km/h, cca 30% dálnice a zeptám se, jak jsou na tom jiní :-)
co na tom nechapes?????
tempomat cca. 160-165km/h, usek 200km, priemer 150km/h. bez zastavenia.
spotreba?

...netreba hladat stale pi.oviny vo vetach.
Dekuju Liftere :)

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od lifter »

Nie je zac. Ak by som pocas tej jazdy musel za niekym brzdit, tak narast spotreby pri zrychlovani spat by mohol priblizne zodpovedat uspore pri znizovani rychlosti, takze okolo 10 l sa to pri obvyklej jazde da spravit. Tu obvyklu jazdu myslim, ze sa ide do cca 160 kmh. Asi na tej vasej slavnej D1 nikto nelieta dlhodobo 200 kmh. A pri velkej intenzite dopravy zase tazko dosiahnut priemernu rychlost 150 kmh.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od swenak »

photoart píše:
swenak píše:Tak možná to jen nechápu já a doplní to někdo :-) Jen dle mého je rozdíl, když pojedu 30km rychlostí 250km/h a 170km rychlostí 100km, než, když pojedu 70km rychlostí 180km/h a 130km rychlostí 120km (v různých otáčkách má motor jinou účinnost, je jinak nastaven). Zastav na té trase na 5minut a zase rozdíl. Je to jen příklad, nevím, jestli dostanu ve výsledku 150km/h :-) Prostě se dle mého toto strašně těžko srovnává, nemluvě o tom, že mohla trasa být primárně "dolu kopečkem" a v opačném směru by to bylo jinak. Porovnávat nějaké dlouhodobé spotřeby dejme tomu, stejně tak aktuální spotřebu při nějaké rychlosti cca na stejném profilu silnice, ale to, co jsi se ptal, je dle mého opravdu neuchopitelné. Jeden bude mít 8, další 12 a oba ty základní parametry splní, tedy cca 200km trasa s průměrem 150km/h po dálnici. To je jako když napíšu, že jsem jel 450km, průměr 147km/h, cca 30% dálnice a zeptám se, jak jsou na tom jiní :-)
co na tom nechapes?????
tempomat cca. 160-165km/h, usek 200km, priemer 150km/h. bez zastavenia.
spotreba?

...netreba hladat stale pi.oviny vo vetach.
Ještě 2 otazníky a 1 vypípané slovo a pochopím;) Chtěl jsem tím říct, že vypovídací hodnota takového odhadu je dle mého dost malá (to už více řekne normované měření spotřeby, ač je pak realita často jinde). Jistě, pokud to někoho uspokojí, proč ne. U toho tempomatu ještě dejme tomu, ale 200km na tempomat bez častého zpomalování je dost nereálných. Ale jak píšu, pokud někoho uspokojí, že to může být 8, 10, nebo 12l/100km, tak pak se omlouvám.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od KJirka »

já bych to řekl asi takhle. Jestli to pojedeš s tou naftovou Octou za 7, tak s GTI odhaduju o 4 litry víc.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od bedrich666 »

S GTi zatim najeto neco pres 3000 km a spotreba 8,9 l/100 km :D

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od Trminek »

Jestli jsem s něčím u VII GTI spokojenej tak je to spotřeba.
Moje skladba jízdy se sestává obvykle z cesty práce - domov a obráceně pro představu cca 20 km a doba jízdy kolem 45 minut (podle hustoty provozu takže celkem postávání, taková obvyklá městská zácpa).
Občas nějaká ta služebka, kdy jezdím dálnice cca 160, okreska cca 110.
O víkendech občas na chatu nebo nějaký to projetí kdy auto opravdu nešetřím.
A dlouhodobá spotřeba za posledních cca 4000 km se mi ustálila na 8,2 l.

Pokud jedu někam dál hlavně po dálnici, třeba Praha - Bratislava a jedu takzvaně na spotřebu (tempomat na dálnici cca 140) dá se jet naprosto v pohodě i za 7,5 litru. Pokud je to delší cesta v kombinaci dálnice a okreska tak 50/50 dá se při normální jízdě dostat i k 7 litrům.
Najeto mám teď necelých 30 tis. a spotřeba se snížila od nového auta dlouhodobě tak o 0,5 litru.

Když to celkově shrnu tak oproti GTI 5 je spotřeba nejméně o 1,5 litru menší a ještě jezdím na N95 místo N98 u GV.
Golf VII GTI performance - bílá

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od Trminek »

Cesta Praha - Krakow - Jel jsem severní cestou, tedy Praha - HK dálnice (tempomat 140).
poté HK - Mohelnice cesta po okresce cca 110 km/h i s předjíždením
Mohelnice - Krakow dálnice + cca 1 hodina zácpa na mýtných branách a následně cca 30 minut jízda ucpaným městem.

Celkově spotřeba 7.1 Jinak jsem na nádrž najel cca 710 km.
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: GTI 2.0TSI - spotřeba

Příspěvek od skacel99 »

Se stejnou spotřebou bych to zhruba dal s mým GV 2.0 TDI 4motion.
1,2 TSI 77 kw jsem měl půjčenou a jezdila zhruba o litr levněj,než moje GV při stejným tempu. Samozřejmě jsou to údaje z počítače.
Takže tady to typuju taky tak o litr míň,než GTI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“