Bouchání-uložení tlumiče?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Ahoj když jedu např na 2 rychlostní stupeň a pustím plyn tak se ozve klepání z levé strany auta, někdy je ten zvuk slyšet i při startování motoru, zvuk vychází jako by někde ze zhora, silentbloky motoru by měli být v poho nedávno se měnil motor a prý sou ok, ramena sou taky v pořádku. Mohlo by klepat špatný uložení tlumiče, nebo jak se špatný uložení projevuje?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od M@ty »

Osobně jsem ještě špatné horní uložení neviděl. U dvojitého zavěšení se horní uložení neotáčí jako u Mac Phersona a teoreticky ta pěna odejde až když se rozpadne. Většinou klepání v malé rychlosti jsou povolené šrouby ramen, čepy horních ramen, uložení stabilizátoru. V rejdu za jízdy pak homokyneťák.

Pokud ti jde o vyloučení horního uložení tak nejlepší by bylo vyndat tlumič s pružinou a uložením ven. Jednodušším způsobem by to šlo snad na "třesadlech" na STK že by se projevila nějaká vůle...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Nevím jestli sem to dobře napsal,tím uložením sem myslel ložisko tlumiče jestli už někomu z vás odešlo a jak se to projevovalo?
Mám měsíc po stk a tam to bylo bez vůlí,ono to klepání se projevuje povětšinou jen když pustím rychle plyn,když jedu na neutrál nebo je motor v tahu tak je klid.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od M@ty »

Já ti rozumím a znovu napíšu že to horní uložení ("ložisko" bez ložiska) jen tak neodejde. Pokud to reaguje na rychlé puštění spojky tak nebude uložení motoru a převodovky v kondici...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od majkl1 »

Oznámení mechanika "Je to oukej" velmi často znamená "Na blbiny, z kterých kouká výdrb bez zisku, nemám čas" :twisted:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Tak už vím co to klepání způsobuje,když bafnu za motor a pořádně s ním zahejbu tak se to klepání ozývá od převodovky takže silentbloky na převodovce budou ko. Rád bych si je vyměnil doma ale ještě sem to nedělal,je tam nějaká záludnost nebo je výměna v pohodě?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od majkl1 »

Na převodovce je to brnkačka. Žádné záludnosti nečekej. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
miky1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sedliště,Plzen-jih
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od miky1 »

Tak vyřešeno vlezl sem pod auto abych se podíval jaký ty silentbloky mám objednat a na jednom chyběla matka,tak si tam převodovka pěkně pochodovala. Nedávno sem nechal měnit motor tak asi mechanik na matičku zapomněl, no i mistr tesař se někdy utne.

Uživatelský avatar
Martin - Havířov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 01.06.2008 19:56
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od Martin - Havířov »

zdar hoši, řeším záludný problém s boucháním na pravém předním kole. Mám vyměněné Homokyneťáky, ramena spodní a vše, co bylo třeba. Byl jsem na STK a tam mi auto roztřepal a nic volného se nikde nejeví a neprojevilo. Byl jsem ještě v servise, kde se vše znova kontrolovalo a vše znova dotáhlo, přesto, když najedu pp kolem na díry, nebo kamenitou cestu, tak se ozývají nepříjemné zvuky - klepání. Auto je zrovna znovu v servise, kde to znova kontrolují, tak nevím, na co příjdou. Jsem z toho na prášky, je to nepříjemné a zatím nikdo neví odkud to jde. Nic nemá vůle, vše vypadá v klidu. :-(
VW PASSAT Kombi B5,5 1.9TDI 96kw 4x4 Highline manual 6q r.v.11.2001
Tel: 774 212 955

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od majkl1 »

Volný šroub nahoře na tlumiči, horší gumy stabilizátoru, uložení nápravnice? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od CentriFUGA »

Mám stejný problém - první bylo to, že se mi nahoře na tlumiči strhnul jeden závit v tom hliníku co drží tlumič, takže jsem tam dělal nový, větší, a zlepšilo se to a teď mám také horší to C dole na nápravě - to je to co odchází první na celé té nápravě, když si měnil spodní ramena, tak si tyhle ty Céčka neměnil ? ... když už si měnil spodní měl si to vyměnit všechno ... U mě to lehce ťuká, ale víc v zimě, teď v létě je to lepší :-)

Uživatelský avatar
Martin - Havířov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 01.06.2008 19:56
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od Martin - Havířov »

CentriFUGA : ahoj a díky za postřeh, Měnil jsem spodní ramena, které drží tlumič + C - podkovy a to na obou stranách za nové MEYLE HD cca před měsícem, tam je to vše pevné.

majkl1: ahoj a díky za postřeh, tvé poznatky jsem teď zavolal do servisu, tak snad na to kouknou. Jinak jsem byl i na testu tlumičů a kdyby to bylo volné na tlumiči, tak by se to na testu projevilo ???? Hodnota předních tlumičů je na cca 70-74%. Kuwa to jsou závady, že by z toho člověk zcvoknul.
VW PASSAT Kombi B5,5 1.9TDI 96kw 4x4 Highline manual 6q r.v.11.2001
Tel: 774 212 955

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od majkl1 »

Hele, mě taky něco tlumeně bouchá na LP kole a to i při jízdě krokem na superrovném a hladkém asfaltu. Dělá mi to od koupě a nepřišel jsem na to ani po 6ti letech. Vyměnil jsem naprosto vše za nové a originál od kol, přes těhlice, ložiska, stabilizátor, nápravnici a její uložení, komplet nápravy, poloosy, držáky horních ramen, tlumiče, péra a bez výsledku. Už to neřeším. Po ujetých cca 250tis. se to nezměnilo ani o "ň" :fly2:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od CentriFUGA »

Mě to teda dělá od výměny tlumičů, tak to přisuzuji tomu, že se ztratila jedna vůle (tlumiče už byly hodně KO) tak se po jejím vymezení objevila jiná :-D

Uživatelský avatar
Martin - Havířov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 01.06.2008 19:56
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání-uložení tlumiče?

Příspěvek od Martin - Havířov »

majkl1: hmmm to jsi vyměnil skoro 1/2 auta :blush:
mě to prostě se.e, když jsem vše vyměnil, co bylo třeba a přesto to bouchání nepřestalo a nedělalo to před tím. Začalo to klepat už před výměnou ramen a homokyneťáků. Byl jsem přesvědčen, že je to ramenama, ale asi né :sorry:
Naposledy upravil(a) Martin - Havířov dne 24.08.2015 12:05, celkem upraveno 1 x.
VW PASSAT Kombi B5,5 1.9TDI 96kw 4x4 Highline manual 6q r.v.11.2001
Tel: 774 212 955

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“