1.6 akl 74kw spotřeba

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
svitek.l
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.02.2009 19:58

1.6 akl 74kw spotřeba

Příspěvek od svitek.l »

Dobrý den,potřeboval bych poradit,poslední dobou mi spotřeba mimo město vylezla kolem 8l a to s hodně lehkou nohou,snažím se jezdit dle dopravních předpisu,spíš o trochu mín z kopce vyřazovat nebo nechávat zařazenou rychlost,ale at se snažím jak chci tak spotřeba je pořád kolem 8l a to nejezdím dálnici a město tak cca 20%,jezdím cca 15km do práce.
Také se mi zvedla spotřeba oleje,cca 1l na 2-3tis km ,předtím jsem dolévat celý rok nemusel,auto má najeto kolem 220tkm,ale spíš tak 300tkm a na víčku motoru mám neustále bílou pěnu a z výfuku jde občas bílý dým,ale voda v chladiči nemizí,děláno těsnění motoru asi před 25tkm,kamarádovy na obyč. diagnostice to vyhodilo chybu lambda sonda
Auto nemá občas vykon a vůbec nechce (dusí se a nejde do otáček) jet a jindy jede uplně vpohodě.
Vyměnil jsem všechny filtry a náplně,svíčky a kabely,prosím o radu co s tím,děkuji moc za radu Lukáš

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: 1.6 akl 74kw spotřeba

Příspěvek od M@ty »

Ta emulze na tom víčku dolévání oleje je v zimě v malém množství normální pokud to auto nejezdí delší trasy. Mizející olej bývá způsoben především tvrdými gufery ventilových vodítek. Něco by mohly pustit i pístní kroužky zvlášť pokud byl motor "uvařenej". Tu spotřebu a lambádu v háji teď řeším na našem Golfu. Tolik sprostých slov soudruzi co to zplodili ještě neslyšeli. Je to verze AKL s kyslíkovou sondou v paroží která se rozhodně nechtěla vzdát bez boje takže došlo na demontáž paroží. Debilní ježek v kleci... :negative:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 akl 74kw spotřeba

Příspěvek od xerxes »

]neni se čemu divit motory už přecejenom maji nějaký ten rok za sebou tak už s tím třeba počítat že to bude dělat tenhle bordel

svitek.l
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.02.2009 19:58

Re: 1.6 akl 74kw spotřeba

Příspěvek od svitek.l »

Tak to dolevani oleje,moc neresim prece jenom te to r.v.97 ,ale spis me vadi ta spotreba a ta obcasna nechut aura MIT vykon a jit do otacek,chybu to pry hodilo I u vahy vzduchu,katalizator a lambda sonda budou Asi k.o. ,protoze emise neudelam jinak jsem vymenil stredni a zadni dil vyfuku ,ale do vymeny lambdy a katalizatoru se nikomu nechce,muse to MIT vliv na spotrebu?

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: 1.6 akl 74kw spotřeba

Příspěvek od kufus »

Lambda + váha má podstatný vliv na spotřebu. Katalyzátor, pokud by byl vysypaný, tak by měl vliv jen na výkon (no a ty emise samozřejmně :D).

svitek.l
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 08.02.2009 19:58

Re: 1.6 akl 74kw spotřeba

Příspěvek od svitek.l »

Nemá někdo zkušenost s univerzálním katalizátorem a lambdou koukal jsem,že katalizátor se nechá sehnat kolem 2200kc a lambda kolem 1200kč , origo už do toho nemá smysl dávat,díky za radu :-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 akl 74kw spotřeba

Příspěvek od xerxes »

lamdbu každopádně origo kat pokud by se ti podařilo sehnat origo díl taky by nebylo na škodu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“