TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
skodovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.11.2013 02:17
Bydliště: Pardubicko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skodovak »

Mně napsal plus 600 korun což už moc pozitivní není.

Dorazy se neřeší proč.? Zadek budu řešit následně,teď už jsem s přední go,plus tlumiče,plus drobnosti za sedmnáct. :-)
Seat Alhambra 1.9TDi 81kw chip by Motorpower >> 142.3PS ,EGR OFF
VW Sharan 1.9 TDi 85kw

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od maxie »

Bilstein B6 by měly mít integrovaný doraz uvnitř
Přílohy
B6.jpg
B6.jpg (8.32 KiB) Zobrazeno 3721 x

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od nesertema »

skacel99 píše:Jenomže B12 prokit už je na snížených tlumičích,ne? Když vezmu B6 + prokit,jsem na 15 000,- maximálně,B12 podvozek se prodává za 20 cca
bilstein odporuca pri znizeni od serie o 30mm a viac b8. to je vlastne skrateny b6.
Sharan TDI, 96kw, 2003

Uživatelský avatar
nesertema
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 12.02.2015 15:29

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od nesertema »

skodovak píše:Ahoj pánové,tak se mi nákup tlumičů trochu zkomplikoval b6 nikde nejsou k dostání do 4000 mnohde ani za víc.
Náhrada mně napadla za téměř to samé koni se stravitelnou tvrdostí,chci se zeptat na zkušenosti a na to nastavení,lze to na autě nebo opravdu pokaždé vyndat ven udělat a zpět.
Druhá otázka,když bych tohle vzal na přední,stačilo by do zadu gas a just kyb,nebo bude problém a bude auto neposlušný. Abych si nepřidal starosti.
Díky
ku koni dostanes take biele plastove kolecko - pre nastavenie by si asi musel zhodit ten dekel nad motorom/pod stieracmi, aby si sa tam prepchal rukou a vedel nasadit to kolecko. koni su podla mojich pocitov tuhsie ako b6. jedna pani povedala, ze bilstein maju modernejsiu konstrukciu a dlhsie vydrzia konstantne tlmit, kdezto koni postupne stracaju vykon...ja som spokojny s oboma.
Sharan TDI, 96kw, 2003

skodovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.11.2013 02:17
Bydliště: Pardubicko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skodovak »

Díky.
Mám objednané B6 na přední a gas a just na zadní nápravu uvidíme.
Koni má jen šroub z boků né matku s hora.
A celé kvůli tomu dát ven na to bych neměl nervy ani čas.
Seat Alhambra 1.9TDi 81kw chip by Motorpower >> 142.3PS ,EGR OFF
VW Sharan 1.9 TDi 85kw

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od johnxx »

Dnes jsem úspěšně daval nove zadni tlumice MEYLE, neresim to, protoze na nasich cestach bude stejne zachvilku po nich, ale chtel jsem napsat jen jeden poznatek pri vymene, vymena na pohodu, jen davat pozor jako u meho Sharana, mam xenony a na zadni naprave cidlo naklapeni spojene tyckou, pri demontazi tlupice jsem si druhym heverem podlozil napravu, aby nepadla moc dolu a neutrhlo se cidlo od tycky. To jen muj poznatek.
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od maxie »

skodovak píše:Díky.
Mám objednané B6 na přední a gas a just na zadní nápravu uvidíme.
Koni má jen šroub z boků né matku s hora.
A celé kvůli tomu dát ven na to bych neměl nervy ani čas.
Tak jak se ti na tom jezdí? Dával jsi i pružiny?

Belasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.04.2015 08:09
Bydliště: Praha

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Belasi »

prosim poradte. po narocnem boji (zalomeny sroub tehlice) jsem konecne vyndal original predni tlumic (zatim jen jeden). jako nahradu jsem zvolil (a jiz drive koupil) KYB 334947. zjistil jsem vsak, ze na tento tlumic nelze nasunout onen originalni plastovy bazmek,ktery napina a pridrzuje spodni cast prachovky, tak aby vzdy zakryvala tyc tlumice. KYB ma totiz proti originalu na horni strane pouzdra nalisovane jakesi plechove vicko,ktere prekazi bazmeku.
ac nerad, dokoupil jsem tedy sadu prachovek+dorazu KYB 910090 s domnenkou, ze pokud se jedna o vyrobek stejne firmy bude nastaly problem resit.
to se vsak nestalo. prachovka rozmerove kopiruje originalni prachovku, tedy bylo by nutno pouzit opet bazmek, ktery vsak na tlumic nelze nasunout. rozdil vnejsiho prumeru pouzdra a svetlosti prachovky cini 2cm, tedy prachovku nelze jen tak necim k pouzdru dotahnout/pripevnit.

celou situaci bych normalne resil vracenim tlumicu,ale koupil jsem je jiz pred casem a jiz mi je zpet nevezmou. z KYB se mi dosud neozvali. jak jsem zjistil, prestoze v CR tyto tlumice vyrabi nemaji zde zda se ani technickou kancelar a ocekavam, ze mi nebudou schopni poradit.

jak jsem z obrazku zjistil, zda se, ze konkurence (napr. SACHS, TRW ..) ma tlumice resene stejne, pouze MONROE ma tento bazmek jiz nainstalovan na svem aftermaketovem tlumici (MO 16694). to me mimo jine vede k domnence, ze jsou to ve skutecnosti originaly.

jiste nejsem tedy sam, kdo byl postaven pred tento problem, jak jste ho resili? pokud by dole prachovka nebyla bazmekem fixovana bude nenapnuta litat s pohybem tlumice a tedy zcela nefunkcni. napada me jen zbastlit nejakou redukci, je to vsak nesystemove reseni, urcite to takto neni zamysleno renomovanymi vyrobci tlumicu, musi byt nejake standardni reseni.
VW Sharan 2005, 1.9TDI, 85kW, AUY
Ford Galaxy 2002, 1.9TDI, 85kW, AUY

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od kubenec »

Normalne to kreje celou tyc tlumice. Dej to tam a neboj se. Pres tu mezeru prochazi vzduch, u originalu jsou diry na ovzdusneni v tom bazmeku.
Mam Sasche a maka to 2 roky bez problemu.


Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Belasi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 11.04.2015 08:09
Bydliště: Praha

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Belasi »

aha, ono je to pak asi dost stlaceny, si ted uvedomuji, ze by to nemusel byt problem. nicmene, ja to uz zbastlil-uriz jsem vrsek bazmeku, zbytek rozriznul a vnitrek obrousil tak, aby se dal nasadit na pouzdro tlumice a hornim ohrajem soucasne dosedal na nalisovany uzaver tlumice.pres to natahl manzetu, delat neplechu to nemuze, je to na fest a stahuje to ta manzeta.

jeste davam k lepsimu domaci reseni opravy horni misky do ktere tlaci pruzina. mela vymlaceny-zvetseny vnitrni otvor v kterem beha tyc tlumice, do ktere se zarezavala. pry je to casta zavada. staci to zavarit s nejakou vlozkou, vyvrtat do ni otvor 22mm a zbrousit svary. mate-li k tomu doma naradi, je to otazka pul hodiny max. nova byla pro me slozite dostupna,neni to ani v druhovyrobe, tak jsem to resil takto.
VW Sharan 2005, 1.9TDI, 85kW, AUY
Ford Galaxy 2002, 1.9TDI, 85kW, AUY

skodovak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 16.11.2013 02:17
Bydliště: Pardubicko

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od skodovak »

maxie píše:Tak jak se ti na tom jezdí? Dával jsi i pružiny?


Ahoj,pružiny jsem zatím nedával,teoreticky bych chtěl zkusit nižšší..

Jinak pocity z jízdy (jel jsem asi třikrát) moc nemám,a nemám ještě ani geo.
Ze zdravotních důvodů se jen nechávám vozit,z toho mi přijde jen že je to celkem tvrdé,vítr a odraz tlak vlny od kamionu a podobně je asi lepší.Nicméně čistě okem a pocitově bych řekl,že jsem měl v háji převážně zadní a přední byly celkem ok..
Takže zatím pořádně nevím.

Mám ale pocit že na autě jsou nějaké vysoké a tvrdé pružiny,jak na pohled (auto jako offroad) tak pocitově při projížďce jiným Sagem..moje je takový kladivo a celkem takový nedomrdlý.. ale podložený to nemám

a díky za optání
Seat Alhambra 1.9TDi 81kw chip by Motorpower >> 142.3PS ,EGR OFF
VW Sharan 1.9 TDi 85kw

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od Alhambra 46 »

Zdravím všechny.Chtěl bych se zeptat na názor na pružiny značky KILEN.Je to dobrá volba?Čeká mě výměna předních tlumičů jelikož mi odešlo totálně horní uložení tak udělám rovnou i tlumiče i pružiny.Děkuji za názory

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od MichalMax »

smolda píše:Autorozvody.cz jsou klubovým partnerem, mrkni k nim na stránky.
Zdravim, chci se zeptat. Koukal jsem na stranky a je mozny ze cenovi rozdil tlumicu je az takovi?? Vsechny 4 tlumice na sarika za 2500 od kamoki?? To je nejak podezrele malo a od sachse 4 tlumice za 4500?? Rozdil jednoho zadniho tlumice od kamoky na autorozvody.cz za 500 kc/ks a na autokseft.cz za 1100 kc/ks ????
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od M@rty74 »

A není jednodušší zavolat prodejci a ověřit si u něj, že jsou ceny správné a nedošlo k chybě v eshopu např. ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

MichalMax
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 24.12.2014 10:27
Bydliště: Rakovník

Re: TLUMIČE PÉROVÁNÍ: info, ceny

Příspěvek od MichalMax »

Je ale neni nad rady a skusenosti jinych.
Sharan r.v 2002 2.8 V6 (150kw)LPG. Passat 2.5 TDI r.v 2002 (110kw) 4motion tiptronic

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“