Rozvodova sada na CFFB 103kw

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Citros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od Citros »

Shariku nesouhlasim ze origo dil vydrzi vic nez kvalitni alternativa.

Jinak rozvody jsem vyndaval ted po 150tis km

Kladky pred smrti, loziska hrkaly a remen uz osoupanej docela dost, vodarna sakla guferem, moc si nedokazu predstavit ze to 210 vydrzi.

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od denis.82 »

Citros píše:Shariku nesouhlasim ze origo dil vydrzi vic nez kvalitni alternativa.
Jinak rozvody jsem vyndaval ted po 150tis km
Kladky pred smrti, loziska hrkaly a remen uz osoupanej docela dost, vodarna sakla guferem, moc si nedokazu predstavit ze to 210 vydrzi.
Je otazkou, jestli tam mas opravdu 150tkm. Pokud ano, tak to budou asi hodne popojizdky, kdyz mas kladky a remen v takovem stavu. :wink: Nebavim se o vodni pumpe, ta kolikrat ten interval opravdu nevydrzi.
Jinak nevim jestli je dobre zrovna v takove veci premyslet o nahrade (ktera stoji cca 4500kc a origo se daji sehnat treba za 6500kc).
A hlavne hodnotit to muzes az najedes treba 100tkm a uvidis, v jakem stavu ty SKF jsou.
RS6 Performance 445kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od ricom »

mě to vydrželo celých 204tis.. a jen pumpa byla už na hraně.. ale souhlas s tebou že ty intervali jsou strašně dlouhé..
teď další výměnu budu určitě dělat max po 100k víc ani h***o.. nejsem dement fakt

jinak momentálně mám najeto necelých 70k a až to sundám důlkladně to nafotím v jaké to bylo kondici vše. ale rozhodně vše budu měnit a dám opět INU a Contitech..
Citros píše:Shariku nesouhlasim ze origo dil vydrzi vic nez kvalitni alternativa.
Jinak rozvody jsem vyndaval ted po 150tis km
Kladky pred smrti, loziska hrkaly a remen uz osoupanej docela dost, vodarna sakla guferem, moc si nedokazu predstavit ze to 210 vydrzi.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od sharik4x4 »

Pochybuji,že po 150tkm,jsou origo rozvody po smrti na motoru CFF.Totální blbost. :fool:
Už jsem jich tu dělal několik v 210tkm-220tkm a vždy bylo vše ok.Já netvrdím, že origo rozvody jsou lepší či horší než jiné.Já jen konstatuji,že mají garantovanou předepsanou výměnu.A je na to záruka.Což u rozvodů noname není.Já mám origo rozvody za cenu neorigo,takže nemusím řešit tyto nesmyslné dotazy.Dám tam to,co tam patří a jdu v klidu spát.Ostatní ať si tam daj třeba napnutý silonky a mění je po 10km.

Uživatelský avatar
Citros
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od Citros »

Podotykam ze se nehadam a neprosazuji svou ani nemohu hovorit o stylu jizdy obou aut, ale km jsou overeny a sedi, na passatu je primo v servisce psano ve 180tis km nutna kontrola rozvodu, asi by to do teto doby vydrzelo, dale jsem vyndaval rozvody z caga motoru a take loziska spatny, najeto 155tis zase s jasnou historii km, pumpa ok, takze pokud to nekomu nebo mnohym vydrzi 210tis km palec nahoru, ale ja bych mel strach a tech 5tis mi za to nestoji.

O kvalite dilu nema cenu spekulovat, na svych autech jsem vyzkousel uz nekolik rozvodovych sad vzdy ok - ina, contitech, skf, i kdyby origo vyslo na 9tis nemam duvod to dvojnasobne preplacet.

Osobni nazor nikomu ho nevnucuji.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od ricom »

Citrus já jsem to sundal ve 204tis a příznávám že omylem a na upozornění Sharika že ještě nebyly dělány.. Mylně jsem se domníval že byly dělány ve 180tis.. Každopádně bylo vše ok, trochu pumpa byla už unavená.. napínáky, kladky a řemen ok.. ještě by to něco vydrželo..

každopádně další výměnu zřejmě letos budu absolvovat u Sharika a budu ji dělat po 100k tudíž v nějakých 300tis najetých..

za mě taky jen INA a Contitech.. bohužel jsem slyšel už o tom, že orig. sady z autorizáku obsahovali vytahávací řemen Dayco.. (smutné když se k tomu VW group sníží.. )
ale osobně nemám strach,že by mi tam podobnou sračku či nějakou takovou Sharik dal i kdyby nebyl při smyslech :good: :thanks: :drinks:

p.s. s těma serviskama opatrně, to není údaj o reálu, takovejch ti seženu deset klidně..a žel bohu i v zápisech do systému mohou být nepřesnosti.. proto se trochu obávám, že spoléhat na nějaký údaj až už z toho či toho je k ničemu.. Vždy rozhoduje kondice a stav daného vozu a tím by se všici měli řídit..

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od sharik4x4 »

Ještě jsem neslyšel,že by někomu přeskočil řemen na CR motoru.Takže diskuze o tom jestli to ten nájezd vydrží nebo ne je bezpředmětná.Protože pokud by to začlo zlobit dříve než je předepsaná výměna,výrobce by to řešil.
Já používám pouze origo díly a to z několika důvodů-rychlá dostupnost/80% věcí skladem/,mám to na fakturu,můžu vracet nepoužitý zboží,záruka kvality,množstevní slevy.
Takže nevydím jediný důvod, proč schánět někde na netu nejlevnějšího dodavatele a pak trnout, kde to asi koupil za tak levno?
Rozvodový sady origo už dlouhá léta používají řemeny Contitech.
Dayco jsem naposledy vyndal z fabie z roku 2008. :D
Mě stačí porovnat blbý olejový filtry,dělá to snad pro VW 10 výrobců, ale pouze origo tam sedne jak bába na hrnec.
Což u takovýho 16V motoru je kolikrát pocuc vyndat olej. filtr, třeba tu sr..ku od filtronu,nejde vycvaknout z víčka a nebo zůstane dole držet na tyčce.Je to sice kravina,ale pokud tam filtr nesedí jak má, težko bude fungovat jak má. :(
Takže každý ať si používá co chce, máme přeci demokracii. :good:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od ricom »

o tom DAYCU jsem slyšel z více zdrojů a bylo to objednané z autorizáku.. A na Pašáka.. a samozřejmě vráce s tím že se zvrhli asi :laugh: :fool:

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od svanco »

Běžně vytáhneš z CR motoru rozvody Dayco za poslední měsíc 7 aut ve 120 tis vodní pumpa hin proste 210 rozvod je hloupost a ten zbytek taky nestojí za to.

A téma origo vs. Ne origo je blbost jelikož pro VW to děla linka podle toho ským se domluví na nej ceně Comtitech Dayco Ina tudíž raději koupím ten víc origo od výrobce než od VW za nesmysl ...
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od ricom »

a prvovýroba pro VW např ?? ale to přeci není o tom kde to koupíš. ale co a v jaké kvalitě ne ??
vždyť co si budeme povídat VW dealeři nekupují jen u VW, ale to ty asi víš že.
svanco píše:A téma origo vs. Ne origo je blbost jelikož pro VW to děla linka podle toho ským se domluví na nej ceně Comtitech Dayco Ina tudíž raději koupím ten víc origo od výrobce než od VW za nesmysl ...

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od svanco »

Těd aktuálně z vozu 2012 se vytahuje Dayco tak proč pro to chodit do VW když to jde koupit přímo od Dayca ( osobně bych je tam nedal )
Navíc ty km nikdo za 2 letou záruku nenajde tudíž o záruce nejde mluvit
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od ricom »

dát mi někdo Dayco do auta tak ho asi zabiju :fool:

a tak někdo má v autorizáku takové slevy že se dostane na ceny neautorizáku.. jen to jen a pouze o odběrech.. nic víc nic méně.. myslím..

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od svanco »

Zjišťuji , že každy autorizak ma jinou pultovou cenu a z toho pak slevu . Nevěřím ovšem že někdy ti autorizak dá 48%-68%. Mnohé stejne věci jdou ve Škodě koupit za míň atd .
Hlavně v autorizaku nic nevyhadaš odtah náhradu ubytováni novy motor oni jsou totiž bez chyby .

Poslední zkušenost s reklamaci mého nového vozu mě opět postavila do pozoru jak se chovají na Moravě
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od ricom »

počkej Svanco my si nerozumíme.. Já nemluvím o tom že já jako koncový zákazník půjdu něco do autorizáku koupit..

Já mluvím o tom, že někteří jako jsi ty berou a mají hodně velké slevy v různých autorizácích. A jak říkáš nemusí to být zrovna VW může být Škoda plno věcí se dá zaměnit..
tak jsem to myslel.. nemyslel jsem že koncovej půjde do autorizáku a dostane sakra slevu. to né..

Uživatelský avatar
svanco
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2295
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OpavWa
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodova sada na CFFB 103kw

Příspěvek od svanco »

Rozumíme si dobře myslím v autorizaku je 10% úspěch tvrdí že na brzdy víc ale i tak hitparáda to nebude
http://www.svancarbosch.cz
Kompletní servisní služby i nových vozidel dále opravy všech Diesel systému ...
VW TIGUAN 2013 EXCLUSIVE EDITION

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“