VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Tuly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.04.2015 09:20

VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od Tuly »

Ahoj. Potřeboval bych prosím pěkně poradit. Hodně pršelo a u Passata B5 /2004 r.v./ se zaplavil nahoře pod čelním sklem ten prostor, kde je baterie, protože byli ucpaný ty dva odtoky na vodu co tam jsou. Krom toho déšť zaplavil podlahu u řidiče aj pasažéra za ním. Odhaduju, že jsem z toho vytahal tak na 30 litrů vody. To tedy ohledně toho, co se stalo. Auto je 3 den odstavený, je to diesel, lze nastartovat, všechny kontrolky svítí. Co je ovšem špatně - pořád svítí /neblikaj-svítí/ všechny 4 blinkry a to i indikátory na palubce. Nejde to zamykat, ani odemykat dálkovým ovladačem. A pořád huláka alarm vzadu v kufru. Měl by někdo nějaký nápad ? Je tam ještě někde voda ? Pojistky jsem kontroloval, nikde to tam není ani vlhké, odšrouboval jsem ten ochranný plastový kryt řídící jednotky v motoru, ale tam to taky není vlhký. A baterii v dálkovym ovládání mám nabitou. Mám prostě ještě počkat, nebo to dát do servisu, nebo by někdo věděl prosím pěkně, na co se mám zaměřit a kde je možná chyba ? Děkuji za tip

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od ace_rimmer »

Ahoj, pod kobercem pod řidičovýma nohama je komfortní jednotka, bude to tam plné vody. Musíš odšroubovat plast pro odkládání levé nohy, sundat těsnící gumu z rámu, odcvaknout plastovou lištu zevnitř na prahu a dostaneš se pod koberec. Pak ideálně vytáhni tu krabici a celou ji zkus vysušit. Pokud to bylo ale celé ve vodě tak bych moc nedoufal, jestli do ní nateklo tak bude po ní. Pokud to bylo delší dobu vlhké tak budeš mít i shnilé kabely, což se dá ale opravit. Komfortku seženeš tady na fóru. Nezapomeň si každopádně prošťouchnout ty odtoky pod baterkou.

Tuly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.04.2015 09:20

Re: VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od Tuly »

Jo /hurá/, děkuji za nápovědu. Jak jsem nahlíd pod koberec, je tam voda vidět.

Tuly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.04.2015 09:20

Re: VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od Tuly »

Tak jsem to vymontoval, ta komfortní jednotka jak se jí říká, plná vody. Až to vyschne i pod kobercem, nechá se s autem dočasně jezdit i bez ní ?, anebo řídí něco důležitého k jízdě nezbytného ? Vim že to nepůjde zamknout, stáhnout okna. A děkuju ještě jednou za tu nápovědu, kde je voda.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od ace_rimmer »

Netuším, jestli se bez ní dá jezdit, ale tipnul bych že možná jo, na chod motoru nejspíš vliv nemá. Dostala se voda až do ní přímo do elektroniky?Zkontroluj i ty přívodní kabely, běžně ureznou ve spoji kde se rozdvojují, nemusí to být hned tak vidět, ale po čase to může začít zlobit.

Tuly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.04.2015 09:20

Re: VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od Tuly »

Ahoj , ahoj. Vyndal jsem ji, voda byla samozřejmě i vevnitř, byl tam doslova "rybník". Zatopený to bylo před 3 dny, nicméně ta komfortní jednotka vevnitř na tištěném spoji a to úplně všude je na kontaktech zkorodovaná - modře. Nevím, jestli se koroze může v takový míře rozrůst už do 3 dnů ? O tom tady píšu, lebo sem pojal podezdření , jestli tam ta voda nezatýkala ždibet už dříve. Do té doby ale auto fungovalo úplně normálně. Ty ucpaný odpady vody v prostoru baterie jsem samozřejmě vyčistil. Auto mam celou dobu z kopce, čumákem nahoru, ona pak ta voda stéká dozadu ke spolujezdci, takže není všude a odtamtud v růžku ji postupně odstrańuji. Jsem odmontoval i zadní sedačku, abych mohl nadzdvihnout ten "koberec" a pořádně ji vybírat. A jak jsem se ptal, jestli to pojede i bez ní, no asi jo, motor normálně běží, všechno na palubce OK, nezkoušel jsem blinkry a světla zatím. Chci to nechat nejdřív vyschnout. Ale než budu mít náhradní tu jednotku, tak bych s autem potřeboval jezdit, proto jsem se ptal, jestli auto bezpečně funguje i bez ní ? OK pánové, tak děkuji moc za nápovědu, Jak na to ?

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od ace_rimmer »

Pokud jsi v zimě nepoužíval gumové koberce tak ti tam voda vsakovala pokaždé když ti roztál v autě sníh z bot a postupem času by ti to začlo blbnout, tohle spolu s ucpanýma odtokama je u B5 zrada. Pokud ti to jede i bez ní, tak pro zamknutí zevnitř zatlačíš čudlíky a řidičovy dveře zamkneš klíčem a můžeš s tím fungovat, otázka je co kufr, jestli ti na něm bude klíč fungovat když se to nepoužívalo.

kupka23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 03.02.2015 22:46

Re: VW PASSAT B5 - vyplaveno - stále svítí 4 blinkry

Příspěvek od kupka23 »

Mohu vědět jak to dopadlo? Mám úplně stejný problém. Ucpané odtokové kanálky pod baterií způsobily přetečení vody na podlahu k řidiči a za něj a tím i vytopení řídící jednotky. I po kompletním vysušení, blinkry stále svítí. Může být problém ještě někde jinde, nebo je zcela KO ta řídící jednotka... ?
Nemá s tím někdo zkušenost? Před "zničením" jednotky asi došlo k pokusu o stažení okénka u řidiče (vzhledem ke "zkratu") a okno mi nejde zavřít. Číslo dílu ŘJ je: 1c0 959 799 b

Díky za reakce.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“