INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2380901#p2380901" onclick="window.open(this.href);return false;
do jednoho světla dej žárovku a "žhnutí" zmizí
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mentosmike
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 13.11.2014 20:21

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od mentosmike »

Zdarec borci!
Potreboval bych pomoc.Jak vyndat pristrojovku z alhambry 2001?Kdyby k tomu bylo foto bylo by to good.Dik!

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od the.max »

Vyndáš přepínač světel, sundáš levou krycí lištu na palubce, sundáš boční kryt co je u dveří, odšroubuješ spodní plast (co jsou v něm dvířka na pojistky), sundáš plasty od volantu (spodní, horní tam zůstane ale jen se uvolní). Pak si dáš volant do vhodné pozice aby jsi mohl povolit dva thorxy co drží přístrojovku. Levej jde celkem v pohodě, na pravej budeš potřebovat dva prodlužovací nástavce, z toho alespoň jeden ohebnej. Potom slabým plochým šroubovákem 'vyloupneš' panel ven a odpojíš dva konektory.

Druhá možnost je sundat volant, ale pokud máš ESP, tak si musíš dát velkej pozor na kroužek pod volantem aby jsi si s ním neotočil, jinak ti bude ESP házet chyby.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Jen doplním, že uprostře a po stranách horní části jsou "zámky", či jak to nazvat a s tím šroubovákem opatrně, lem budíků se rád odštípne nebo praskne, takže lapší je nějaký aspoň 1cm široký pásek plastu do klínku a opatrně odtlačit pružnou část domku od budíků. Přístrojovka se pak vyklopí horní částí k řidiči, odpojí konektory a bokem vyndá z pod volantu, který tím pádem musí být vytažený k řidiči. Trochu ježek v kleci, ale jde to.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

bossik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2014 20:57

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od bossik »

michall píše:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2380901#p2380901
do jednoho světla dej žárovku a "žhnutí" zmizí
Diky chlape myslel jsem ze by stacila ta 5w co je vedle sulfitky ve stropnim svetle ale ne, tak jsem soupnul za zadni sedacky jednu obycejnou sulfitku kde to neni moc videt a uz je to ok.
Jeste bych potreboval poradit tu signalizaci praskle zarovky co mi to ukazuje to je diky led v spz osvetleni nebo v prednich parkovackach dik

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od kubenec »

Signalizaci typuji na predni parkovacku. A tu sufitku dej radeji do dveri, aby to ten interier nerusilo vubec. Mam to taky a je to na pohodu.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

bossik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 17.09.2014 20:57

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od bossik »

ja mam ve dveri pouze odrazky :?

michalbauerkluk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 10.04.2012 20:06
Bydliště: Poděbrady

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michalbauerkluk »

Tak i ja je pochlubim kompletnim osazenim interieru ledkama a jak uz zde bylo psano samozrejme mi po zhasnuti ledky zhnuly, tak jsem jednu vymenil za obyc zarovku a bylo po problemu, jenze to se mi nelibilo, tak jsem zacal premyslet a napadlo me, zapojit pred jedno svetylko v kufru malinkou zarovicku z osvetleni tlacitek ve vozidel Skoda Favorit,ktera ma pouze 1,2W a svete div se ono to funguje, takze vsude osazeno ledkam a jednou malinkou zarovickou, ktera je schovana pod tapcem. Jinak ve "ctecich" lampickach osazeny ledky z roztylovou cockou lehce napodrale, sice cist by pri tom asi neslo,ale v aute to vytvori krasne priseri pro romanticke povidani :oops: pripadne i to muze svitit za jizdy a nijak to ridice nerusi... pridam par fotek z upravy
Přílohy
ledky v hlavnich lapickacha a v kufru
ledky v hlavnich lapickacha a v kufru
roztypky ve "ctecich lampickach"
roztypky ve "ctecich lampickach"
944jpg.jpeg (6.2 KiB) Zobrazeno 3682 x
zarovicka s objimkou z favorita
zarovicka s objimkou z favorita
odstrihnuti konektoru
odstrihnuti konektoru
zapojeni na konektory s dalsimy kabliky pro novou zarovicku
zapojeni na konektory s dalsimy kabliky pro novou zarovicku
Naposledy upravil(a) michalbauerkluk dne 27.11.2014 22:17, celkem upraveno 1 x.

michalbauerkluk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 10.04.2012 20:06
Bydliště: Poděbrady

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michalbauerkluk »

dalsi foto
Přílohy
vse do smrstovacky
vse do smrstovacky
uz svitime
uz svitime
uschovani a pridelani pod tamcem. zarovku jsme jeste zabarvil cernou lihovkou aby tolik nesvitila
uschovani a pridelani pod tamcem. zarovku jsme jeste zabarvil cernou lihovkou aby tolik nesvitila
vysledek, vsude ledky a po vypnuti tma a nikde nic nezhne
vysledek, vsude ledky a po vypnuti tma a nikde nic nezhne

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Radoslav »

Pozdravujem všetkých a chcem sa spýtať.Nesvieti mi podsvietenie výduchov na ventilácii.Všimol som si,že na alhambre mi svieti a na sharane nie. Vybral som jednu mriežku na alhambre,je tam taká maličká diódka a chcel som to vyskúšať na sharane,či náhodou nie sú vyhoreté.Vybral som mriežku aj tam a zistenie,,,že tam žiadna nie je a ani káblik do ktorého by sa to zapojilo.Volal som známemu a jemu to tiež nesvieti. Nedávalo sa to podsvietenie do všetkých SAG od výroby? Je to krajšie keď to svieti.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od michall »

Nejsi sám, existují SAGy s podsvícením výdechů i bez podsvícení. Výdech je asi stejný, takže podsvícení se dá dodělat, trochu větším oříčkem je, kam to správně připojit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Radoslav »

Aspoň nie som sám :D Aj tak sa pokúsim zistiť ako to zapojiť. Nemôže to byť zložité :D snáď :sorry:

Straspytlik69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.11.2012 19:24
Bydliště: Semily

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od Straspytlik69 »

Ahojky Všem.Chtěl bych Vás poprosit o radu. Sháním modré žárovky nebo ledky ale nevím,podle čeho to mám hledat,teda nevyznám se v žárovkách.Posílám foto,vím že ta vlevo na označení patice B8.5d ale ta na pravo to nevím.Ta B8.5d je z hodin a ta druhá je z předního stropního osvětlení pro spolujezdce.Mám Sharana 1.9 r.v.99.Předem moc děkuji za radu popřípadě odkazů na koupi modrých žárovek.Přeji krásný den,Milan
Přílohy
P1220008.JPG

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od kubenec »

Zde.
Ta menší
http://rasel.cz/x7977-w101/autozarovka- ... w-%28t5%29" onclick="window.open(this.href);return false;

ta větší
http://rasel.cz/x8710-w101/autozarovka- ... -%28t10%29" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: INTERIÉR, PODSVÍCENÍ: změna podsvícení, žárovky, LEDky atd.

Příspěvek od M@rty74 »

Jakube ani jedna není ta správná si troufnu tvrdit, protože mu nepůjdou vyndat stávající z plastové patice...

ta menší je totok např: http://www.svetzarovek.eu/p-2630/k-473/ ... super-180/" onclick="window.open(this.href);return false; a větší si nepamatuju správné označení ...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“