MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

to kubenec tu vidis na bergruftovej vahe ktora je ok ake hodnoty dava. na zaciatku trosku prefuk horsie je asi to okolo tych 2800 az 2900 kedy to zadrhava a kolise to tam. skus to par krat prevetrat na trojke a stvorke a uvidis.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od kubenec »

hiero:
Přílohy
LOG-01-003-010-011.zip
(4.85 KiB) Staženo 207 x

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

Vecer kuknem...

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

vaha je v pohode len ta regulacia akosi od 3000 nedokaze udrzat poziadavku ale podla mna je tam mnimalny rozdiel mozno by sa trebalo pohrat s tiahlom banky. spravne nastavena regulacia drzi pozadovanu hodnotu popripade trosku plus...

Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Doktor007 »

to hiero
Jaký řazení? Psal jsem "V logu jsou dva testy na 4ku." V tom jednom logu jsou dvě testové jízdy. Prostě:
První jízda:
1. Start log - rychlost 4 - plný plyn z 1500 do 3500 - stop log,
Druhá jízda
2. Resume - rychlost 4 - plný plyn z 1500 do 3500 - stop log,
Pokud to není jasné tak udělám nový log s jednou testovou jízdou.
Jestli to chápu dobře tak po 3000ot začíná váha ukazovat méně(823) než je požadavek(850)?
Jinak díky za pomoc.
___________________________________________
VW Sharan 1,9TDi 85kW, r.v. 2002, Mělník

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od kubenec »

hiero píše:vaha je v pohode len ta regulacia akosi od 3000 nedokaze udrzat poziadavku ale podla mna je tam mnimalny rozdiel mozno by sa trebalo pohrat s tiahlom banky. spravne nastavena regulacia drzi pozadovanu hodnotu popripade trosku plus...
Mohl by to delat spatny podtlak?


Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od hiero »

doktor007 ako som pisal tek nad 3000 straca vaha dych sam to citis Ty sa rozhodni ci ju tam nechas alebo das novu....
kubenec prekontroluj ci neprepusta banka moze to robit aj ventil slabsia vyveva ale nie je to nic hrozne aspom podla mna...

Doktor007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od Doktor007 »

Díky za rady. Dal jsem váhu novou. Měl jsem hlavně strach aby to nebylo turbo.
___________________________________________
VW Sharan 1,9TDi 85kW, r.v. 2002, Mělník

Uživatelský avatar
roman325e
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 08.04.2010 19:20
Bydliště: Benesov, Ricany

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od roman325e »

waskir píše:AHOJ Mám sharan 1.9tdi 85kw(AUY) rv 02

Problém č. 1: někdy auto jede tak jak má(výkon) a někdy jede jako bez turba, ale do nouzáku nepadá, stačí jenom pustit nohu z plynu a znovu přidat a zase jede.


Díky
Ahoj, mam podobny problem jako kolega. Jen proste vykon naskakuje sporadicky, bez cukani. Nekdy nenaskoci treba 10 km, nekdy proste chvilku jede, chvilku ne. Po chcipnuti a nastartovani zadna zmena. Muzete poradit po cem jit, popripade kdo do toho dela nekde v Praze nebo okoli Rican?? Diky



VYRESENO : Cidlo tlaku
Naposledy upravil(a) roman325e dne 02.05.2015 22:33, celkem upraveno 1 x.
Touareg 2010 4.2tdi

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od kubenec »

hiero píše: kubenec prekontroluj ci neprepusta banka moze to robit aj ventil slabsia vyveva ale nie je to nic hrozne aspom podla mna...
Asi už vím kde je problém. Baňka podtlak drží a regulece se vrací okamžitě a bez drhnutí, zkoušeno pusou, ale všiml jsem si že mám znatelnou vůli cca 1mm na tom čepu mezi táhlem baňky a samotným táhlem věnečku .

Uživatelský avatar
P.Houmr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.10.2009 06:40
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od P.Houmr »

Ahojte mam 1,9 tdi 85kw AUY 4motion 2005 a mám problém každou chvilku mě motor jede na 3 válce po napíchnutí se střídají vstřiky každou chvilku nemaka jinej .vyměnil jsem lištu vstřiku a problem přetrvává.Nevíte co by to mohlo být?také se mě začlo projevovat to ,že když déle auto stoji nemohu nastartovat něco jako by padala nafta.

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od lubos1947 »

Ahoj, těd o víkendu jak byli tepla jsem jel se zapnutou klimatizací, auto jelo naprosto v pohodě ale po vypnutí motoru nechtělo znovu naskočit- musel jsem asi 5 vteřin startovat. pak když jsem se za dva dny vracel opět se zapnutou klimatizací tak na silnici byli semafory, čekal jsem asi 5-10 minnut se spuštěnýn motorem(kvůli klimě) tak auto se nechtělo rozjet, respektive se rozjíždělo jako bych za sebou táhl nákladák- prostě bez výkonu, po ujetí zhruba 2 km se motor rozeběhl ale nešel v plném výkonu. Neřekl bych že padl do nouzáku nebot jsem motror nevypnul a pak točil hravě přes 2500 otáček (rychlost hravě přes 120km) ale stále jsem měl pocit že to není ono. Po příjezdu domu asi za 2hod po schladnutí auto opět jelo normálně-živě.
motor nebyl na teploměru přehřátý-provozní teplota , egr ventil mám zaslepen, turbo vyčistěno vloni, a vloni zvednutá dávka paliva na startování( od té doby nebyl problém nastartovat teplý motor)
Co mohlo způsobit náhlý výpadek zráty výkonu? motor 81Kw typ AFN
Předem děkuji za odpověd. Ps. asi by to chtělo napíchnout na vag ale nemám momentálně možnost kde
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

pařez
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.01.2011 14:49
Bydliště: děčín

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od pařez »

Zdar nemohl by mi sem dát někdo prosim hodnoty funkční váhy vzduchu a jak ji zkoušet na diagnostice (při jizdě nebo v klidu) alhambra nema výkon, hadičky podtlaku i ventil výmena naklapění lopatek ok výmena i regulace. už jen váha??? snad! díky

Hýýýňa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 12.12.2014 12:53

AFN netahne od spodu

Příspěvek od Hýýýňa »

čaute sharaniste

Mam problem posledni tyden me trapi to že mi sharan netahne od spoda proste je tupy a zabere až při 2500 ot/m prošel jsem vsechno možne ale dochazi mi napady čim to muže byt předtim jel nadherně a při rozjezdu do křižovatky nebyl problem protočit kola aji na dvojku ted nepotoči ani na jedničku.

setkal se stim nekdo ?? :(

MOTOR 1.9 TDI 81kw AFN 1997

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, VÝKON: ztráta výkonu, váha vzduchu, turbo

Příspěvek od M@rty74 »

a co říká diagnostika třeba ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“