Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět

Jak je to s Tvou navi RNS510 v autě?

Mám čidla vnitřního prostoru a přesto navi ukradli.
27
18%
Nemám čidla vnitřního prostoru, navi ukradli.
28
18%
Mám čidla vnitřního prostoru a mám "zatím" klid.
40
26%
Nemám čidla vnitřního prostoru a čekám, kdy o navi přijdu.
51
33%
Navi neukradli, ale pokusili se. Mám mechanicky zabezpečeno.
7
5%
 
Celkem hlasů: 153

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od ricom »

vždyŤ v pohodě hoši.. je to hnus ale asi funkční to je fakt :good:

Abdul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 08.06.2014 12:14

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Abdul »

Tak dnes ráno překvapení, rozbité pravé přední okno, auto plné skla a navi pryč... V únoru nová navi, to ještě řešil minulý majitel, faktura z auto Jarov na 95000,-Kč. Mi tady v Ostravě vydržela cca dva měsíce, než to auto objevili. Z rozhovoru s PČR jsem pochopil, že za tuto noc to byly tady v okolí 3 auta. Odpoledne, když jsem šel na služebnu pro papíry tak od vyšetřujícího policisty zaznělo, že paní u které byli přede mnou, má někde z poza palubky vyvedené ocelové packy, přivařené snad k výztuze karoserie a trhacími šrouby tu navi přišroubovanou. Navi ji v autě údajně už přes druhý pokus opět zůstala. Pokaždé má rozbité okno, rámeček pryč, ale navi na svém místě. Tak nevím, navařit tam něco, to je tak palubku ven. Paní má superba.

Uživatelský avatar
Kukisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 08.02.2015 00:46

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Kukisak »

Ahoj, koukam, ze tu spousta z vas resi prevenci kradeze navi vyndavanim z auta. Zacal jsem s tim taky, ale premyslel jsem jak to vylepsit. Prijde mi totiz, ze pri castym odpojovani/pripojovani antennich konektoru se ty koncovky vyzvejkaji nebo se ty kabliky zohybaji a budou mit slabsi kontakt.

Napadlo me dat tam kratky prodluzovaci adaptery FAKRA - FAKRA pro anteny i pro GPS a rozpojovat jen ty kabliky.

Nasel jsem takoveto pochystatory (hlavne mi je nevykupte :) ):
http://auto-anteny.heureka.cz/antenni-a ... akra-fakra
http://www.vpcentrum.eu/auto-hifi/anten ... lice-0-15m

Jak to vidite? Nebude to mit nejaky vedlejsi efekty? Pripadne nemate nejaky ultimatni reseni,kdy celou navi vyndam jak suplik?
VW Passat 3C Variant - Sportline, rv. 2010, 125kw/CBBB

djrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.04.2015 16:33

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od djrr »

Zdravím všechny. Předevčírem jsem koupil svoje první VW - passat 2006 variant.

Koupil jsem ho s RCD510, tak jsem si říkal že by se navigace hodila, začal jsem hledat orig. rádio s NAVI a narazil na tento topic. No je to síla jak tak koukám, ale chtěl jsem se zeptat, jestli se kradou furt, nebo už je to lepší? Přecejen začátek topicu byl v r. 2010. Přemýšlím jestli to má smysl, nebo budu používat telefon. Ale zase, když už mám ten maxidot, líbilo by se mi to.

Díky.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od skacel99 »

Záleží,kde bydlíš a kde s tím autem stáváš.

djrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.04.2015 16:33

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od djrr »

Bydlim na Praze 9 a parkuju v ulici před domem - je to řadová zástavba, ale už nám tady před X lety ukradli Š120 - z před domu. Zase je v autě celkem pěkně dodělaný alarm, který nejde vyřadit přes diag. a má dodělavané sirény tak, že se v tom autě fakt nedá být.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od skacel99 »

Já bydlím víceméně na vesnici a auto neparkuju na ulici,takže mám klid.Ale v Praze nevím,jestli bych do toho šel

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od ricom »

garantujit ti ža na celej alarm se ti čorkaři z vysoka vyserou.. je to otázka pár minut a jsou pryč.. je to hodně rychlé.. a hlavně není to jen o tom kde bydlí, ale kam s tím autem taky jezdíš..

nevím jestli ještě teĎ se tolika kradou ale osobně já bych jí už nikdy nedal
djrr píše:Bydlim na Praze 9 a parkuju v ulici před domem - je to řadová zástavba, ale už nám tady před X lety ukradli Š120 - z před domu. Zase je v autě celkem pěkně dodělaný alarm, který nejde vyřadit přes diag. a má dodělavané sirény tak, že se v tom autě fakt nedá být.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od skacel99 »

Skrz krádeže,nebo funkčnost?

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od ricom »

to první.. ale v podstatě plně mi to vše nahradila RNS 315 EU max spokojenost a klid zatím všade.. .. Ťuk ťuk
skacel99 píše:Skrz krádeže,nebo funkčnost?

Bob2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.01.2016 10:10

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Bob2 »

Ahoj všem na fóru,
se zájmem jsem přečetl všechny příspěvky v tomto tématu a trochu jej oživím. Půlka Prosince, Praha 4 - Podolí. Rádio nebylo nijak zabezpečeno, přesto byla rozštípána přístrojovka. Tak, jak už tady pár lidí předemnou zmiňovalo, obrana neexistuje. Řešením je RNS510 nebrat nebo vybrat jiný vůz, pokud je ta možnost.

PS: Ví někdo jak jsou na tom nové Superby nebo Passaty (2016) ? Používají pořád stejný systém nebo se něco změnilo ? Mám možnost si vybrat nový vůz, ale po této zkušenosti se mi do koncernu VW moc nechce... :cry:

Hezký den všem,
Bob2
Přílohy
IMG_0092_sm.jpg
IMG_0094_sm.jpg

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Jirka. »

U B8 a novýho supa můžeš být v klidu, má to ochranu dílu a když vyškubnou samotný rádio/navi tak to můžou hodit do popelnice
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od tornado1 »

nebude to trvat dlouho a půjde to taky
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Bob2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 07.01.2016 10:10

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Bob2 »

Díky za odpověď, aspoň se zdá, že s tím VW konečně něco začalo dělat. Otázkou je opravdu na jak dlouho.
OT:
Jinak vím, že jsem na VW fóru, ale trpí podobným nešvarem (= zájmem zloďějů dílů) i BMW Series 3 ? Jsem dost
přesvedčen, že nikoliv, ale zaměstnavatel mi tvrdí něco jiného (dělám v DE). V merku mam Superb, Passat nebo Series 3 a samozřejmě skáče i cena...

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od teekey »

Bob2 píše:...trpí podobným nešvarem (= zájmem zloďějů dílů) i BMW Series 3 ?...
chtelo by to k tomu BMW asi doplnit vice informaci, ale co vidim na fotkach tak do 2012/13 je panel navigace vestaveny v palubni desce (trosku ala Audi) a od cca 2014 je to takovy ten tablet vylezajici trvale z palubni desky. V ani jednom si nejsem moc jisty jak by to dotycny pacil, urcite to demontovat jde, ale nezda se ze to je tak snadne jako u VW. Ale hlavne tyto navigace maji nejake kodovani oproti rj. v aute a nelze pripojit jinou navigaci/panel (neco jako iPhone 5S a vymena HOME tlacitka s Touch ID). Jinymi slovy dost pochybuji, ze se ty navigace kradou - to uz vezmou cele auto. Stav se v nejakem BMW auth. servise, nebo jim cinkni a poptej se, verim tomu ze vymeny/instalaci z duvodu kradeze bude rarita 8)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Navigace“