BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od abeljozef »

Precitaj si tuto temu. Nie su tam ziarovky ale LED ky. Ak ti nesvietia moze byt problem aj v dvernych prechodkach vo forme prerusenych kablov.

matikom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.05.2013 08:48

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od matikom »

Ahoj chlapi... potřebuji poradit... nebliká mi blikač v zrcátku...jinak bliká všude... sem tady nový..jak se dostanu do vnitřku.. chtěl sem to posunout.. ale nevím jestli je v tom nějaká finta.. abych něco neulomil...

matikom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.05.2013 08:48

BLINKRY: zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od matikom »

Chlapi.. uměl by mi někdo poradit s blinkrem v zrcátku.. jak se tam dostanu.... nesvítí mi a nějak se tam nemůžu dostat... byl bych vděčný za nápovědu

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY: zrychlí a pak úplně přestanou

Příspěvek od michall »

Nejdřív zkontroluj "elektriku" v přechodce, ať ho nerozebíráš zbytečně. Blinkr je z LEDek, které většinou neodcházejí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Nofear1998
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.11.2007 20:12

Sharan 2006

Příspěvek od Nofear1998 »

Prosím o radu.. nesvití mi blinkr v pravém zpětném zrcátku. Jak to lze opravit? Děkuji..


modedit: proč nejdřív nezkusíš hledat a zbytečně zakládáš nové vlákno?

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od trepifajxl »

Je to celkem jednoduchý, zjistíš kde je problém a ten odstraníš. Pokud na to nemáš najdeš někoho kdo na to má.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od smolda »

Nojo, ale když truhlík ani neuvede odkud vlastně je, těžko se mu pomáhá. Je sice hezký že (podle nicku) nemá strach, ale nikdo ho nedokáže nasměrovat na nějakýho šikulu poblíž jeho bydliště.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od BERGRUFT »

Ahoj... nesvítí mi pořádně LED blinkr ve zpětném pravém zrcátku - Prvotní nahlédnutí na přechodku mezi dveřmi a A sloupkem neukázalo nic (bez zkoušečky - nechci napichávat kabely - když nevím, které k Ledkám vedou) Blinkr problikává jen občas, slabě - jak kdyby (být to u žárovek tak řeknu, že je nedostatek "štávy")tímto zároveň prosím o pomoc zkušené. Ideálně na SVMoravě a okolí. Díky
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od BERGRUFT »

mohu poprosit zkušenější o el. schéma - respektive barvu vodičů, na kterých hledat to správné napětí vedoucí po kabelech do LED blinkrů v zrcátkách - tu v tématu se píše, jak několik borců mělo s tím problémy... ale vyřešení ,či jak postupoval nikdo nenapsal - škoda
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od romank52 »

Podla elsy je to cierno-biely drat, vo dverach vodica, na strane spolujazdca je to cierno-zeleny:
Přílohy
schema smerovky.png

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od misoR »

Caute, neviem, ci moju otazku radim k spravnej teme, ale ide tiez o smerovky.
Chcem vymenit ziarovky v blinkroch v prednych svetlach za LED, no ked som ich tam dal, ziarovky nesvietia (neblikaju) a na ostatnych castiach auta blikaju smerovky rychlo. Ledky su canbus. Predajca mi spominal, ze to moze robit preto, ze mam na smerovky mechanicke rele a elektronicke rele by to malo vyriesit. Elektrikar mi zas povedal, ze musim kupit odporove droty, tak teraz babo rad...
Vedel by mi s tym niekto prosim pomoct? Pripadne kde najdem nejaku schemu relatok, ktore su v aute?
Vdaka za rady a pekny vecer prajem.

(ide o Alhambru, r. v. 2006)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od michall »

Rada zní - dej tam zpátky žárovky.

Relé směrovek je integrováno v centrální elektronice. Musel bys koupit LEDku, která má v sobě odpor (drát, rezistor, ...), který odpovídá odporu vlákna žárovky. Rychle blikající žárovky tě mají upozornit na závadu - prasklou žárovku. Že neblikají může být způsobeno polaritou - žárovce je jedno, kde má plus a mínus, LEDce to jedno není, pokud v sobě nemá můstek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od BERGRUFT »

Tak jsem rozebral pravý blinkr v zrcátku - když jsem zkoušel kabely (tedy u průchodky mezi A sloupkem a dveřmi, pak konektor ve dveřích) tak mi vždy hlásila žárovička (používám ji jako zkoušečku, či je "šťáva"), že vedení v pořádku - po rozebrání zrcátka je ale furt to samé - tedy i na koncovém vedení do LED panelu mi žárovičku bezproblémů rozsvítí a to žárovku 12 V 21 W, Na patici u LED panelu v zrcátku je psáno 13,5 V 0,81 W Zkoušel jsem v obchodě, kde jsem kupoval Kontaktol tu patici LED a nerozsvítí ji 12 V - tuším prodavač něco říkal o 0,6 A.. Moje rádoby elektro zkoušečka ukazuje cca 10,5 V (jak to bliká - tak moc chudera nestíhá zobrazovat)..- Prostříkal jsem vše kontaktolem, pohýbal kabely.. LED stále svítí tak, že ledky svítí nějak slabo (prostě to nemá tu intenzitu) Vidim to asi někde na problém s kostrou asi? - Zkoušel jsem najít ve Valmezu autoelektrikáře -ale první mechoš tvrdil, že je to ten LED panel (tak jsem kupil nový, ten nešel vůbec, tak uvidíme co zítra až mi objednají nový), druhý, že koupit celé zrcátku (nevěděl jak se do toho dostat) poradíte prosím kdyžtak na koho se obrátit, ideálně na Moravě - hlavně kdo tomu rozumí..- díky
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od misoR »

michall píše:Rada zní - dej tam zpátky žárovky.

Relé směrovek je integrováno v centrální elektronice. Musel bys koupit LEDku, která má v sobě odpor (drát, rezistor, ...), který odpovídá odporu vlákna žárovky. Rychle blikající žárovky tě mají upozornit na závadu - prasklou žárovku. Že neblikají může být způsobeno polaritou - žárovce je jedno, kde má plus a mínus, LEDce to jedno není, pokud v sobě nemá můstek.
Vdaka za odpoved. Samozrejme, ze som tam vratil povodne ziarovky. Ledky, ktore som objednal maju odpor, no nevyznam sa do toho, tak mozno to je iny druh odporu...Videl som vsak uz minimalne na YouTube videa s led smerovkami v tychto autach.
Kedze je rele smeroviek v centralnej elektronike, tak to znamena, ze je elektronicke alebo tam moze byt aj to mechanicke?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BLINKRY: jak vyměnit boční blinkry?

Příspěvek od michall »

Relé je jako spínací prvek mechanické, jak má spínat (= jak mají blikat směrovky), mu určuje elektronika. Vyměnit se tedy nedá (tedy ne tak, jak ty to potřebuješ). Pokud tam chceš dát LEDky, musíš k nim paralelně dát rezistor (součástku), která má odpor (vlastnost) cca 6,8ohmu, ovšem tak, aby se taky uchladil. Takže to jde, ale za mě je s tím moc starostí a efekt LEky to podle mě nevyváží.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“