KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od BigBang »

tak za půlku možná :lol:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Tom74
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.12.2009 12:33

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Tom74 »

ahoj,

prodali jsme Galaxy 2001 kvůli silné korozi, chtěli bychom Sharana ( nebo Alhambru ) rok kolem 2008.

Jak je to s korozí nebo antikorozní ochranou u těchto ročníků ?

díky moc za rady

Tom

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od the.max »

známý z vrakáče říkal, že čím novější, tím horší a je uplně jedno jestlo je to S, A, nebo G. Všechny hnijou stejně, ale taky záleží na údržbě a provozu.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od BERGRUFT »

Tak za sebe musím potvrdit výše uvedené tvrzení the.maxe - když jsem před 2 lety vybíral v Dójčlandu či Ésterajchu své vysněné vozidlo (Sharana, Alhambru - pro mne ve čtyřkole), tak bohužel - co jsem se díval na ročníky od 2006 do 2009 - Tedy DIESEL EURO 4 (zelená plaketa) -kvetlo to místy pěkně a to jsem vybíral např. v okolí Stuttgartu - tedy west a žádný čmoud, bohužel nejlépe po estetické stránce vypadají ty z jihu - Itálie (ale tam byl zase problém s výbavou - bez výhřevu sedaček, bez výhřevu předního okna, bez bufíku - atd..) Nakonec dotáhlé auto na podvalu z Vídně drobné kosmetické oděrky od šutrů a soli ale auto má sloužit - ne já jemu a aspoň to odradí případné zloděje - já sedím uvnitř tak preferuji spíše pohodlí, "spolehlivost a jistotu" před estetikou z vnějšku...
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Radoslav »

Ja som vyberal podľa vzhľadu no pre istotu som dal zakonzervovať podvozok a vystriekať dutiny.Inak ti neviem poradiť.

Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Piff66 »

Koupil jsem 2006 z Bavorska - rezavý,kam se podíváš.Předběžná cena za opravy cca.11000,- :(
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od the.max »

nj, ty lepší už jsou holt rozebraný. Ale ber to z tý lepší stránky, stromy kvetou jen na jaře, ale auto může kvést i celoročně :-D
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od pomaru »

Ahoj, s nárůstem členů rodinky se pokukuju po větším autě aby jsme mohly po výletech jezdit stále jen jedním autem a líbí se mi Sharan či Alhambra.
Nyní mám naftu kterou si budu nechávat na dojíždění do práce takže s busem by jsme najezdili 12-15 tkm ročně max, ročník by my stačil 2001-2003 ( nechce se mi investovat do auta víc jak 100vka), z výbavy preferuji alespoň ESP a automat. klimu, jinak nezáleží. Ohledně nafta benzín bych asi raději uvažoval o benzínu (sic jsem s naftou momentálně spokojen ale bude to asi tím že se o ní celých 8let starám a kupovat starší naftu s mým malým ročním nájezdem se mi moc nechce),
pohrávám si s myšlenkou VR6 ( je mi jasný že to bude trochu víc baštit ale to se dá klidně vyřešit LPG sic je to další investice, ale zase je to auto s klasickou atmosférou a km pak výjde jako s naftou).
Chtěl bych se optat zda tahle má myšlenka stojí za realizaci? Našel jsem RV 03, Alhambru, v plný polní i s nezávyslím topením ( krom kůže, což možná jenom dobře), jen předokolka, nalítáno prý 240 ( km neřeším i kdyby bylo víc vždy záleží na stavu motoru), viděl jsem jí zatím jen na fotkách a rez není vidět, za 70tkč.
Děkuju za jakýkoliv názor

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Astra-11 »

na malý nájezd km bych spotřebu neřešil, u VR6ky bych se zaměřil na rozvody, většinou se toho zbavujou před výměnou, nechce se jim vyndavat motor:)

na 6ti vál stojí LPG 25KKč pokud by jsi chtěl víc jezdit
Galaxy AUY

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od the.max »

25 stojí na 4válec, 6tiválec je za víc, nehledě k tomu, že je tu daleko víc práce. U 4válce se normálně sundá sání a navrtájí se trysky. U VR6ky, se před sundáním sáni musí sundat i chladičovka, jinak se nedá dostat dostat na šrouby, což je taky čas a prác navíc. Upevnění reduktoru taky není pr**l, vetšinou se tam řeže plast okolo akumulátoru.
Prostě, cena za montáž na 6ti válec může být od 25Kkč výše, spíš bych to viděl na 30, pokud to má být uděláno dobře a ne na prasáka (jak to zpáchali mě, i když si jen za práci účtovali 13Kkč)
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od pomaru »

Děkuji za reakce, je pravda že rozvodový řetěz a všechny náplně s filtry je lepší vyměnit hned a co jsem koukal zběžně na přestavbu LPG tak tu bych viděl určitě kolem 33 tkč. Zkusím dohodnout mechanika zda by se zajel na ní se mnou podívat a uvidím.

Hašoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 20.02.2015 06:46
Bydliště: Náchod

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Hašoun »

Teď jsem si z Rajchu dotáhl Sharana r.v. 2005. Ve VR6 a 4motion. Do LPG si ho budu dávat sám. Ale za 30tis. dělám motory V8. Kolem 26tis by si se měl pohybovat.
Sharan II VR6 2.8 4motion r.v.2005
A za nedlouho bude v LPG

Radoslav
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 18.05.2009 11:05
Bydliště: Stropkov
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Radoslav »

Mám V6 benzín a aj diesel 1.9tdi. Poviem ti tak ,že živiť to v benzíne dá zabrať. Ale ak nejazdíš veľa tak to za ten komfort stojí.Rozvody som už kúpil,no ešte som sa k tomu nedostal aby som ich vymenil.Jazdím na ňom do práce a cez víkendy na výlety. Chcem si ho nechať tak na tri roky a do Lpg nejdem,neoplatí sa mi a za ďalšie,mal som už auto v lpg a v živote by som si už asi splyňovač do auta nedal.Ale to je len môj názor a sú ľudia čo sú spokojní s lpg. Skrátka na ten benzín mám a som s tým autom spokojný. :yahoo: Odporúčam

Jarda V.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.10.2015 19:55

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Jarda V. »

Ahoj nejak jsem to tu nenasel ,ale chtel bych se zeptat jak je to s motorama 2,0 TDI 2006 s najezdem 210 000km.Jak velky bych mel ocekavat problemy.Dik Jarda

Ondras1985
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 08.10.2015 12:03
Bydliště: Brno

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat při koupi, poraďte

Příspěvek od Ondras1985 »

Co se týče rzi, tak musím zaklepat, ťuk,ťuk, ale náš Sharan I moc nerezaví, nutno podotknout, že za 13 let auto najelo necelých 100tkm a byl celou dobu garážovaný.
Sharan I 1.9 TDI 81kw 1999

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“