Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
dwarrowdelf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.04.2015 20:01

Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od dwarrowdelf »

dobry den, chci se zeptat jestli nekdo ma zkusenosti s repasi kulovych cepu. Nasel jsem jednu firmu v Praze ktera se tim zabyva, nazyva se irepase. Mozna nekdo uz repasoval cepy u teto firmy, nebo s tou technologii se setkal vubec?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od KJirka »

hele já se taky zeptám jo. Zkoušel jsi teoreticky zjistit, kolik na takový kravině ušetříš ? Hele to je jak z humoristickýho časopisu. Takový hovadiny se dělali za komančů, když se nic nedalo sehnat. Tak se třeba lepilo brzdový obložení z Ferroda na starý plechy. Prosím tě neblbni a kup si nový. Stojí to pár korun.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od hkr »

:lol:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

dwarrowdelf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.04.2015 20:01

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od dwarrowdelf »

KJirka píše:hele já se taky zeptám jo. Zkoušel jsi teoreticky zjistit, kolik na takový kravině ušetříš ? Hele to je jak z humoristickýho časopisu. Takový hovadiny se dělali za komančů, když se nic nedalo sehnat. Tak se třeba lepilo brzdový obložení z Ferroda na starý plechy. Prosím tě neblbni a kup si nový. Stojí to pár korun.
Vice nez litr bych mohl usetrit za dve ramena. zajima mne jestli ta technologie je vubec uzitecna?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od KJirka »

tak mi to nedalo a díval jsem se na ten web zmíněné firmy. Jak jsem předpokládal, tak technologicky nejjednodušší repas je výstelka pouzdra. Dělají to na bázi polymerů. I když je to způsob poměrně jednoduchý, tak určitě nebude stát stovku nebo dvě za kloub, aby mělo smysl o tom vůbec uvažovat. Tahle možnost je pro ty, kteří mají auta s těžko dostupnými nebo příliš drahými díly. To ovšem není případ jedno z nejrozšířenějších aut našich cest, Passata.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od Qido »

dwarrowdelf píše:
KJirka píše:hele já se taky zeptám jo. Zkoušel jsi teoreticky zjistit, kolik na takový kravině ušetříš ? Hele to je jak z humoristickýho časopisu. Takový hovadiny se dělali za komančů, když se nic nedalo sehnat. Tak se třeba lepilo brzdový obložení z Ferroda na starý plechy. Prosím tě neblbni a kup si nový. Stojí to pár korun.
Vice nez litr bych mohl usetrit za dve ramena. zajima mne jestli ta technologie je vubec uzitecna?
Můžeš nám prosím Tě říct o jaká ramena s kulovým čepem se jedná?

Ve zkratce, má to smysl u veteránů apod. , ale na autě s běžně dostupnými a i levnými díly. To je totální zhovadilost.

Uživatelský avatar
Meeda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 07.06.2009 22:29

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od Meeda »

Nechavam si takhle delat cepy na hlinikovych ramenech uz nekolik let, po oprave cepy pevnejsi, nez nove, vydrzi srovnatelna s originalem, nemuzu ale soudit VW kde ani nove nejsou drahe, jde o jinou znacku kde sada kompletni predni napravy stoji kolem 30t, touto opravou do 3t, takze totalni zhovadilost to urcite neni, uspora je vic, nez znacna.. A lepeni Feroda na stary desticky se dela porad, lepeni vyjde na 2000,-, nove desticky se stejnou smesi 10000,- :)

Takze hned neodsuzujte, jsou auta na ktere se to vic, nez vyplati, na seriovyho Golfa to ale samozrejme smysl nema :)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od Qido »

Zdravím dalšího přeběhlíka z BMWklubu.

A jak jsem psal, svoje uplatnění to má, ale opravdu ne na VW a na čepu za 412Kč s DPH za kus.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od KJirka »

Meeda píše:Nechavam si takhle delat cepy na hlinikovych ramenech uz nekolik let, po oprave cepy pevnejsi, nez nove, vydrzi srovnatelna s originalem, nemuzu ale soudit VW kde ani nove nejsou drahe, jde o jinou znacku kde sada kompletni predni napravy stoji kolem 30t, touto opravou do 3t, takze totalni zhovadilost to urcite neni, uspora je vic, nez znacna.. A lepeni Feroda na stary desticky se dela porad, lepeni vyjde na 2000,-, nove desticky se stejnou smesi 10000,- :)

Takze hned neodsuzujte, jsou auta na ktere se to vic, nez vyplati, na seriovyho Golfa to ale samozrejme smysl nema :)

Je potřeba si to pořádně přečíst. Jak Qido, tak já jsme psali, že nemá smysl to dělat u levných, běžně dostupných dílů, což je přesně případ Passata. Nicméně tys odpověděl na to, co chtěl kolega slyšet, a to je vlastní zkušenost. Takže nechť se sám rozhodne, co s tím provede. My jsme mu názor řekli taky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Meeda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 07.06.2009 22:29

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od Meeda »

Ja jsem prebehlik odtud uz nekolik let :)

Jinak vam zavidim ceny novych cepu, to se pak opravdu nedivim, ze o tomhle odtud nikdo uvazovat nebude, uspora za kus 300,- neni tak zajimava jako 3000,- :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od KJirka »

no jak vidíš, tak kolega co téma založil o tom uvažuje
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
MrDolar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.11.2008 17:50
Bydliště: Guty u Třince

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od MrDolar »

Pozor Pozor POZOR, -irepase.cz- nikdy nedávejte tomu podvodníkovi ramena nebo klouby na repase. Je to podvodník, posílal jsem tam ramena z VW Lupo, půl roku už mu volám, z některých čísel se nelze dovolat a když se dovolám vymyslí nějakou výmluvu a nebo, že už je to hotové a posílá to zítra. apod., no. Pokud máte možnost a něco potřebujete od této firmy tak se připravte, že vás jen okradou.

Pokud někdo nevěří, mohu poslat nahrávky telefonních hovoru, SMSky apod.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od sharik4x4 »

Celé toto téma je totální zhovadilost.A u passatu 3C uplná,čep 450Kč origo,silenbloky cca 400Kč/ks.Takže jestli to někdo praktikoval na BMW ,tak nechápu proč to píše na VW klubu.To tady za chvíli můžem řešit problémy s Dastrem. :fool:
Opice -banány. :smoke:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od ricom »

:rofl: :rofl: :rofl: to je vůl ale má naprostou pravdu :rofl: :rofl: :rofl:

a já ti jen hlásím, že bánány mám pro tebe připravené též :drinks:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Repase kulovych cepu, ma nekdo zkusenosti?

Příspěvek od ppfox »

ricom píše:...a já ti jen hlásím, že bánány mám pro tebe připravené též :drinks:
jen jestli jsou v dostatečně velké bedně :blush: :wink:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“