Špatná nafta

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Paciste20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 19:53

Špatná nafta

Příspěvek od Paciste20 »

Čau, chci se zeptat, jestli náhodou nevíte, co by mohlo být špatně... Mám passata combi r-line, r.v. 2009 a natankoval jsem špatnou naftu. To jsem bohužel nevěděl. Ten den jsem totiž i přezul na letní a nepoznal jsem to. Bohužel to odnesli všechny 4 střiky a filtr pevných čátic. Opravilo se to a vůbec se to nezlepšilo... Nevíte náhodou, čím by to mohlo být? Nebo co je špatně? :o :?:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Špatná nafta

Příspěvek od ppfox »

jakou špatnou naftu? a jak se to opravilo, když se to nezlepšilo?
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Paciste20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 19:53

Re: Špatná nafta

Příspěvek od Paciste20 »

Natankoval jsem jako vždy - nikdy nebyl problém. Byl jsem na diagnostice a ukázalo to: špatné střiky a filtr pevných částic. Opravili mi to kluci v servise, natankovali, přidali aditiva a auto se chová úplně stejně , jako před výměnami. Bude tam ještě něco špatně a tak jsem se chtěl tady poptat, jestli nevíte, co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Špatná nafta

Příspěvek od ppfox »

tak ještě jednou - píšeš znovu že to opravili, ale že to je furt stejný?? tzn.že jsi zaplatil za opravu která nic nevyřešila? co na tom tedy "kluci v servise" opravovali? před jakými výměnami a čeho? a píšeš nejdřív že jsi natankoval špatnou naftu a teď už ne? já tomu fakt nerozumím 8O pokud ti má někdo poradit, tak musíš popsat problém celkově a hlavně srozumitelně :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Paciste20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 19:53

Re: Špatná nafta

Příspěvek od Paciste20 »

Natankoval jsem špatnou naftu. Pokazily se 4 střiky - museli se vyměnit. Fitr pev.částic to samé. Jenže pořád je něco blbě a nevím co... Už je to stručně? :drinks: :D 8O

Paciste20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 19:53

Re: Špatná nafta

Příspěvek od Paciste20 »

Omlouvám se. Je to moje první závada v životě a nevím, jak stručně to popsat... :|

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Špatná nafta

Příspěvek od ppfox »

sorry, ale na tohle fakt nemám :D já nejsem opravář, ale je to úplně jedno - z tohodle stejně fakt nikdo nic nevyčte...ale dám ti jednu dobrou radu - tam kdes byl a kde ti to "opravili, ale stejně s tím něco je" tak tam už fakt nikdy v životě nejezdi a zajeď někam, kde tomu rozumí :wink:

ps: ještě mi zkus vysvětlit, jak s tím souvisí to přezutí na letní pneu :D
Paciste20 píše:...a natankoval jsem špatnou naftu. To jsem bohužel nevěděl. Ten den jsem totiž i přezul na letní a nepoznal jsem to...Opravilo se to a vůbec se to nezlepšilo... Nevíte náhodou, čím by to mohlo být? Nebo co je špatně?
Paciste20 píše:...Opravili mi to kluci v servise, natankovali, přidali aditiva a auto se chová úplně stejně , jako před výměnami. Bude tam ještě něco špatně a tak jsem se chtěl tady poptat, jestli nevíte, co by to mohlo být?
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Špatná nafta

Příspěvek od denis.82 »

:rofl: :rofl: tohle nema chybu. :potlesk:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Špatná nafta

Příspěvek od 11mAjA11 »

twl. jednám denně s Korejcema a Ti vymejšlí megakokotiny a je problém se s nima na něčem dohodnout, ale tohle fakticky nikdo nepochpí..

:roll: :roll: :roll: :roll:

1) jak špatnou naftu - jako s vodou, s benzínem, pískem, hlínou, olejem ???
2) jak se to auto chová když je teda něco "špatně" - netáhne, kouří z výfuku, nestartuje, škube, motor klepe??
3) jak opravili když se nic nezměnilo? výměna vstřiků a DPF je sakra drahá sranda na to že je to furt na howno..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Špatná nafta

Příspěvek od Prochy01 »

Chyba bude nekde mezi sedackou a volantem ;-))))

Tvl, pokud chces radu, napis nejdřív co te trápí, proc se to stalo, co se dělalo za výměny, jaké chyby jsou v aute, nebo cokoliv normálního...(viz komenty kluků výše)

Tvoje otázka je zjednodusene: mam to rozbity, co s tim? ;-))))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Špatná nafta

Příspěvek od KJirka »

jestli si natankoval špatnou naftu, těžko to ihned oddělalo vstřiky a už vůbec ne DPF. Pokud by to ale nakrásně vstřiky odnesly, těžko by s nima někdo něco dělal. MUsely by se skutečně vyměnit, což je v řádu nějakých 35 - 40 t. výměnným způsobem. Ale to stále ještě nemá nic společnýho s filtrem pevných částic. Na ten to nemůže mít vliv. Na co to vliv mít může (pořád mluvím o nějakých sračkách v naftě), je tandemový čerpadlo. Ale to jsou všechno věci, který prostě těžko odděláš jedním blbým natankováním. Leda bys tam místo nafty natankoval benzín. To pak přidřeš vstřiky i čerpadlo a min. dokurvíš sondu u DPF. Tak už to konečně vybal, co se vlstně stalo, co to dělalo nebo nedělalo, co přesně a jak opravili nebo co vyměnili a hleavně, co to dělá teďka. Bez toho se asi nehneme z fleku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Paciste20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 19:53

Re: Špatná nafta

Příspěvek od Paciste20 »

Nejsem mechanik, nerozumim tomu, ale ridit si myslim umim...
Plyn pri seslapnuti se trepal po tom, co jsem natankoval naftu. Bohuzel jsem vyjezdil celou nadrz, protoze jsem tehdy jezdil zlin-olomouc casto kvuli doktorovi. Ten den, co jsem natankoval, jsem i prezul, myslel jsem ze to muze byt tim, ze byly spatne vyvazene gumy nebo neco.... Ke konci uz to spatne startovalo.
Byly vymeneny striky, ktere byly uplne v pr.... jak ukazala diagnostika a ukazala i spatny filtr pevnych castic. Jenze problem je porad stejny. Proste to, co bylo vymeneno muselo byt vymeneno..
OMLOUVAM SE VAM VSEM, mate ze me dobry den :wink: jenze ja tomu nerozumim, myslim ze ted je to popsane normalne. Nevim jak jinak jsem to mel zkratit. Jen jsem se chtel zeptat, jestli se s tim nahodou nekdo nesetkal. Kdyztak si vysmechy nechte pro sebe, opravdu mi to neni prijemne to resit. Dekuji

Paciste20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 19:53

Re: Špatná nafta

Příspěvek od Paciste20 »

Dvema slovy: nejede to

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Špatná nafta

Příspěvek od KJirka »

a seš si jistej, žes tam nenatankoval benzín ???
A na okraj, kolik stála ta oprava. Pak ti řeknu, proč jsem se zeptal ?
Nikdo se neposmívá, ale bylo to trochu jak rozprávka s Tatarem.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Paciste20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 27.04.2015 19:53

Re: Špatná nafta

Příspěvek od Paciste20 »

Stoprocentne ne. Je to mensi benzinka kde tankuji vzdy a cela rodina anikdy nebyl problem.
Zatim presne nevim, kontroly + striky zhruba 32000, filtr se vyndal a nahral system - cenu nevim.
Vim? Ze jak s tatarem... Jak uz jsem rekl. Nerozumim tomu

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“