Rucna brzda - iba odtah?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricardo »

Rucnu brzdu pouzivam stale. Vcera som sadol do auta, nastartujem, hlasi poruchu a vsetko okolo toho blika (P)...Dnes som skontroloval tlacidlo rucnej, ktore ma oznacenie C, teda toto vylucujem. Zhodil som zadne koleso na strane, kde sa mi zda, ze motorcek nepocut, dal som prec konektor, reku ci nie je zhnity kabel, ale vsetko vyzera ciste. Obal motorceka nie je nikde prasknuty. Skusam teda uvolnovat rucnu, ktora na jednej strane povolila, na druhej nie. Odpojil som na chvilu aj bateriu, no nepomohlo. Otazka teraz je, co s tym? Rovno to poriesit cez odtahovku alebo skusit vymenit ten motorcek (najhorsie, ze to je na parkovisku medzi ostatnymi, takze tam saskovat s rozoberanim ziadna slava)? Vyzera, ze je to len na dvoch srouboch, len neviem co po odsroubovani cakat. Ak nic extra, len nahodit novy, otazka je, ci je potrebne to riesit hned cez VAG do zakladneho nastavenia, kedze jeden motorcek moze byt v inej pozicii ako ten stary - ? Mate nejake rady, najlepsie SKUSENSTI? Vdaka

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od Phoenix »

Pokud ti tam leze 12V při sepnutí tlačítka, tak je špatný motorek. Povol ty dva šrouby a vyndej ho.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od monteg »

Sundej motorek zatoč centrální šroubem tím se ti uvolní třmen a můžeš odjet někam kde budeš mít lepší přístup :good:
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricardo »

Tak som to spravil podla vasich odporucani. Motorcek isiel dole a na spodnej casti po blizsom skumani vidiet prasklinu. Auto je odbrzdene, svieti presktnute P a zaroven na pristrojovke blika cerveny vykricnik. Moc by ma to netrapilo kedze viem dovod, ale nad rychlost 10 km/h to ku vsetkemu este aj pipa. Da sa to nejako vypnut pokial neporiesim ten motorcek?

Uživatelský avatar
Hrasko
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 09.12.2009 13:58
Bydliště: ...západ SVK

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od Hrasko »

ricardo píše:Rucnu brzdu pouzivam stale. Vcera som sadol do auta, nastartujem, hlasi poruchu a vsetko okolo toho blika (P)...Dnes som skontroloval tlacidlo rucnej, ktore ma oznacenie C, teda toto vylucujem. Zhodil som zadne koleso na strane, kde sa mi zda, ze motorcek nepocut, dal som prec konektor, reku ci nie je zhnity kabel, ale vsetko vyzera ciste. Obal motorceka nie je nikde prasknuty. Skusam teda uvolnovat rucnu, ktora na jednej strane povolila, na druhej nie. Odpojil som na chvilu aj bateriu, no nepomohlo. Otazka teraz je, co s tym? Rovno to poriesit cez odtahovku alebo skusit vymenit ten motorcek (najhorsie, ze to je na parkovisku medzi ostatnymi, takze tam saskovat s rozoberanim ziadna slava)? Vyzera, ze je to len na dvoch srouboch, len neviem co po odsroubovani cakat. Ak nic extra, len nahodit novy, otazka je, ci je potrebne to riesit hned cez VAG do zakladneho nastavenia, kedze jeden motorcek moze byt v inej pozicii ako ten stary - ? Mate nejake rady, najlepsie SKUSENSTI? Vdaka
Uz aj "C" tu bolo pokazene :negative: .
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
V beznádejnej situácii je po ruke vždy jedno riešenie : kladivo
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricardo »

Motorcek som vycistil, prevody nastriekal kontoxom a po chvili, napojene na autobateriu, sa cely pekne postupne rozbehol. uz len don natlacit Teflonovu vazelinu nech odpudzuje pripadnu vlhkost.
Naposledy upravil(a) ricardo dne 06.05.2015 19:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od Qido »

Jo jo, to bude fungovat!! :potlesk:

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ppfox »

:D a tak určitě :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricom »

ty krávo tenhle čobol to je král všech mechaniků fakt :good: :good:

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricardo »

ricom píše:ty krávo tenhle čobol to je král všech mechaniků fakt :good: :good:

nejaky dovod na tu ironiu?

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od Qido »

To pochopíš časem...

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricardo »

Qido píše:To pochopíš časem...

A nemozete konkretne pisat? Vsade teraz len citam vsetko okolo, ale ziadnu konkretnu odpoved - nerob to, lebo ti to spravi to/ono...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricom »

chceš to konkrétně tak ok..

výměna motorků nebo repasé.. nic jiného neexistuje.. stačí ?

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricardo »

ricom píše:chceš to konkrétně tak ok..

výměna motorků nebo repasé.. nic jiného neexistuje.. stačí ?
Nemyslim odpoved hodnu mechanika v autorizovanom servise, ktory meni kus za kus podla toho ako mu to pani inzinieri v navodoch prikazali. Zaujima ma v com spociva napr repas stareho dielu, ked tu hadzete odpovede typu - "ty krávo tenhle čobol to je král všech mechaniků fakt", alebo "To pochopíš časem...". Ironicke poznamky v style "Pepik nam tu mudruje, ale nda nic konkretne" ja citat nepotrebujem. Sam neviem asi v com spociva repas a aku vazelinu tam Kimik dava, ale ku mne a mojmu problemu sa vyjadrujes.

Neradim sa medzi lepicov, co 10x bubu opravovat stare veci a kupovat na vrakovisku, ale tento konkretny motorcek ma zaujima.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rucna brzda - iba odtah?

Příspěvek od ricom »

jestli tě něco zajímá tak studuj.. já ty informace nemám a ani mě nezajímají..
repasé dělá můj dobrý kamarád Kimik, motorky prodává můj dobrý kamarád Jirka. a víc mě nezajímá..

nemám potřebu někde na foru, řešit s někým co a jak funguje, já potřebuji jezdit né řešit píčoviny jako třeba ty.. Ale tebe to jak vidno baví..


a jestli si myslíš, že ti někdo prozradí nějaké jeho know how tak jsi asi fakt blázen.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“