Dětská autosedačka

Vše ostatní..

Moderátor: Olaf87

Kolik peněz jste ochotni zaplatit za novou dětskou autosedačku?

0 - 1999 Kč
0
Žádná hlasování
2000 - 3999 Kč
3
15%
4000 - 5999 Kč
9
45%
6000 - ... Kč
8
40%
 
Celkem hlasů: 20

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Dětská autosedačka

Příspěvek od Wlashack_cz »

Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu, zřejmě banální, věc. Používáte výhradně dětské autosedačky s isofixem nebo věříte starým, které se přivazovaly za pásy? Ve starém autě jsou vozil starou sedačku, u které se provlékal pás v zadní části sedačky. Ta ale moc stabilní nebyla a v zatáčce se nakláněla. Zajímalo by mě, co s takovou sedačkou udělá boční airbag... Zřejmě to bezpečné moc nebude.

Co vy na to? Výhradně isofix nebo věříte starým sedačkám?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od bedrich666 »

Ja teda jenom Isofix. Treba kdyz se dite vozi jeste v tom "vajicku", tak je to zacvaknuti do zakladny fakt "prace" na asi tak 3 vteriny :)

Chci objednavat novyho Golfa a nevim, jestli priplacet za zadni bocni airbagy, kdyz tam budu vozit sedacku (sedacky)..

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Příspěvek od LukasD »

Já mám taky isofix a nikdy nic jiného. A boční airbagy tomu nevadí naopak tu sedačku ještě podrží.

Odesláno z mého GT-I9300

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od bouky2 »

Na vajíčko ISOFIX, protože dítě není schopno samo vystoupit a pořád tahání, takže nacvaknout super. Sedačku mam Romer bez ISOFIXU, je robustní a má způsob uchycení pásem takový, že se sedačka ani nepohne

Zett
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.04.2014 12:27

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od Zett »

Sedačku vždycky vybírám podle výsledků nejnovějších testů, podstatná je bezpečnost, jde přece o moje děti.... cena, výběr barev atd. jsou jen nepodstatné věci.

ISOFIX je snad vždy lepší než bez ISOFIXU. Je dost podstatný rozdíl, jestli pás v autě drží hmotnost sedačky i dítěte nebo je sedačka napevno spojena s vozem a pás pak drží "jen" dítě.

Z.
od 10.6.2014: VW Golf VII Variant 2.0 TDI Highline, tacho 65000 km, prům. spotřeba 5.47 l/100km.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od sirdo »

len ISOFIX a znacka Romer, tu dodava aj VW ked si kupite detsku sedacku z ich prislusenstva...

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od Wlashack_cz »

Děkuji za názory, které mě překvapily. V tom dobrém. Je zvláštní, že spousta lidí je ochotna zaplatit půl mega za auto, 30t za TV, 15t za mobil, ale dítěti koupí sedačku za 1500Kč. Vždyť přece nejezdím denně a co se může na těch pár kilometrech stát...

Zastávám taky názor, že bezpečnost je na prvním místě a až potom peníze.
O sedačkách Romer jsem neslyšel. Vypadají dobře. Díval jsem se na sedačky od firmy Cybex a taktéž vyhrály nějaké testy. A cena, byť až na druhém místě, je o něco nižší.
Například tato:
http://cybex-online.com/cz/carseats/pallas2fix.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zmínili jste se o bočním airbagu a podržení sedačky v případě nárazu. Co se stane, pokud sedačka bude na pásech lítat, takže v případě nárazu se dostane blízko dveří a poté dostane druhou ránu od airbagu? Vůbec totiž netuším, jak moc se boční airbagy nafukují. Mohl by airbag náraz zmírnit nebo to ještě zhorší a sedačku vymrští opačným směrem?
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

bedrich666
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 27.10.2008 13:34
Bydliště: ČR

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od bedrich666 »

Römer je v tomhle snad nejznamejsi znacka a jak nekdo uvedl vyse, tak dela sedacky i pro koncern :) Testy jsou fajn, ale vetsinou dopadnou vitezne tak, kdo nejvic zaplati :lol:

A ty zadni airbagy - jeden prodejce rikal, at je beru, ted zase dalsi, ze prej ne, tak nevim no..

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od Oskar1 »

Já používám pouze značku Romer pro oba moje kluky a od samého začátku s isofixem a nemohu vynachválit :D

Leyboldek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.03.2008 19:33
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od Leyboldek »

sedačku jedině s isofixem a kvalitní = testů je dost a lze vybrat. Cenová relace kvalitních 6000-9000 Kč. Kdo říká že stačí poutat pásem, nechtě si vyzkouší boční úder do sedačky = nainstalujte sedačku jen s pásem a pak do ní bouchněte z boku. Odskočí. Videa na youtubu s crash testama sedaček jsou hojně k mání, je to krásně vidět, jak isofix podrží při bočním nárazu. Tzn. i úder bočním airbagem v případě připoutání pásem nebude to pravé ořechové. Safety first :good:
Seat Leon Sport 1,9 TDI 81kW@103kw
Golf Variant VII 1,2 TSI 81kW Comfort Edition + nějaká ta výbava navíc

Touran 1.4 TSI DSG 110kW Highline

Leyboldek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.03.2008 19:33
Bydliště: Světlá nad Sázavou

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od Leyboldek »

jedno z obsáhlejších ....
Seat Leon Sport 1,9 TDI 81kW@103kw
Golf Variant VII 1,2 TSI 81kW Comfort Edition + nějaká ta výbava navíc

Touran 1.4 TSI DSG 110kW Highline

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Příspěvek od LukasD »

Boční airbagy jsou docela tenké spíš udělají stěnu která ochrání před střepy a něčím jiným nejsou jako přední proto ty se vypínají. Dej si jakýkoli crash test a uvidíš.

Odesláno z mého GT-I9300

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od sirdo »

bocne airbagy, ked su v deti v kvalitnej sedacke zakurtovane, netreba. uplne stacia tie hlavove co mas standardne vo vybave vid obrazok...

tie Romer sedacky mozno poznas pod znackou Britax: http://www.britax.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
crash01.JPG

Uživatelský avatar
Luky.Sipak
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1842
Registrován: 11.08.2010 20:07
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od Luky.Sipak »

Ahoj, chtěl bych oživit toto téma. Jakou sedačku momentálně používáte? Nebo poradí někdo co vybrat? :-) . Potřebuji do května :)
Golf MK7 Variant R-Line WHITE SHADOW

TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 8#p3331458" onclick="window.open(this.href);return false;


ex: TOPIC: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=129&t=210467" onclick="window.open(this.href);return false;

keporkak_jedna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 07.11.2019 13:10

Re: Dětská autosedačka

Příspěvek od keporkak_jedna »

Mám ISOFIX základnu Joie i-Base Advance. K ní vajíčko i-Gemm a teď jsem kupoval sedačku i-Anchor Advance. Vajíčko lze i samostatně. Sedačka pouze se základnou. Výhoda je v tom, že sedačka se základnou lze provozovat obousměrně.
1x motyky, 1x slepice

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“