Řízení táhne do prava

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od ricom »

no jo no když dá někdo FEBI nemůže se divit.. to je pak těžké pane. příště lepší dát originál co má být a máš klid a né to nahrazovat druhoškou.. to je to Vaše šetření na špatném místě..

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Pisa »

Rameno za 8tisíc mě nepříjde zrovna jako šetření. Navíc to bylo těžce improvizované řešení, protože jsem musel na tu technickou do 30ti dní a už jsem neměl čas a v žádném autorizáku mě nevezmou z hodiny na hodinu...

Proto se ptám, co by to mohlo dělat a řešení typu vyměnit pravé rameno za originální nebo levé mě moc netěší, protože to problém nemusí vyřešit vůbec. FEBI je kvalitní značka, jaká je tuhost silenbloku netuším, je možné že to dělá to. Pokud ano, vyřeším to jinak, než-li dalším ramenem.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Qido »

Bavím se tady o ramenu. Ale to jsi opravdu měnil celé rameno (hokejku), spodní kulový čep a dva silenbloky?

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Pisa »

Ano, přesně tak. Komplet tak jak si napsal. Ted me jeste ceka manzeta, je prorazena a tece z ni vazelina.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Qido »

Udělej i druhou stranu a znova geometrie. Takovéto věci se opravdu dělají v páru, jinak je to na prd.

Ad tvůj problém.
1) buď jim kecá přístroj na geometrii
2) má na to vliv tato výměna dílů

Nic jiného se s autem nedělo, tak ani není možné, aby to způsobovalo něco jiného(záhadná síla).

No né? ;-) :-) :drinks:

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od hkr »

Přesně jak říká Qido, jsou jen ty dvě možnosti. Osobně bych se přikláněl k tomu rameni, ta tuhost silentbloku bude jiná. Mě čeká dosluhující homouš a taky budu měnit oba. Tyhle věci prostě musíš měnit spolu, jinak to auto nepojede dobře no... A když jsme u toho, to mi neříkej, že to nešlo na tom rameni vyměnit, to uložení.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Řízení táhne do prava

Příspěvek od Nemo »

no moj skusenost zo servisu asi taka, ze po vymene silentblokov na ramenach spravena geoska a po 1000 km guma kaput a to vypis z geo bol v pohode vsetko ako ma byt. takze skusil by som pre istotu najprv inu geosku ;)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

smrckajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 31.05.2012 21:54
Bydliště: Kutná Hora

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od smrckajan »

Ahoj, taky se přidám s názorem.
Měl jsem auto teď v servisu a prý je na pravém předním rameni silentblok v pr*. Vyměnit se nedá, jako na zadní nápravě, musí se měnit celé rameno, bohužel.
Špatný silentblok může způsobovat to táhnutí auta ke straně, jak říkáte...
Mně se teda spíš zdá, že když přidám rázně plyn, auto táhne do strany, pustím plyn a zase se jakoby vrátí...
Passat Variant 3C, 1.9 TDi, 77 kW, BXE, 2006; RCD210 MP3; dodělávky: AUX, AutoHold

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Qido »

To je blbost, že se musí měnit celé rameno. Jen se jim s tím nechce dělat nebo nemají lis.

Pro tvoji představu: http://www.partscats.info/volkswagen/en ... id=2901162" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Drinker »

Zdarec, náhodou teď řeším stejný problém. Včera v autorizovaném servisu na geomce po koupi nových pneu (staré sjeté totálně vnitřní strany) a po geometrii táhne auto doprava. Neměl jsem čas čekat, tak mně objednali na jindy s tím, že mechanik řekl, že stačí poštelovat nápravnici, prý žádný problém :pleasantry:

Takže tam fičím v úterý :-)

Zda je to normální nebo ne, nevím, ale čím jiným se řídit než pokyny autorizovaného servisu
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Příspěvek od ricom »

Řídit se názorem někoho kdo tomu rozumí

Patrik

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od KJirka »

no hele, ten výsledek sem napiš, protože mě to opravdu dělalo kolo po výměně gum. Takže bych doporučoval, prohodit je mezi sebou, než se bude někdo vrtat do nápravnice.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Pisa »

Qido píše:Udělej i druhou stranu a znova geometrie. Takovéto věci se opravdu dělají v páru, jinak je to na prd.

Ad tvůj problém.
1) buď jim kecá přístroj na geometrii
2) má na to vliv tato výměna dílů

Nic jiného se s autem nedělo, tak ani není možné, aby to způsobovalo něco jiného(záhadná síla).

No né? ;-) :-) :drinks:
Tak jasné že to je jedno z toho :) Měnit i druhé rameno se mě teda nechce, ale zvážím to jako krajní možnost.
Zkoušel jsem přehodit kola na přední nápravě a je to úplně stejné. Jestli jim kecá geoška netuším, mohu zkusit jinou jinde no.

Ptal jsem se na ten silenblok ve VW a řekli mě, že to je jedno, jestli tam je origoš nebo jiná značka, že nějaká tuhost gumy na to nemá vliv.
Drinker píše:Zdarec, náhodou teď řeším stejný problém. Včera v autorizovaném servisu na geomce po koupi nových pneu (staré sjeté totálně vnitřní strany) a po geometrii táhne auto doprava. Neměl jsem čas čekat, tak mně objednali na jindy s tím, že mechanik řekl, že stačí poštelovat nápravnici, prý žádný problém :pleasantry:

Takže tam fičím v úterý :-)

Zda je to normální nebo ne, nevím, ale čím jiným se řídit než pokyny autorizovaného servisu
dej prosím vědět, jak si dopadl. díky

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od selatko »

Nikdo se neponaučil, že lidem z autorizáku se nemá věřit?
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Drinker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 29.01.2012 19:02
Bydliště: Ostrava

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Drinker »

Hotovo, pomohlo, vyřešeno :good:

Obrázek
VW Passat Alltrack 140KW 4MOTION, VW Tiguan 2.0TDi 103KW 4MOTION Track & Style 2013, Renault Kangoo II express 1.5 dci 63KW, Bejvávalo = VW Passat 2.0 TDi 125KW Highline 2007

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“