2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
sovel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 21.04.2015 18:09

2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od sovel »

Ahoj,

pořídil jsem nový(ojetý) vůz a rád bych jestli by mi někdo sdělil nějaké postřehy :-)

Jedná se o 2.0 tdi 81kw bluemotion(variant) nafta samozřejmě r.v 12/2008

Kdy a jak měnit věci - (rozvody etc)
na co je to háklivé apodobné srandy, moc díky za postřehy!

ps: hledal jsem na foru a nějak nenašel tak pokud tu něco takového existuje prosím nasměrovat, díky :-)

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od Mraca »

Hele tvoje logika dost zvlastni, poridis auta a az pak se tu ptas, na co si dat pozor, zajimave! 8O :D Do budoucna zkus postupovat opacne a bude to fajn.

Kazdopadne by to mel byt CRko, ktery je relativne bezproblemovej, proto jen standartni spotrebak, po max. 15tkm menit olej a hlavne dochlazovat a bude slouzit dobre. Jinak rozvody bych osobne vzdy delal po 80tkm nebo peti letech :wink:
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od ricom »

přesně jak píše kolega.. souhlasím se vším.. :good: :good:

Uživatelský avatar
pepa 67
Člen klubu
Příspěvky: 567
Registrován: 23.08.2014 07:53
Bydliště: Litoměřicko

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od pepa 67 »

sovel píše:Ahoj,

pořídil jsem nový(ojetý) vůz a rád bych jestli by mi někdo sdělil nějaké postřehy :-)

Jedná se o 2.0 tdi 81kw bluemotion(variant) nafta samozřejmě r.v 12/2008

Kdy a jak měnit věci - (rozvody etc)
na co je to háklivé apodobné srandy, moc díky za postřehy!

ps: hledal jsem na foru a nějak nenašel tak pokud tu něco takového existuje prosím nasměrovat, díky :-)
Čau mám to samé ale né bluemoutina a 2010,rozvody sem dělal hned po koupi asi ve 160tkm jinak sou snad asi až v 230tkm ale to bych musel jít do auta čumákovat do moudré knížky :D na co je to háklivé asi na blbce :laugh: jinak jak se kněmu budeš chovat tak ti to asi bude vracet,memá to vyvažováky :wink: jinak je to jako 2 litr 103 kw cr, jestli to má servisku doufám že néé AAA???tak tam vše najdeš počti manual a bedeš v obraze :D
Passat 2.0.TDI CBDC 2010 Modifications made by SGS Petr 137 kw 358Nm Děkuji za profi práci . Skyline made in Ergo

sovel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 21.04.2015 18:09

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od sovel »

díky za reakce,

k prvnímu příspěvku, no nevím co dodat. Tak nějak jsem si pročetl vše o passatech na co si dávat pozor apod. no něco málo jsem našel i o tom bluemotion ale já se hlavně dotazoval přímo k mé motorizaci tj. 2.0 tdi 81kw na postřehy od majitelů.

Auto z AAA není :-) je po lízačce do minulého roku pravidelně servisované, zásadní věci vyměněné, tak doufám že bude šlapat :-D

k oleji co jsem se díval na polepy na motoru a co mi řekli ve VW tak 6/2014 tam foukli castrol longlife a výměna je 6/2016 nebo podle toho jak si řekne auto. Tak tedy nevím zda to raději pro sychr tedy nevyměnit ...

rozvody tedy dám teď protože auto plánuji tak na 5 let a pak obnova ...

díky

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od KJirka »

ten motor je záměrně hodně přiškrcenej a s tímhle výkonem to moc nepojede. Dá se to ale velmi dobře "naladit" na téměř 140 kW, jak to má pepa67
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od teekey »

Mraca píše:...Jinak rozvody bych osobne vzdy delal po 80tkm nebo peti letech :wink:
proc zrovna 80kkm kdyz vyrobce udava 180 kkm? Ja osobne u kazdeho auta menim nejpozdeji po 100 kkm, ale driv pokud neubehne 5let mi prijde zbytecne. Tedy pokud tam clovek necpe to nejlevnejsi co je na netu, ale da tam originalni nebo znackove dily.

Jinak tohle auto musi byt radost, jestli to tedy opravdu je CBDC 16V s DPF a jenom 81kw 8O
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
pepa 67
Člen klubu
Příspěvky: 567
Registrován: 23.08.2014 07:53
Bydliště: Litoměřicko

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od pepa 67 »

je to CBDC základ 81 kw no ale po Petrově zásahu je to letadlo :good: sice 5q ale dlouhý qvalty na 5. 3200 otáček 180km a pruměrná cca 6 až 7l já teda lítam a mám tak 6,5 dle tankování.
Passat 2.0.TDI CBDC 2010 Modifications made by SGS Petr 137 kw 358Nm Děkuji za profi práci . Skyline made in Ergo

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od petryk1 »

CBDC je priskrteny CBAB. Softwarom. Takze mal by drzat... a da sa aj naladit na 130kW plus minus...

FiKuZZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 04.09.2012 17:40
Bydliště: Rumburk

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od FiKuZZ »

Mám ho také. Neřekl bych, že to nejede. Docela to ujde. Zajímalo by mě jak se to zvýšení výkonu projeví na životnosti spojky a převodovky. Jestli se nemýlím tak ta 5q převodovka je do 250 Nm.
VW PASSAT 3C 2.0 TDI 81kW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od KJirka »

neřekl bys, že to nejede proto, že nemáš představu o tom, jak by to jet mohlo. Na tak těžký a velký auto je to slabý jak čaj. A stran životnosti spojky a převodovky si můžeš počíst jinde. Jsou toho napsaný stohy. Těch 130 kW není žádný extrém.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od hkr »

Jirko, ale je pravda, že ten pětikvalt má malou spojku. Nebál bych se ani tak krouťáku vs převodovka, ale ta spojka... Ale Petr to naštěstí dělá rozumně a špičky dává někde k 2500ot, což tý spojce dost ulehčí. Ale zbrklý řazení je u týhle převodovky, resp. spojky, prostě rizikový. Tak ale Pepa67 není žádnej blbec, ten řadit umí, ten odjezdil pozpátku víc, než já popředu.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

sovel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 21.04.2015 18:09

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od sovel »

K tomu motoru tedy co jsem se dival do tp,tak mam jen ,,CBD,, ... Auto mi prijde jezdi dobre po meste toho vykonu neni asi moc treba:-)ale nejakej konik navic by se hodil to je pravda:-)

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od teekey »

me spis zaujalo to DPF u tak "chcipleho" motoru...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 2.0 tdi 81kw bluemotion zkušenosti

Příspěvek od KJirka »

co je s DPF ???
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“