Čidlo teploty chladící kapaliny

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Zdravím,
mám u svého Golfa problém (hodně častý problém koncernových aut) - čidlo teploty chladící kapaliny občas vynechává. Projevuje se to tak, že občas normálně korektně ukazuje a pak z ničeho nic ručička spadne. Někdy se vrátí, někdy ne, občas dokonce kolísá tam a zpět :D Diagnostikou jsem vyloučil poškození budíků.
Mám dotaz. Může toto mít vliv na funkčnost motoru (například to, že mi malinko kolísají volnoběžné otáčky nebo jednou za čas motor hůře naskakuje, když je ještě zahřátý - naskočí vždycky, ale tak jakoby cukavě). Ve vagu jsem zkoušel chybu odstranit, ale objeví se znova (sporadická) - ptám se, jestli to řešit nebo ne. Kamarád s Octávkou 1.9 TDI má stejný problém už tak 2 roky, neřeší to a zatím s tím problém nemá...

Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od oneb1t »

na chod motoru to vliv ma jednotka podle teploty dodava mnozstvi paliva ;)
na TDI to zas takovej problem neni tam to funguje trosku jinak nez s benzinem
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Takže je možný, že mám díky tomu spotřebu vyšší? :D Je pravda, že jsem čekal o něco lepší - na delší trase (Turnov-Brno přes HK jsem sice jel do 6 litrů, ale jinak jsem furt přes 7 litrů a to jezdím po rychlostce cca 100 km/h) - také mi diagnostika říká, že druhá lambda sonda je vadná, ale mechanik mi říkal, že je pouze diagnostická a tak její výměna nijak nehoří a neřešil by to...

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od kufus »

Čidlo vyměň (nejlépe za nějaké origo), na spotřebu vliv má a i na výkon ;) Já to nedávno řešil taky, kolísala teplota, občas to motorem mírně škublo při rozjezdu (skokově ztratilo výkon) a po výměně byl klid. Taky jsem si původně myslel, jestli není chyba v budíkách, měřil jsem kabeláž k čidlu - vše v pořádku (i podle vagu vypadalo v pohodě - až na to, že občas hlásilo chybu). Takže pokud ti tam naskakuje sporadická chyba teplotního čidla, tak to určitě vyměň.
Ta druhá lambda je tam myslím jen kvůli měření emisí, na chod motoru vliv nemá :)

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Ok...a ještě otázka. Díly jsem našel s názvem čidlo (2pinový konektor) a pak snímač (4pinový konektor) - předpokládám, že potřebuju ten snímač?

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od kufus »

Mělo by mít 4 piny, jeden okruh je pro budíky, druhý pro řj motoru. Takže nejspíš ten snímač :)

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Taky myslím, ale pak nechápu, proč se prodává i jen čidlo. I na autokelly mají oboje, jen to čidlo je podstatně levnější :D Vezmu snímač, snad to bude tím...
Díky :)

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od kufus »

To nevím :D Ale však se můžeš mrknout do auta, jakou tam má svorkovnici nebo typ snímače a podle toho objednat :D

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Právě váhám, jestli se na tom vrhnout sám a nebo si to nechat vyměnit :D Nejsem mechanik...

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od kufus »

Je to jednoduché, ale je tam blbý přístup. Vytáhneš směrem nahoru takovou plastovou závlačku, vytáhneš čidlo, dáš tam nové a zase závlačku nasuneš. Horší je to s chladící kapalinou, povolíš víko nádobky, ať upustíš tlak a pak ho zase zatáhneš, potom musíš být při výměně rychlý, jinak ti toho dost vyteče. :-D Já to dělal na dvakrát, protože mě tam zůstalo původní těsnění a potvora tak půl litru vyteklo, ani podtlak to neudržel :lol:

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Já našel jeden foto návod, kde tu chladící kapalinu z velký části vypustil, což je možná lepší nápad, když pořádně nevím, co dělám - protože to nejspíš nestihnu dostatečně rychle :D Ale díky za radu :)

EDIT:
Ještě se zeptám, máš typ na výrobce? Píšeš, že jsi taky vyměňoval - kde jsi snímač kupoval?

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od kufus »

Já to taky měnil poprvé, ale nic jsem nevypouštěl..vypustilo se to samo že :lol: . Tak to zkus podle toho návodu, aspoň nemusíš kupovat fridex navíc :D
Já měl jedno náhradní z vrakáče, nekupoval jsem ho. Ale originál je jen jeden ne? :mrgreen:

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Po víkendu objednám, tak snad to zmáknu :D
http://www.cc-autodily.cz/cidlo-teploty-dvojite-6_6" onclick="window.open(this.href);return false; - originál stojí cca 700 Kč, tohle je neměcký, tak snad to stačí :D Čína je za 60 Kč, tak to beru zlatou střední cestou :D

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od Vesel »

myslim si ze tech 700 te nezabije ne? ale pokud chces kupovat do kolecka cidla za 150 jak chces ;-)
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty chladící kapaliny

Příspěvek od oneb1t »

ja bych rek ze ani to cidlo za 60kc nebude nejak poruchovy :)

jsou totiz cidla kde zalezi na provedeni (lambda sonda, vaha vzduchu) a cidla kde na provedeni zas tolik nezalezi (abs senzory, teplotni cidla)
stejne v 90% pripadu neodejde u tehle jednodusich senzoru samotnej senzor ale spis zoxiduje kontakt tak ze prestane poskytovat relevatni udaje
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“