ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Vpravo nahore uzivatelsky panel, vlevo v menu profil a podpis.
Motor je AFN?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od lubos1947 »

Dík na navedení podařilo se mě to dát do popisu, Ano motor mám AFN ale v tomhle případu to je asi jedno nebot zde již bylo hromadu vyfocených fotek pojistkových skříněk včetně popisů- kolikátá pojistka je co, ale pojistkové skřínky jsou každé jiné a tak jak jsou u mého sharana rozmístěné pojistky tak na žádné fotce nebyli. Proto kdyby se dali někde sehnat co znamenají jednotlivé symboly u těchto pojistek, pak podle symbolu by se dala hned najít jednoduše pojistka. Jak říkám hromadu je jasných (např. symbol dálkových, tlumených blinkrů a pod.) ale jsou tam jiné symboly které neznám. Věřím že by to pomohlo více členům. Předem dík.
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od M@rty74 »

Foto symbolů kterým nerozumíš ???
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Komatsak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.04.2015 19:36

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od Komatsak »

Ahojky kluci mam Sharana PD Rok 2000 4mesic 85kw a bere mi proud a dela to pojistka č55 a ja nevim co jisti nevite to někdo prosim?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Centrální elektroniku. Pokud ti to ale vybíjí baterku, je na to samostatné téma http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=58970" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od lubos1947 »

M@rty74 píše:Foto symbolů kterým nerozumíš ???
Ano jestli by bylo možné foto symbolů a vedle napsáno co znamenají. poslal mě Michall schémátko podle roku výroby i podle kódu motoru ale já tam mám úplně jiné kdybych to uměl nafotit a dát sem tak bych to udělal ale bohužel neumím, ale mám rozmístění pojistek jak na 1 straně této sekce od patper ze dne 26,11,2006, ale bohužel on tam má jinak zapojené pojistky například on má hned na pojistce č. 1 symbol
který zrovna nevím co je) tak já tento symbol mám na pojistce č 13 a já mám na pojistce č1 vyhřívání sedaček a podobně. Myslím že by toto pomohlo více členům protože třeba někdo se ptá co má zapojené na pojistce např. 35 -jenže každý na tomhle čísle má zapojeno něco jiného a symbol by řekl více Předem děkuji
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od M@rty74 »

V příloze - to ti snad pomůže :good:

Ber v potaz, že osazení pojistkami se mění podle výbavy a tak nemusíš mít všechny pojistky obsazené.
Přílohy
3.2.35 sharan-rady ačiny.jpg
3.2.36 sharan-rady ačiny.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od lubos1947 »

Moc děkuji hodně mě to pomohlo, mám tam jěště některé symboly které tady nejsou uvedené, ale Michal mě poslal schéma přesně takové jaké mám já zapojení, akorát je to popsané anglicky ale s tím si poradím. Jinak pro zajímavost
mám rok výroby 98 a asi 4 měsíc (vyraženo na dílech nebo nalepené) ale mám prý modelový rok 99.
Až to budu mít komplet tak to dám sem na stránky, třeba to též někomu pomůže, Jo a jsou tady označené věci jako např ztahovací střecha, ostřik světel - obojí nemám je to nezapojené
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

dr.dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20.07.2010 20:46

sharan po pár metrech chcípne - vyhoří pojistka.

Příspěvek od dr.dzusik »

Ahoj. Omlouvám se jestli zakládám nové téma, ale žádnou podobnou závadu jsem zde nenašel. Dostal se mi pod ruce Sharan, r.v.2003, 85kw tdi.
Na autě pokud se sním rozjedu tak praská pojistka pod přístrojovou deskou pozice 34 - viz foto. a auto chcípne. Po výměně pojistky po delším točení motor chytně. Když stojím na místě tak se nic neděje. Stačí se rozjet a ujet 50metrů a pojistka je ko.
Nesetkal jste se někdy s touto závadou?

Děkuji za pomoc.
Přílohy
přehled pojistek.JPG
18082009337.jpg

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

34 by měly být snímače na motoru. Po rozjezdu se může třeba díky vibracím někde něco zkratovat, ... Zkus diagnostiku (nebo vysvětli kunám, aby ti nežraly kabely).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

dr.dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20.07.2010 20:46

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od dr.dzusik »

Tak na diagnostice to vypisuje tyto závady pokud vyhoří pojistka - 19463, 19561, 18027, 17957, 17849
Začal jsem se v tom vrtat a bohužel jsem nic nenašel.
Teď dokonce když pustím zapalování tak hned vyhoří dokonce pojistka na pozici číslo 14 pod přístrojovou deskou.
Nemá někdo náhodou elektrické schéma?
Děkuji.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Pojistka 14 je

J317 - Terminal 30 voltage supply relay
J248 - Diesel direct injection system control unit
S234 - Fuse 34 on fuse holder B

tohle je hledání nadlouho, asi začni kontrolou svazků v motoru a v pojistkovce, někde bude slušný zkrat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

dr.dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20.07.2010 20:46

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od dr.dzusik »

Nemůže to třeba dělat relé 109?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od michall »

Těžko říct, někde prostě dochází ke zkratu. Chce to prostě hledat, odpojovat, hledat, měřit, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

dr.dzusik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 20.07.2010 20:46

Re: ELEKTROINSTALACE, POJISTKY: foto osazení pojistek v panelu

Příspěvek od dr.dzusik »

Když si představím jak je ke všemu přístup tak mi je zle. Kor ten copánek kabelů pod přístrojovou deskou, kde není ani vidět, který kabel veden průchodkou do motorového prostoru. Nemáš náhodou nějaké schéma?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“