Přehrávání MP3 na MCD / změna umístění 6CD changeru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Přehrávání MP3 na MCD / změna umístění 6CD changeru

Příspěvek od bayern »

Zdravím,

mám MCD navigaci + origo 6CD VW měnič. Když jsem strčil mp3 cd do měniče, tak ho to nechce přehrát. Proč? A když vložím audio cd, tak hraje bez problémů. Proč tohle řeším ? Protože na audio cd se vypálí málo písniček oproti mp3 cd. Nešlo by nějak ten changer naučit, aby přehrával MP3 (vyměnit mechaniku, čip nebo něco) ? Různá udělátka za 2 tisíce nechci (usb emulace cd meníče), je to strašně drahý.

1 audio cd = cca 20 skladeb
měnič má 6 cd pozic = cca 120 skladeb

Kdyby měl měnič 120 skladeb, tak bych byl štastný, ale pokud cd měnič naplním 6 CD, tak to třeba 2 dny funguje bez problémů a potom se celý měnič sekne, protože on chce narvat CD do pozice, kde už cd je (přeskočí o pozici vedle). Potom ho vždy musím rozdělat a vypáčit jej. Takže nepoužívám 6 CD, ale pouze 2 CD, aby když to přeskočí, tak aby to zajelo o pozici níže. Proč ? Protože mě nebavilo to pořád rozebírat.

Kdybych měl 2 CD s 99 MP3, tak by mi to bohatě stačilo :) nebo nějak vyřešit proč zlobí ten měnič. Může na to mít vliv, jak leží nebo něco ?
Naposledy upravil(a) bayern dne 10.05.2015 20:13, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od Goauld »

Pokud měnič neumí přehrávat mp3 tak ho to žádným jednoduchým ani levným způsobem nenaučíš. Musíš si uvědomit, že přehrávání audio CD je něco jako gramofonová deska. Kdežto mp3 sou data a ještě k tomu komprimovany na což potřebuješ datovou mechaniku s dekódováním a softwarem, kterej to zajišťuje.
Takže buď si kup měnič co umí číst mp3, nebo nějakej ten převodník co nechceš, protože jinak to nejde. Jedno řešení je možná FM transmitter kam strčíš flešku, ale kvalita přehrávání není nikterak dokonalá. Je to ale to nejlevnější řešení.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od bayern »

FM transmík nechci. Takže řešení na audio od měniče naletovat audio jack a mít tam mp3ku?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1024
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od oneb1t »

kup za 1500 kc neoriginalni 1DIN radio s bluetoothem a mp3 :D a pak si na vrakaci/netu sezen kastlik
navigaci ma stejne dneska prakticky kazdej telefon takze to bych nejak nehrotil
kdyz to dobre zapojis tak radio bude fungovat skoro tak jako origo (takze start po otoceni klickem i vypnuti pri vytahnuti klice v poloze 0)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od bayern »

Oneb1t: docela zajímavý návrh, ale to nechci. Chci tam ten originál, který je propojen i s maxidotem. Navigaci jsem už několikrát použil a funguje skvěle a je propojená s repro, tak ok a další věc si přidělavat (telefon) jako navigaci, to už nechci. Na volání tam mám už zadělaný parrot. Možná bych někdy časem vyměnil MCD za MFD, ale jinak MCD měnit nebudu.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od Goauld »

bayern píše:FM transmík nechci. Takže řešení na audio od měniče naletovat audio jack a mít tam mp3ku?
To se taky dá udělat, pak potřebuješ jenom vypálit audio CD s dokonalým tichem, protože rádio nepřijmá audio signál když nemá informace z měniče, že přehrává CD (nejsem si jistej jak je to u MCD). Nebo koupit něco takovyho http://www.autokom-audio.cz/878,cz_adap ... nu-cd.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud MCD přijímá audio i když je měnič vypnutej, stačilo by ti tohle http://www.aliexpress.com/item/Volkswag ... 27475.html" onclick="window.open(this.href);return false; anebo to opravdu připájet k drátům vlastnoručně.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1024
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od oneb1t »

popravde investovat do tehle oldschool technologii nedava moc smysl
zadnej inteligetni zpusob jak tam dostat prehravani mp3 neexistuje protoze i kdyz si tam dobastlis AUX tak budes muset prepinat pisnicky na pripojenym zarizeni coz mi prijde dost stupidni

emulace usb menice je stejne draha jako cely novy radio se kterym mas dalsi moznosti (cteni sd karet, usb flashek + dobijeni usb zarizeni apod., bluetooth hudba s ovladanim na radiu pripadne i volani)

ano mit v aute integrovanou navigaci je machrovina ale mit tam 12 let starou integrovanou navigaci uz zas takovy terno neni :-D
nebo muzes zkusit opravit ten menic aby fungoval spravne a menil vsech 6 cd a smirit se s tim ze tam vic jak 70x6min hudby nedas
existujou i neorigo radia ktery zobrazujou stanice na maxidotu
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od bayern »

Ano oprava CD měniče by se mi líbila. 6x70 by se mi líbilo, to by bohatě stačilo, ale vůbec nevím, kde by mohla být chyba. Nedokáži najít vysvětlení, proč skočí CD do jiného boxu, než by mělo. Kdybych autem jezdil nějaký tankodrom, tak to chápu, že to prostě přeskočí, ale jezdím více-méně po rovině.

1) na dobíjení už mám v zásuvce adaptér, takže v pohodě
2) věcičku za 2000 Kč USB emulátor, to jim nedám zlodějům
3) ano přepínat písničky na mobilu je nepříjemné (ale když to jinak nepůjde vypálím CD s tichem)
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1024
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od oneb1t »

no pokouknul bych nejaky navody po internetu trebas
https://www.youtube.com/watch?v=WAwc1DEnGjI" onclick="window.open(this.href);return false;

rekl bych ze nejses jedinej s rozbitym menicem
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Přehrávání MP3 na MCD

Příspěvek od bayern »

Zkusím pohledat na netu, jestli na to není nějakej servis.

edit//
Zkontrolujte úhel mount vašeho měniče disků, pokud jste se setkali s přeskakování disku. Nachází se disk CD měnič přímo ve Vašem vozidle. Zkontrolujte pozici měniče. Ujistěte se, že je v jedné rovině s pevnou, stabilní povrch a naplocho (ne vertikální).
Tak tady už to mám špatně, já ho mám vertikálně 45stupnů :D

|EDIT|//
Chci se zeptat, má Golf IV pod sedačkou spolujezdce nějakou schránku pro měnič, abych ho někam přidělal vodorovně vůči silnici ? Protože já ho mám momentálně hozenej ve schránce spolujezdce pod airbagem :)
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1024
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávání MP3 na MCD / změna umístění 6CD changeru

Příspěvek od oneb1t »

jeste ze si s nim za jizdy nedribloval

myslim ze u golfa patri ten menic do kufru :) tohle je asi obrazek z varianta
Obrázek
Obrázek
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Přehrávání MP3 na MCD / změna umístění 6CD changeru

Příspěvek od bayern »

Jo do boxu k autolékárničce ? :) to zní zajímavě, ale nevím jestli se to tam vejde do golfu, mám tam hlavně dost věcí, budu muset prozkoumat :3 tam by to bylo super :) akorát přemýšlím, jak tam dostat kabel
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Přehrávání MP3 na MCD / změna umístění 6CD changeru

Příspěvek od Goauld »

Nechceš to třeba vyfotit jak to vlastně máš ? Ve schránce u spolujezdce být klidně může, navíc tam bude vodorovně, což je ideální pozice. Většina měničů má na boku otočnej šroub/knoflík kterým se udává jak bude měnič orientovanej.
Nicméně to podle mě neřeší problém přehazování disků. Problém bude v některym ze snímačů v měniči. Sou to buď infra brány, nebo klasicky mechanicky koncovy spínače, záleží jak je to vymyšleny, každej výrobce to má trochu jinak.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Přehrávání MP3 na MCD / změna umístění 6CD changeru

Příspěvek od bayern »

Dneska jsem Vám byl nafotit, jak má "hozený" měnič ve schránce spolujezdce. Já vím, je to trochu prasárna. Měnič se tam opravdu nijak jinak nevejde, potom to nejde ani zavřít a jsou s tím problémy, jedině tato poloha je přípustná, bez toho aniž bych řezal díru někam. Dneska jsem udělal 2 testy.

Naplnil jsem měnič 6CD (plné sloty všechny)

1) položil jsem měnič na podlahu VERTIKÁLNĚ (zásobník s CD v pravém úhlu vůči podlaze), přepínal jsem CDčka jako blázen i na přeskáčku (několikrát v řádu desítek), prostě se to nezaseklo a fungovalo všechno bez problémů

2) chytil jsem měnič do ruky a držel jsem ho naklopený tak jako ve schránce spolujezdce, překvapivě po několikátem přehození se to kouslo (CD vjelo tam, kde už CD je v zásobníku) nebo to CD nedokázalo nabrat (šáhlo to mezi CD ve schránce)

Výsledek? Možná na tom něco bude, že měnič musí být VERTIKÁLNĚ nebo HORIZONTÁLNĚ vůči vozovce.
Prozkoumal jsem zadní kryt u levého světla v kufru. Měnič je stejně velký jako lékárnička, tak jsem vzal lékárničku a podržel jsem ji v místě, které poslal Oneb1t. Lékárnička (měnič) tam pasuje úplně skvěle, takže se pustím do přestavby, ale mám otázku. Dokonce nad tím prostorem je kostřící místo.

1) Jak protáhnu kabel do tohoto místa v kufru a ničemu to nepřekáželo? Trasu znám od rádia do B sloupku (když jsem dělal zadní repro-kabeláž), ale dál netušim.

Asi si budu muset vyrobit nějaký přípravek a vyvrtat si nějaké díry, abych to pořádně upevnil. Nějaké nápady?
Přílohy
IMG_20150512_102825.jpg
IMG_20150512_102938.jpg
IMG_20150512_103026.jpg
IMG_20150512_103007.jpg
IMG_20150512_103116.jpg
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Přehrávání MP3 na MCD / změna umístění 6CD changeru

Příspěvek od bayern »

Natočena chyba měniče.


Chtěl bych se zeptat, jestli když je připojený CD changer, tak jestli je mechanika v rádiu stále funkční (pro audio, né navigaci ta mi funguje) ??
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“