Řízení táhne do prava

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Pisa
Závodník
Závodník
Příspěvky: 584
Registrován: 21.03.2014 10:03

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Pisa »

Ach bože až v ostravě? :D Ještě opravím manžetu a pak si dám znova geometrii a když to nepomůže tak to zkusím tou samou cestou jako ty, díky :)

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Moral3z »

Prosil bych jestli někdo nemá radu nebo zkušenost:

Přezul jsem ze zimáků (205/55/16) na letní (225/40/18). Od té doby pozoruji, že je něco se řízením. Když přidávám plynule, je vše ok. Kdy přidávám trochu rychleji, auto začne táhnout doleva, ale volant se sám (když ho nedržím) nahne nepatrně doprava. Jakmile pustím plyn, tak se auto vrací doprava a volant se rovná. V rychlejších táhlých zatáčkách jako by se někdy to auto zavlnilo.

Vůbec nevím, co to může být. Kola jsou rovná, geo se nedělala. Mám už horší zadní tlumiče, ale nevím, jestli to s tím může souviset. Taky mi to trošku vrže od přední nápravy, tak stabilizátor nebo některý silentblok?

Budu rád za názory nebo rady. Pokud se s tím nikdo nesetkal, tak se holt začně měnit a vylučovací metodou se na to snad přijde..

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Řízení táhne do prava

Příspěvek od Prochy01 »

Pokud nemas podvozek v poradku, muže to být kde co...resp vše co jsi popsal - špatná goe, spatny tlumice...

Překontroluj tlak v pneu a dej si pozor, jestli to tahání nepozorujes na úsecích, kde má silnice sklon...

Jinak pokud bys měl víc vykonu (což u 1,9 nehrozí) tak je normalni, ze při přidání plynu auto pouze s předním nahonem “tahá” ke straně - víš jak funguje diferak, ze?...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“