Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

Ahoj,
mám problém ve své nově koupené Boře.

1) Vždy když nastaruji se automaticky zapne klimatizace v režimu AUTO a nastaví se na 22 stupňů. Když klimu přepnu do režimu ECO a vypnu ji, pak chvilku vypnu motor a po cca. 10 minutách nastartuji, tak klimatizace zůstává vypnutá. Když přijdu po hodině a opět nasturtuji, tak se opět spouští v režimu AUTO.

2) Měl jsem v autě originální radio Gama, to jsem vyměnil za svoje SONY, radio normálně naskočilo a fungovalo, ale když jsem vyndal klíče ze zapolování a znovu nastartoval, tak autoradio bylo vyresetované (uložené stanice, čas, atd...). Když jsem vrátil staré radio a zapojil ho, tak vůbec nereaguje - jako by do něj nešel proud.

Budu rád za každou radu. Díky.

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od bayern »

Ahoj, známý má Peugeot 206 HDi a klimatizace mu dělá úplně to stejné jako Tobě. On dá ECO, vypne ji a druhý den je zase na AUTO.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

Tu klimatizaci bych nějak přežil, ale spíš mi štve to radio. Jak to tak vypadá, tak jedím neřeším bude zajet navštívit nějakého autoelektrikáře.

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od bayern »

Většinou bývá problém u rádia, když si nepamatuje stanice, že na těchto konektorech není napětí stálých 12V od baterie, které drží paměť.

Pokud se Ti povede vyřešit tu klimatizaci, tak se prosím poděl s námi. Moc rád bych to vyřešil i u toho "pažouta" (viz. foto).
Přílohy
Konektor rádia RNS MCD
Konektor rádia RNS MCD
Tuhle klimu máme my v "pažoutovi"
Tuhle klimu máme my v "pažoutovi"
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

Ok díky, nevím jestli je to přímo tím, jelikož když zapojím origo rádio tak ani nenaběhne (s kabelama jsem nic nedělal).

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od majrek001 »

origo radio musíš poprvé zapnout tlačítkem jako to odpojíš tak naskočí SAFE

u většiny neorigo radii je potřeba prohodit stálé +12V a se spínaným (tuším pin 4 a 7) a hlavně je potřeba vypinovat diagnostiku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

JJ, jde o to, že nic nenaskočí. Ani SAFE, ani se rádio nerozsvítí prostě jako kdyby do něj nešel proud.

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od bayern »

Citace z internetu ohledně klimatizace:

Publikováno 22 květen 2014
Koukal jsem do manuálu a prý se to děje, když dojde k výrazné změně teploty v kabině od posledního zhasnutí motoru. Z tohoto důvodu se zapíná automaticky A/C Klima.

Každopádně to vymyslel nějaký "blbec", protože já bych chtěl klima úplně OFF napořád, aby nezatěžovala motor!
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

Tak to je slušná p*****.
Nedalo by se někde nastavit ten "výrazná změna" - jelikžo mi připadá, že to je snad 2°C. Ještě se projistotu zeptám autoelektrikáře, až mu tam povezu radio.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od majrek001 »

s tou klimou to je dle mě blbost..

já pokud dám econ tak tam zůstane jak na passatu B5.5 2003 tak i na golfu 2000 jediný kdy se zapne klima je když zapnu foukání na čelní sklo ale to je běžný jev
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

Můžete mi prosím někdo říct, čísla pojistek které se týkají Climatronicu? Nemůžu to na netu nikdo najít.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od Goauld »

Pojistka č. 5 komfort systém a climatornic
16. spojka kompreosru klimatizace
25. větrák a climatronic
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

Problém vyřešen! Za závadu mohl vadný kompresor klimatizace :)

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od bayern »

Vadný kompresor klimatizace automaticky přepínal režim ECO na AUTO? To je skoro neuvěřitelný, jak to může kompresor přepínat, tam je nějaká elektronika v něm? To jsem si teda nemyslel, tak to bude určitě stejná závada jako v našem Peugeotu 206 HDi. Vyměnil si kompresor a stále máš ECO třeba několik dní po sobě?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

TheSlivka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 11.05.2015 15:45

Re: Rádio si nepamatuje stanice, Klimatizace se po nastartování automaticky zapne

Příspěvek od TheSlivka »

JO, už mi to normálně funguje přesně jak má. Jde asi spíš o to, že climatronic si s tím kompresorem "nerozuměl", a tak si vždy zapnul v továrním nastavení (nastavil se na auto a 22°). Kompresor jsem nekupoval nový, ale pořidil jsem si použitý z vrakoviště.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“