Rada parkovací brzda..

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

Zdravím,
vím, že se to tu už několikrát řešilo, ale nenašel jsem můj problém.
Oba třmeny mám již vyměněné za repasované.
Občas se mi stane, že se mi sekne parkovací brzda. Po odpojení baterie (na cca 20-30s) a následném rozjetí se, se vše tváří, jako by se nic nedělo. Během pár dní a někdy týdnů se zase sekne. Měnil jsem řídící jednotku za bazarovou a nepomohlo to. Ve chvíli, kdy je seknutá ji VASIL najde, ale nekomunikuje s ním. Ještě jsem zkoušel ve chvíli seknutí vyměnit tlačítko za jiné (ne nové) a taky nic.
Řešil to už někdo ? Díky za rady

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od ricom »

ty jsi ale nerepasoval u Kimika viď nebo se pletu ??

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

Nene, mám kompletní zrepasované brzdiče. Vyměněn kus za kus. Je v tom snad nějaký problém ?

Jinak nikdo žádná rada ?

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

Ve zkratce a trochu namyšleně.
Jediný repas, kterému věříme, je od Kimika. Vím, že je více lidí, kteří nabízí repas motorků, ale nevíme jak moc kvalitní/nekvalitní.
Bohužel vidím problém právě v nekvalitním repasu. Zejména pokud jsi ověřil funkčnost jednotky a tlačítka.

Ten Kimik mě asi zabije.

EDIT: Pokud jsem dobře informovaný, tak ostatní dělají ,,repas,, tím způsobem, že vemou novější typ motorků a vymění hřídelku s těsněním. Ale ty dětský hračky uvnitř zůstávají. Ale jsou zde povolanější osoby k objasnění tématu.

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

Asi mě nechápete. Nerepasoval jsem motorky, ale vyměnil jsem KOMPLET CELÉ BRZDIČE. Jsou to repase od TRW.

A ruční brdza funguje ... funguje ... a pak se sekne. Jednotka parkovací brzdy je diagnostikou vidět, ale nekomunikuje. Po odpojení baterie a opětovném připojení se tváří jako by nic (všechno pozhasíná) a zase funguje... funguje .. a pak se sekne. A tak stále dokola ...

Nevím jak jinak to už popsat.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od hkr »

Vysvětli mi pojem repasovaný brzdič od TRW. Tyvole já jsem asi debil, nebo to prostě nechápu.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od ricom »

no každopádně si udělal něco co nefunguje. více netřeba to asi řešit.. asi holt budeš muset udělat u někoho kdo tomu fakt rozumí..

a nemyslím to špatně..

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

[quote="hkr"]Vysvětli mi pojem repasovaný brzdič od TRW. Tyvole já jsem asi debil, nebo to prostě nechápu.[/quote

Vyndal jsem celý brzdič (třmen i s motorkem), ten jsem vyměnil za jiný, který repasovala firma TRW (snad nemusím vysvětlovat, co to je za firmu) a starý jsem výměnou vrátil. Prostě jsem tam nedal funglovky, ale repase od TRW. Neměnil jsem jen motorky s převodama, ale komplet brzdič.

Nevím, co je na tom k nepochopení :-/

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

ricom píše:no každopádně si udělal něco co nefunguje. více netřeba to asi řešit.. asi holt budeš muset udělat u někoho kdo tomu fakt rozumí..

a nemyslím to špatně..
Chci vědět, co jsem udělal špatně. Proto se tu ptám, jestli se tu někdo nesetkal s podobnou závadou.
Vyměnil jsem oba brzdiče, rok to fungovalo a teď se seká asi jednotka. Po její výměně (za jinou použitou) se závada opakuje.

Myslím, že nejsem úplné autoservisové střevo a plno věcí poberu. A za radu: "no každopádně si udělal něco co nefunguje. více netřeba to asi řešit.. " mnohokráte "děkuji". Opravdu mi pomohla s hledáním problému.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

Je fajn,že jsi vyměnil celé brzdiče i s motorky, ale myslím si,že problém bude v těch motorkách. Prostě budou v háji. S kým nebo přes koho jsi to řešil? Aby Ti slavně neprodali jenom umyté staré motorky.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Nemo »

no vzhľadom na toto všetko a predpokladám, že namontované sú správne, ešte ma napadá jedine či si kontroloval kabeláž a ako, či vôbec ide šťava keď sa to sekne, kde je a kde nie. Potom jedine fakt to indikuje tie motorky, bohužial, kedže si už vymenil aj funkčnú jednotku a robí to stále. Navyše ak si to kupoval ako si hovoril predpokladám, že tam je nejaká záruka - obiť im to o hlavu ak teda tam dali 2 ročnú záruku.
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od kimik »

Nepovedenej repas, stane se no....
Ale ne mě..... 8) :mrgreen: :wink:

KiMiK.

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

kimik píše:Nepovedenej repas, stane se no....
Ale ne mě..... 8) :mrgreen: :wink:

KiMiK.
A v cem bude problem? Proc to po odpojeni aku funguje? A proc to fungovalo rok bez problemu? Proc nechce komunikovat ta jednotka, kdyz se sekne?
Ja nejak neverim, ze za to muze motorek.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

Podle toho co popisuješ.

Rok to fungovalo, takže v jednotce bych chybu nehledal. Zvláště pokud jsi ji zkoušel vyměnit.
To samé s tlačítkem.

Fungovalo to rok, jen co vydržel ten rádoby repas. Pokud vůbec nějaký byl. Jednoduché.

Ještě jednou se ptám, přes koho jsi ty motorky kupoval? Pokud to není tajné....

A na tvoji další otázku proč to po odpojení funguje. Nevím přesně jak to tam je, ale pokud má motorek velký odpor neodpojí ho náhodou jednotka, aby se nespálil? Myslím, že tam je nějaká taková bezpečnostní funkce.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

kimik píše:Nepovedenej repas, stane se no....
Ale ne mě..... 8) :mrgreen: :wink:

KiMiK.
:thanks: :good:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“