Halogen vs. bixenon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od karlozs »

Od nákupu žárovek Philips H7 X-treme VISION a OSRAM Night Breaker Unlimited mě odrazuje extrémně krátká životnost. Přikláním se spíše k žárovce např.:

PHILIPS H7 Vision (+30%) (cena 110 až 133 za 1 kus), která má dobrý poměr techn. ukazatelů k ceně:
Tato má B3/TC 330/550 Viz specifikace:
http://www.philips.cz/c-p/12972PRB1/vis ... ifications" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajímavý názor uživatele Petra:
http://autozarovky.heureka.cz/philips-h ... e/#section" onclick="window.open(this.href);return false;

A tady jsou srovnání různých žárovek včetně top žárovek:
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=25&t=26322" onclick="window.open(this.href);return false; je tam odkaz na srovnávací tabulku - doporučuju;
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/t ... piej/cvs31" onclick="window.open(this.href);return false;
Malý extrakt z polského testu žárovek ve světlometu z BMW:
Přílohy
bulbs.jpg
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od karlozs »

Ještě jsem našel fotky night breaker žárovek v akci:
http://jkaa.co.uk/review-osram-night-br ... me-vision/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Wlashack_cz »

Ty Osramy jsem měl na Hondě a rozdíl oproti obyč jsem tedy nepoznal vůbec. Spíše jsem si namlouval, že svítí o malinko líp. Ale ty světla byly všeobecně bludičky.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od karlozs »

Které Osramy? A které obyč? Mohl bys to pls upřesnit?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od mechy »

Je těžké někoho přesvědčovat, když má nastudované moudra z internetu. Myslím si ,že není zas tak nákladné žárovky pořídit a vyzkoušet trvanlivost na vlastním voze. Životnost ovlivňuje více faktorů(kvalita cesty, doba svícení atd.). Někomu vydrží žárovka měsíce a někomu zas roky. Co platí pro jedno vozidlo je u druhého úplně jinak. Takže pročítání recenzí je třeba brát s rezervou. Servisuji Fábii a H7 v ní má životnost max. 6-8 měsíců ať dám cokoliv. Ještě chválí Xenesis.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od Wlashack_cz »

karlozs: Byly to tebou zmiňované Osram Night breaker. Obyčejné byly nějaké obyčejné. Vážně netuším. Šlo ale o H4. Na vině taky mohla být stará parabola. Prostě na tom autě to význam nemělo. Je ale možné, že s čirým krycím sklem to bude svítit jinak.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Když se podívám,jak má GVII velký paraboly,tak to prostě s kloudnýma žárovkama a dobře seřízený musí svítit.
Mám GV,kde jsou paraboly zhruba stejně velký.
Základ úspěchu je nechat si seřídit světla v servisu na regloskopu, ALE PAK SI JE SÁM LEHCE PŘIZVEDNOUT CCA O 1 OTÁČKU
Jezdím s tím takhle přes rok,auto svítí mnohem líp jak Passat 3C s bixenonem (potkávačky jsou zhruba nastejno) a nikdo na mě nebliká,takže neoslňuju.
Na potkávačky bude xenon vždycky trochu lepší,ale když mi na dálkový svítí o jednu sadu parabol navíc,musí to logicky svítit líp. :drinks:

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od karlozs »

S tim prizvednutim jsem to mel presne na mysli. A bude jasno8-)
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Mám přes víkend půjčenou GVII variant s halogenama a právě jsem to byl projet. Auto svítí parádně,nechápuna co si tu stěžujete. Ano,na potkávačky to svítí trošku nízko,ale to se dá seštelovat líp a pak to bude absolutně OK. Dálkám není absolutně co vytknout.A to jsou v tom obyčejný žárovky. Podle mě xenony vůbec nejsou potřeba,mile mě ty halogeny překvapily. Vzhled auta je ale věc druhá...

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od karlozs »

Halogeny svítí slabě a nízko (krátký dosvit). To je nebezpečené při dálničních rychlostech.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od slezacekm »

a co s tim? jde to nejak prestelovat doma? nerad bych neco nelegalniho :) vymenou zarovek si clovek asi moc nepomuze ne?

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Však jsem psal,že to chce lehce přizvednout. Ale dálkový svítí víc než dostatečně i při 150 km/h :wink:

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od slezacekm »

jakožto lajka by mě zajímalo, jakým způsobem to lze provést, díky

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od skacel99 »

Zezadu na světlech budou 2 plastový šrouby,jeden na straně venkovní jakoby u potkávací paraboly,ten bude nejspíš na stranové seřízení a druhý blíž k masce bude na výšku
Takhle je to na GV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=287808

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: halogen vs bixenon

Příspěvek od tondaz »

Co dodat? Když světla tak jedině xenony, kdo je jednou měl už halogeny nekoupí :lol: Super to popsal petresl na první straně vč. videa. To srovnávací video je výmluvný dostatečně. Hlavně za deště nebo mlhy jsou xenony prostě pecka-minimální ztráta svítivosti z odlesku od mokrý vozovky, halogeny jsou za deště jako bludičky :lol:
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“